Trať Studénka-Mošnov za 501 000 000 Kč

Vláda schválila parametry veřejné zakázky na modernizaci železniční tratě Studénka – Mošnov. Součástí zakázky, jejíž hodnotu úřad odhadl na 501 milionů korun, je rozšíření jednokolejné trati o druhou kolej a zvýšení maximální povolené rychlosti v úseku na 120 kilometrů za hodinu.

Důvodem modernizace je budoucí napojení trati na chystanou železniční přípojku letiště Mošnov. Druhým důvodem je snaha o napojení rozvíjející se průmyslové zóny Mošnov na železniční nákladní dopravu, uvedlo ministerstvo dopravy.

Rekonstrukce a zvýšení kapacity na trati počítá s kompletní výměnou železničního svršku, elektrizací trati a výstavbou nové železniční zastávky Sedlnice a výhybny v Bartošovicích. Stavba zahrnuje dále úpravy železničních mostů a propustků. Rekonstruováno má podle ministerstva být i zabezpečovací zařízení, což na úseku umožní dálkové řízení železniční dopravy.

zdroj: financninoviny.cz

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Super a pak se z letiště, „co má velký potenciál“ dostanu prakticky do celé Evropy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Summerboy :

  @Michal: To by bylo super. Přehlížím Vaši ironii a doporučuji Vám, abyste se připojil k nátlakové skupině občanskému sdružení Létejme z Ostravy http://www.letejmezostravy.cz. Je to účinné a bezbolestné ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Michal :

  Děkuji, nemám zájem.
  Létám z Pyrzowic, je to účinné a bezbolestné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  Vy jste Polák?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.