Tendr na vybudování severního obchvatu Opavy

Tendr na výstavbu očekávaného obchvatu Opavy vyhlásilo Ředitelství silnic a dálnic ČR. Přesněji se jedná o východní část severního obchvatu, který má být dlouhý 1,755 kilometru.

„Součástí této stavby bude sedm mostních objektů a přeložky dotčených inženýrských sítí,“ říká tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 Martin Dostál. Tato část severního obchvatu Opavy bude navazovat na tzv. spojku S1, která byla zprovozněna již v roce 2009. „Jsem rád, že k vyhlášení tendru konečně došlo. Opava obchvat velmi potřebuje. Je to pro nás všechny pozitivní zpráva,“ říká primátor města Radim Křupala.

Cena této stavby je odhadována na 604,819 miliónů korun bez DPH. Stát očekává nabídky stavebních firem do 15. března 2016, kdy by mělo dojít k otevírání obálek. „Doufám, že výběrové řízení nebudou provázet žádné problémy a začátkem prázdnin bude stavba zahájena,“ dodává opavský primátor.
Finanční prostředky na tuto stavbu jsou ve schváleném rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na letošní rok zajištěny. „Bez vzájemné spolupráce s Moravskoslezským krajem a našimi zástupci v parlamentu bychom tohoto kroku nedosáhli,“ dodává Dostál.

Do rozpočtu projektu přispěje i město, a to částkou bezmála devatenácti milionů. Peníze pokryjí objekty, které budou následně ve vlastnictví Opavy. „Jedná se například o pěší komunikace, cyklistickou stezku nebo veřejné osvětlení okružní křižovatky na ulici Hlučínská,“ upřesnila opavská mluvčí Lada Dobrovolná.

opava

zdroj: denik.cz / rsd.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.