Úprava břehů řeky Ostravice

Aktuální informace k projektu úpravy břehů řeky Ostravice v centru Ostravy.

Vizualizace:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Nepochopil jsem, jak jsou komunikace myšleny. Jestli to bude společná stezka pro cyklisty i pro chodce (druhý obrázek) nebo oddělený chodník a stezka jen pro cyklisty (první obrázek). A jestli bude v pořádku, když in-linista logicky upřednostní asfalt před dlažbou. Ale vizuálně jinak pěkný a ostatní asi přinese život.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. Crazym :

  Jo obrázky to jsou líbivé ale realita bude taková, že tam nikdo normální vysedávat nebude, zkuste tam někdy zajít a nějakou dobu postát, ta hlučící Bohumínská, most Miloše Sýkory spolu s exhalacemi s tím spojenými přímo lákají k romantickému posezení u řeky :-)

  Thumb up 4 Thumb down 9
 3. panakis :

  Crazym: …to je romanticky hluk velkomesta. :) v tom bych vubec problem nevidel. ja vzdycky jako tynejdzer sedaval na schodech a te kamenne stene u tanku a pocital kamiony… za me dobry, kdyz to bude vypadat aspon takto jak na obrazku… dulezita bude udrzba. Hlavne, aby tam nebyl bordel, graffiti a chcanky ze… Ps. v London jsem zazil vetsi mazec, na Ostravu dobry pocin.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 4. thvari :

  panakis: …a možná to naopak bude první krok, který povede k celkovému zklidnění a zatraktivnění pravého břehu Ostravice. podle mě nemáme v dnešní době jediný důvod mít tam tu dálnici, co je tam teď, dva pruhy by byly až nad hlavu.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 5. Crazym :

  panakis: Právě, že jako na tom obrázku to nikdy vypadat nebude, naposledy se tam tolik lidí sešlo když komouši oslavovali toho pána co prý zachránil ten most :DD A jak jsem řekl, nikdo normální, což týnejdžr počítající kamiony není :-) Předpokládám, že už jsi z toho vyrostl, protože já jako týnejdžr taky nebyl normální a dělal koniny, třeba do toho tanku jsem dokonce i vlezl, to ještě stál za Novou radnicí a dnes by mě to taky nenapadlo stejně jako jít si tam sednout a relaxovat. Když tam člověk proletí po cyklostezce či jen projde na procházce kolem řeky, tak to ještě jde ale zastavit se tam na delší dobu, tak věřte tomu, začnete vnímat ten maras co tam je :-)

  Thumb up 2 Thumb down 10
 6. Cyril :

  Crazym: První krok na cestě k odstranění toho marasu. Ne? A třeba na slezské straně dole u jezu je z Bohumínské menší bordel než na straně moravské. Jen se tam zatím nedalo moc pohodlně být.

  Nevíte náhodou, jestli má někdo v plánu už KONEČNĚ opravit tu vyplavenou stezku na moravské straně? Zrovna pod Dockem mezi obrubníky stojí hnijící břečka a pěkné to není.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Cyril: Já těch prvních kroků už zažil, třeba zrovna ty zbytky mlatových stezek pod Dockem jsou jeden z nich a to se mi ten projekt moc líbil, ale… :DD
  Dole u jezu je k Bohumínské cca 180 metrů https://mapy.cz/s/2cPoZ a v tom zástavba a sem tam strom, ano, tam už je trochu rozumně a na Moravské straně je park, to opravdu nejde srovnat s místem přiléhajícím k Bohumínské https://mapy.cz/s/2cPpT do které tam ještě ústí 28. října, která je taky dost vytížená a kam mají umístit ty krásné věci na vizualizaci ve kterých mají třeba jen hned na té první umístěno přes 30 lidí, což působí jako karikatura pro lidi co to tam znají 50 let :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Nimrod :

