Ubytovna Sokolská třída

Hnutí Ostravak vystěhovalo ubytovnu na Sokolské třídě v Ostravě. Samotnou budovu chce nechat zbourat.

Zoufalé období si žádá zoufalé činy. Strana, která věští konec i podle posledních průzkumů, si potřebuje zvýšit preference. Aktuálně má problém se přehoupnout přes hranici 5%. Což brání i účasti v opozici. A jelikož za problémy obyvatel Ostravy mohou pouze různé menšiny, je doslova odklizení této budovy jako voda na mlýnské kolo. Radní údajné problémy ubytovny vyřešili tak, že obyvatele vystěhovali do jiných obvodů. Samotnou budovu je údajně neekonomické rekonstruovat a rovnou ji chtějí bourat. Mohlo to být fajn studentské bydlení, že?

Od obvodu, co novou výstavbu nepovoluje, na vlastní nemá peníze a jen bourá a sází trávu se nedá nic jiného čekat.

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  máte někdo odkaz na preference stran v Ostravě?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. Dříč :

  Tak to je smutné, ta budova je po rekonstrukci pláště.
  Politický byznys spolek Ostravak je rakovinou města, vypakovat co nejdříve…!!!

  Thumb up 12 Thumb down 2
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: To je trochu zákulisní informace. Šlo o takový privátnější průzkum. Ještě to bude sranda, kdo z jaké strany kam chce přejít a tak. Škoda, že se nedá zveřejnit vše.

  Thumb up 1 Thumb down 14
 4. Dříč :

  Chcou všechno jen demolovat a nepovolovat žádné nové stavby jak to tak vnímám!
  To má Semerák nejen realitku, ale už i demoliční firmu? Prase jedno…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 5. Balde :

  Martin [msstavby.cz]: viděl bych to, že se budou tlačit do SPD a k Pirátům. u pirátů veřím, že je nepříjmou, horší to SPD.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 6. Crazym :

  Bernfeldová je s tím v očích těch inteligentnějších směšná ale to nezmění nic na tom, že většina (podle slov našeho současného prezidenta: Třetina obyvatel této země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt) prostě taková není a tudíž je stačí postrašit https://goo.gl/mR8aLZ nebo ukázat jim jak tvrdě za ně bojujeme s těmi nepřizpůsobivými, popř. jim dát nějakou jinou koblihu či slib a oni zase půjdou s ohnivým výrazem revolucionáře jim hodit svůj hlas. To že ten barák není třeba bourat v době kdy chybí startovací byty pro mladé ale i malé byty pro seniory a že prostě stačí pár úprav a ty nepřizpůsobivé tam neubytovávat je ani nenapadne, protože to jednoduché řešení je přeci tak prosté, zbourat a problémy zmizí :DD

  Thumb up 12 Thumb down 2
 7. Balde :

  jako zbourat jen za podmínky, že se vytvoří projekt na dostavbu bloku novou zástavbou

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. LK :

  Balde: souhlasím, 3 podlažní budova tvořící blok (na místech stávajícího domu a garáží) by se tam hodila. Samozřejmě s podzemním parkováním.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Sanju :

  Opravdu ten nejryzejší populismus. V tom domě nebyla ubytovna v tom smyslu, že by někdo rýžoval na doplatcích na bydlení, ale běžel tam krajský sociální program Domov na půli cesty, který pomáhal lidem (např. dětem, které vyrůstaly v dětských domovech, matkám samoživitelkám, nebo lidem po výkonu trestu) začlenit se do společnosti a měl přísně nastavený systém kontroly toho, jestli ten který člověk plní stanovené cíle (a pokud ne, musel se po půl roce vystěhovat). Že se obvod chlubí tím, jak s těmito lidmi zametl, považuju za skutečně nechutné.

