Demolice svinovského plata bude zahájena v nejbližších dnech

Zítra bude předáno staveniště demolice svinovského plata společnosti OHL ŽS, která má 11 týdnů na to, aby plato zdemolovala. Po předání stavby budou zahájeny přípravné práce na zařízení staveniště, oplocení, záborech pozemků a komunikací tak, aby po ukončení všech příprav byla zahájena samotná demolice.
„Revitalizace přednádražního prostoru ve Svinově je společnou akcí SMO a MSK za více než 796 milionů korun. Z toho cca 613 milionů jsou náklady města a zbývající část jsou náklady stavební části Moravskoslezského kraje. Projekt bude kofinancován z regionálního operačního programu Moravskoslezsko, a to ve výši až 560 miliónů korun. Zbytek bude uhrazen z rozpočtu města,“ řekl náměstek primátora Zdeněk Trejbal.Po realizaci první fáze projektu – prodloužení ulice Peterkovy, rekonstrukce kanalizace pod touto ulicí, výstavbě kruhových křižovatek na ulici Bílovické bude na jaře příštího roku zahájena druhá fáze, která obsahuje rekonstrukci schodišťových věží, mostů, zastávek a výstavbu nových bezbariérových přístupů k zastávkám. Ukončení projektu je naplánováno na září roku 2012.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.