  Nějak se nemůžu smířit s tím, že schody vedou přímo do cyklostezky…ale je to pouze vizualizace, tak to beru s rezervou. Ale pokud to tak dopadne, tak jakmile tam pojedu na kole, nebudu se ohlížet, zda nějaký zbloudilý chodec nerespektuje cyklostezku…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. M :

  Nimrod: Tak nevím, ale já na té vizualizaci vidím značku stezky pro cyklisty a chodce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. aggu :

  Hezké. Ale kdo bude řešit urbanismus celého Zámostí? Skoro 30 let od revoluce a ÚHA i magistrát pořád akceptují komunistické zvěrstva.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. nototo :

  Tu výpadovku bych zrušil, nemá to u hradu co dělat, stačí, že tam je ta škaredá hala. Při pohledu na vizualizaci mne napadá, že by si vedení Ostravy mohlo vytisknout trička s nápisem „Je suis zámkovka“ a pan hlavní architekt by pak měl dostat jedno zvlášť s nápisem „Zámkovka navždy“.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Lukas :

  Bude se na pobřeží budovat nějaký bytový komplex ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Tak obrázek s krásně zelenými vzrostlými stromy dnes asi vzal za své, trochu tam ty stromy dnes poředili což ve městě kde se zamítají stavby i s odůvodněním, že by se přišlo o pár stromů je zajímavé :-) http://www.imagehosting.cz/?v=080320tht.jpg
  A tyhle http://www.imagehosting.cz/?v=beznzvwfw.jpg u Sýkoráku na Moravské straně už taky neuvidíte, zbyly totiž po nich jen pařezy http://www.imagehosting.cz/?v=080320aea.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: No jo pak budou tvrdit jak byly ve špatném stavu a nemocné. No to určitě – a všechny najednou – to je mi ale náhodička.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Crazym :

  Tak po té co se asi ozývalo více lidí, město začalo s „osvětou“ :DD http://www.imagehosting.cz/?v=p4226429.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: No takže přesně jak jsem psal. Všechny byly suché, napadené, postižené, popraskané, s dutinami a bez kořenů. Ještě že tam nebyly žádné shnilé nebo nedej bože úplně vykotlané.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  MS Deník: Okolí Ostravice se změní, přibudou zeleň i nové stezky

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Tak zhruba před rokem ty stromy poředili a dnes poředili už poředěné, to bude asi nějaká homeopatická akce :DD
  Tak možná, že už začala ta cool akce http://screenshot.cz/ZYSBD/ s pěknými obrázky https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2017/02/16602544_1339144462790766_7390104660795463400_o.jpg , které jsou reálné tak zhruba za 40 let, pokud teda hned po ní vysadí patřičné stromy. A já se tak těšil :-(
  Vzali to zgruntu ale má to svou výhodu, zlepší se výhled na celkem pěknou budovu Slezskoostravské radnice z protějšího břehu :-)
  http://screenshot.cz/5E5EP/
  http://screenshot.cz/A4JDM/
  http://screenshot.cz/W68HO/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Vypadá to, že už to vypuklo, socha toho věčně opilého pána je zahalena a opáskována a stavební stroje už se zahryzly nejen do zábradlí http://screenshot.cz/D9E1Y/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Jedou :-) http://screenshot.cz/KM3GU/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 21. Crazym :

  Pilně se pracuje, nasazení je celkem velké a dnes tam bylo hodně rušno http://screenshot.cz/BKFVK/
  Ale že to jsou konstrukce http://screenshot.cz/X2WUI/ a některé hodně masivní http://screenshot.cz/I86EH/ Tak doufejme, že to bude krásné a využité když se tam utopilo tolik betonu http://screenshot.cz/KGCJ1/ :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Každopádně po té co se to vše zazelenalo, tak ten průhled umožňující vidět v plné kráse budovu Slezskoostravské radnice není marný :-) http://screenshot.cz/IQF2P/

  Thumb up 9 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.