  Thumb up 32 Thumb down 7
 10. thvari :

  Chce to klid, asi nemůžeme realisticky čekat, že by v Ostravě nebyla na radnici ani jedna extremistická, protiromska nebo komunistická strana, pointa je, aby byli v menšině. Tohle vystěhování je samozřejmě nejen morálně odpudivé, ale objektivně i naprosto neefektivní, protože ti lidé nezmizí, ale budou bydlet vedle někoho jiného. (By mě teda zajímalo, jak to těm novým lidem Ostravak vysvětlí) Ale to je přesně esence populismu, lži a krátkozraká, nereálná řešení. A ještě zbourají fungující budovu a zas tam bude štěrkové hnusné parkoviště jak někde v zemi třetího světa. Ostravaku, jděte se vycpat.

  Thumb up 15 Thumb down 4
 11. via :

  Zrušení tý ghettoidní ubytovny byl zcela správný počin. Po jejím zrušení se tady v okolí značně zklidnila vypjatá situace a po zrušení dalšího ghetta Sadová se do oblasti opět vrátila atmosféra normálního města.
  Využití budovy je značně limitováno nulovým počtem parkovacích míst. Zbourání této zbytečné budovy je relevatní možnost.

  Thumb up 14 Thumb down 12
 12. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine v minulosti jsi na tento web uváděl, že se na centralním obvodě, počitá s var.seskupení stran bez Ostraváka…mužu vědět které strany by v koalici měli být a samozřejmě mě zajimá i var.ve městě?Koho bys chtěl za primátora atd.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  via: to me fakt zajima, v cem ta „vypjata“ situace konkretne spocivala. ja na jednu z tech ubytoven koukam patym rokem z okna a jedine, co mi prijde „vypjate“ je, jak se daji veci vygradovat skrz par brblalu, kteri udelaji petici, se kterou jakozto „slusni obcane“ obejdou sirsi okoli a kterou jim kazdy spravny latentne rasisticky cech samozrejme podepise, i kdyby s zadnym z obyvatel tech ubytoven za celou dobu neprisel do styku. protoze co kdyby nahodou.

  ostatne „novinarka“ v televizi to oznacila za terorizovani okoli. to fakt nekoresponduje s tim, co tady pozoruju. „vypjata situace“ je sice mekci pojem, ale ani s nim nemuzu souhlasit ani nahodou.

  tzn me by zajimalo, co ti kdo z tech dvou ubytoven konkretniho udelal, ze se podle tebe snad zmenila „atmosfera“, kdyz je vyvalili jinam?

  Thumb up 11 Thumb down 8
 14. Danek :

  thvari: Nezlob se ale neznam ani jednu ani protiromskou nebo extremistickou stranu…nekoukejte tak na tu ceskou televizi.

  Thumb up 6 Thumb down 18
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: To bylo celkem zpět. Nyní posílili Pirát. Možnosti jsou tedy jiné.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Ano, raději Arénu se Soukupem na Barrandově.

  Třeba chlapci z SPD občas popřou nějaký ten holocaust.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 17. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Zkus se rozepsat…koalici musi vytvorit nejake strany..dejme tomu 3.v obvode i na meste a kdo by mel primator…Jinak nevim kde si prisel ze posiluji pirati…ve volbach bych rekl,ze dali nejaci mladi jako protesthlas.Myslim ze v dalsich volbach budou radi kdyz se dostanou do parlamentu nad 5%.V Ostrave ani to ne.Jinak Okamura zaden holokaust nepoprel..nebo to ti prozradil ten komentar o plotu?..ktery rekl..boze vy mladi…tim nechci rict ze se takto nemel vyjadrovat…nicnene podle informaci ktere mam…je to opet kapku vykonstruovane..zhledl jsem i cely cca.hodinu dlouhy pohled historika…a nezbyva mi jen se pousmat…

  Thumb up 1 Thumb down 19
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Hele, když nevím, jaká se plánuje koalice na městě a koho strany budou prosazovat jako svého primátora, tak si to mám vymyslet nebo co? :D Situace se změnila. V centru však nikdo Ostravaka nechce.

