Studie Univerzitního sportovního centra VŠB

Diplomová práce Martina Nedvěda „Univerzitní sportovní centrum VŠB – TU Ostrava“ z roku 2011.

Stávající nabídka sportovišť na kampusu VŠB – TU v Ostravě neodpovídá kapacitně velikosti univerzity a vybaveností nárokům studentů v 21. století. Cílem mé diplomové práce je náprava tohoto stavu.

Návrh řeší univerzitní sportovní centrum jako dva polyfunkční objekty se sportovní i kulturní a společenskou náplní. První objekt je zaměřen spíše na pasivní konzumaci vrcholového sportu a kultury a na wellness regeneraci. Druhý objekt naopak nabízí aktivní vyžití v posilovnách, hernách, čítárnách, zkušebnách, tělocvičnách a na pobytové střeše. Forma obou objektů vyplývá z urbanistického a ideového kontextu.

zdroj: diplomy.cz

Související články


Komentáře

 1. michal :

  krásné! líbí moc!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  Proč na 10 let staré ploše fotbalového hřiště a sportovní haly dělat něco nového? Nesmysl, ale už v zadání – práce jako taková je zajímavá. Ale spíš by se to hodilo do prostoru staré sportovní haly a parkoviště u CPIT

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Nimrod: Presne…. taky mi unika smysl zbourani pekneho hriste. A ten navrh cesty taky nechapu ….. proc se misto toho dnesniho pozvolneho oblouku musi udelat takovy ostry uhel. Krom toho ze to pekne vypada na papire to nebude mit zandy prinos.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Miv :

  Na návrhu mě zaujaly jen ty plánované objekty VŠB. Má někdo nějaké konkrétní informace? Jednou rektor mluvil o tom, že vedle CPIT by měla vzniknout školka a nějaký plán by i ohledně rozšíření CPIT. Nikdy jsem ale neslyšel, že by se něco plánovalo u ulice Opavská za kolejemi jak je to naznačeno na mapě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. acdlcia :

  Nimrod: Tomas T: Jedná se přece o diplomovou práci, nikde tady není napsáno že se to má stavět tak nevím proč se tu zas diskutuje o bourání stávajících (navíc poměrně nových) staveb. Každá diplomová práce nemůže řešit reálnou situaci, proto je spousta právě takovýchto prací, které zpracovávají naprosto fiktivní stavby někdy i na místech kde už stojí něco jiného. Tolik staveb co je diplomových prací by lidstvo nebylo schopno postavit ani do konce světa. A určitě existuje hromada prací právě na zástavbu tohoto místa, kdo by vymýšlel pořád nová zadání.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Nimrod :

  acdlcia: Trochu bych oddělil můj příspěvek od Tomas T. Vzhledem k tomu, že jsem vedl desítky DP na podobná témata vím, o čem mluvím. Je to otázka zadání. Takže student za nic nemůže, ten vyřešil pouze dané téma (teda pokud si ho sám nevymyslel). Ti co vymýšlejí témata by se měli chytnout za nos…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.