Těšínská x Na Baranovci

Okolí Slezskoostravské radnice získalo novou architektonickou dominantu. Otevření se blíží myčka aut s parkovištěm ze zámkové dlažby.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Další faul radnice.

  Thumb up 23 Thumb down 6
 2. tjov :

  Jiřík: takhle bych to nenazýval, tohle území má řešit UHA jako celek. Jestli se někomu vyplatí takový pozemek zaplácnout tímto způsobem, tak logicky nemá hodnotu. Až bude mít tato oblast Slezské větší tržní potenciál, tak věřím, že demolice takových mycích boxů je to nejmenší :-).

  Thumb up 30 Thumb down 4
 3. Tom :

  Smutný příběh.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 4. aggu :

  V poho. Lehce demontovatelné.

  Thumb up 15 Thumb down 6
 5. Nuny :

  aggu: 🤦🏻‍♂️

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. danlicka :

  No super. Hlavně, ať se tam někde náhodou neudělá městská zástavba. Co třeba takový Kaufland, nezbylo by na něj místo? 🥰

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. adamous :

  Level odpad.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. Martin :

  tjov:
  Mohu se zeptat, kdy začne mít tahle oblast tržní potenciál, když tam zatím stojí jen periferní stavby jako je krabicoidní skladová hala, benzinka, myčka a rychlostní komunikace? Co má rozetnout tento bludný kruh? Možná jsem jen nevzdělaný, ale v téhle souslednosti vidím stále jen a jen periferii…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 9. tjov :

  Martin: Až se zastaví pozemky uvnitř historického jádra Slezské, možná to nebude ani v blízké budoucnosti. Je otázka jestli by úprava Bohumínské na dva pruhy, vygenerovala dostatečný zájem o další výstavbu v jejím okolí, když Ostrava plánuje výstavbu mezi Karolínou a DOV – to je obrovské území.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 10. thvari :

  tjov: o jeden typ bydlení je trvalý zájem – rodinné domy. tvrdím to opakovaně, že si má město některé plochy rozparcelovat a nabízet je těm, co utíkají za město.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 11. tjov :

  thvari: tohle téma má velký přesah, v Německu se už docela dlouho diskutuje proti individuální výstavbě bytových domů ( např. https://forbes.cz/nemci-debatuji-nad-zakazem-rodinnych-domu-a-polevaji-silnice-lakem/ ) – ani nevím jestli s tím Zelení nakonec něco udělají když jsou ve vládě, ale aktuální přepis světové geopolitické situace moc nenahrává tomu, že by to téma opustili :-) a jak známo z Německa k nám skrze různé normy a nařízení není zas tak daleko.

  No a z hlediska lokálních problémů, tyhle adhoc parcelizace luk/polí přináší dodatečnou zátěž lokální infrastruktury a to už se nikomu nechce moc řešit – namátkou šířka komunikací, kanalizace, služby (školka, škola) apod… – protože pak nějaký výnos z prodeje je vlastně irelevantní, když by se započetly tyhle nepřímé náklady.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. tjov :

  samozřejmě jsem myslel rodinných domů – ale nejde edit…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. RS :

  Dobrý den,
  opravdu nešťastná volba pro toto území i s ohledem na územní plán a využitelnost přilehlého území „Trojice“. Nedaleko urbanisticky velice nedoceněné zbytky objektů bývalých domů.
  Ale co s tím? Místo je pro tento typ výstavby územním plánem povolené a tak je jen na majiteli jak s tím bude hospodařit.
  Jen doufám, že zafunguje karma, kdy naproti je na Shellce myčka a taková „zbytečnost“ patří do opravdových periferií. (Stejně jako AT Comp naproti! Jako vyložený úlet z let minulých.)
  Toto místo se bohužel nehodilo pro výstavbu obchodního řetězce, z důvodu malé plochy. Byť argumenty proč na takovém místě postavit občanskou vybavenost typu základních potřeb by byl určitě opodstatněný. Residence, které se okolo staví a velice dobrá dopravní dostupnost by byla zárukou prosperity. Snad zbývá doufat, že zbytek ploch, které se v místě nacházejí dostane lepší myšlenku a nabídne vyšší hodnotu.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.