  Kde posilují Piráti? Podívej se na přehledy, kolik lidí a kde je volilo v podzimních volbách do PS a kolik lidí je volilo v předchozích volbách do PS. Btw. třetí nejsilnější strana jsou nějací mladí? A taky se podívej, kolik dostali hlasů v té Ostravě… Ty jsi zase zcela mimo realitu, horečka 39?

  Thumb up 6 Thumb down 7
 19. Danek :

  Tak jsem nelenil a koul na stranky piratu….co chteji a co udelali a velmi rychle jsem dosel k nazoru,ze to nemuzou myslet vazne…jde opravdu videt ze jsou to polit.zajici…co se chteji zalibit…reknu to tak,absolutne nevolitelni…snad nikdy nebudou na nejake radnici v Ov.

  Thumb up 1 Thumb down 17
 20. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Nezalezi ze ho tam Ostravaka nechteji,zalezi jestli ho tam budou chtit volici..pak je to o domluve…jinak jsem myslel,ze vis jak se domluvi aby vystrnadili Ostravaka..Jinak se s tou teplotou uklidni ja nejsem nejaky zajic.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: To jsi šikulka. Takže ty jsi předtím střílel preference Pirátů jen tak od pasu, aniž bys věděl program apod.? :D

  Thumb up 5 Thumb down 5
 22. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Nemluvil jsem o programu,ale o zpravach ktere jsou tam uvedeny.z tech zprav je vylozene jasne,co jsou zac..

  Thumb up 1 Thumb down 8
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: A co jsou zač ? :O)

  Thumb up 3 Thumb down 5
 24. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: A co se tyka preferenci,proste to vim.Tipnu podle smysleni lidi.zatim jsem se presne trefil….muzes si to najit.jasne jsem rekl ze primator bude macura hejtman Vondrak.vyhraje Ano,cssd propadne,…jen bych poradil panu Nitrovi..pokud chteji v Ostrave Ods nahoru at se v zadnem pripade nespojuje s Top09.to by byl jejich konec.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 25. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: http://www.pirati.cz…hledej z clanku uz vyctes kam to smeruje.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: „A co se tyka preferenci,proste to vim.“
  „z clanku uz vyctes kam to smeruje.“

  Já už vůbec nevím, jinak bych se asi neptal. Ty jsi dnes tak vtipný :D

  Thumb up 5 Thumb down 4
 27. kdojekdo :

  Ejhle, místní kluci řeší politiku. Nicméně vás chci ubezpečit, že lobismus na radnicích je dlouhodobě v rukách stále stejných občanů, volby změní velmi málo……

  Thumb up 7 Thumb down 3
 28. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine pred volbami do parlamentu bylo dopredu jasne,kdo vyhraje…pred volbami bylo taky jasne jak bude vypadat budouci vlada.a ktere strany tam budou a nejvic.lidi si to tak i pralo..i kdyz se v Praze dela vsechno proto aby to tak nebylo…jedine mozne reseni ze se do toho vlozi prezident..Co se tyka piratu ja osobne nic proti nim nemam,ale pokud otevru jejich web..a prectu si 5clanku a z clank pochopim vyznam kde s tim smeruji…ze ty ne za to ja nemuzu.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 29. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Jn, největší sranda je vyhláška MOaP týkající se hazardu…
  Danek: Ještě jednou, ptal jsem se, co z toho plyne. Namísto toho píšeš zcela z cesty o jiných věcech a neumíš odpovědět. Rozumíš vůbec otázce?

  Za další. Něco jiného si z toho můžu vzít já a něco jiného ty.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 30. Raptor :

  martin z tohoto jinak skveleho webu je totalne mimo reality, o cemz mne presvedcil ja z nekolikrat v minulosti. Trochu vice soudnosti a mene nazoru prevzateho z bulvaru a budes OK Strakosi, spoluzaku ze Svinova, Bilovecke:-)

  Thumb up 9 Thumb down 8
 31. Moon :

  Zase se tu řeší politika a je z toho stejná fraška jako vždy. Že vás to ještě baví.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 32. filterko :

  Vsespasny web nas informuje o privatnich pruzkumech…kolik to pana Svozila stalo?

  Thumb up 6 Thumb down 7
 33. Danek :

  Raptor: Pod to se ti podepisu…bohuzel Martin se sam sebe do role spasitele sveta a bohema…kde absolutne prehlizi podstatne veci..ktere obycejne lide trapi.To jsou presne ti co kritizuji Trampa,Zemana…a voli politiku volnych mravu…

  Thumb up 3 Thumb down 12
 34. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: filterko: Raptor: Na faktech ale nestojíte vy. Ani jeden jste je nepoužili. Což je vám asi jedno. Odpovědi do Danka, na akce nosícího si vlastní alkohol, se asi nedočkám.
  Zase se pachtuji s ODS? Achjo. Kolik to tedy pana Svozila stálo?
  Lépe už kopat a lhát nejde. :)

  Jo TrAmp

  Thumb up 4 Thumb down 4
 35. Martin [msstavby.cz] :

  Raptor: Já bych tedy jen rád upozornil, že nejsem historik Martin Strakoš. Ale Martin Mlčák…

  Thumb up 8 Thumb down 2
 36. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ja ti rekl otevri jejich web v sekci aktuality a z clanku je zcela jasne co je to za partaj…co tu chces popisovat..udelej si obrazek sam.zacal jsem si o nich na web.zjistovat dalsi veci a ne jen ze jsou pro me nevolitelitelni ale pro budoucnost Cr necitelni a mozna i nebezpecni.jsou predne predstavitele teto free moralky jako ty.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 37. ivan :

  A já si pořád říkal, odkud se nám ti nový sousedi tady na tu Výstavní do těch ubytoven berou, no super.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 38. aggu :

  Moon: To je pořád dokola. Politiku nelze od městského urbanismu oddělit. Je jeho součástí. Stát je, pořád ještě, největší česká korporace, která do měst investuje. Kroky politiků, kdokoli tam zrovna je, mají přímý vliv na to, v jakém prostředí žijeme. Jak chceš před tím zavírat oči? Ano pokud se vrátíš v čase o 50 let zpět tak to půjde. Bude se mlčky přihlížet, jak bolševici zbuldozerovali centrum. Když už měli z ústředí zakázáno ho zničit úplně. V čem je tenhle (malý) krok principiálně jiný? V čem jsou desítky podobně inteligentních „malých kroků“, které radnice MOaP za ta dlouhá léta udělala, principiálně jiné?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 39. Moon :

  aggu: Jasně, konstruktivní kritika je fajn. Nicméně ty přestřelky, které tu probíhají a které nemají hlavu ani patu, za konstruktivní kritiku nepovažuji. :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 40. Rýša :

  Neskutečné, bohužel, pro Ostravu realita. Bourat a dělat v centru parkovací místa. Kolem budovy projíždím denně a vůbec e mi nezdá ve špatném stavu. Ta starostka je opravdu mimo a nebo je to jen loutka někoho…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 41. Crazym :

  Tak už jsou ti slušní obyvatelé ochráněni a problém vyřešen :-) http://screenshot.cz/LE1PM/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 42. panakis :

  Crazym: Tak a ted by jsme mohli dostavet ten blok jako celek. ve vnitrobloku podzemni garaze, nad garazemi pekny parcik a zahrada, s detskym koutkem, domy vyskove jako ty ostatni. Cele to baravne sladit. :) Kde je nejaky mlady architekt co to nakresli za domaci ukol :D jen tak, abychom meli vizi do budoucna bo ted nemame nic vic nez dalsi proluku…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.