Studie revitalizace sídliště Riviéra

Město Frýdek.Místek si nechalo zpracovat studii revitalizace sídliště Riviéra.

Studie revitalizace sídliště Riviéra byla zpracována v roce 2017 projekční kanceláří PPS Kania s.r.o., Ostrava. Studie bude sloužit jako koncepční podklad pro následné řešení problémů dopravy, revitalizace volných ploch, hřišť, mobiliáře a zeleně. Studie není závazná. Jednotlivé dílčí akce budou posuzovány, zpracovávány a prováděny individuálně.

Kompletní studie zde.


zdroj: frydekmistek.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Erik Gajdošech :

  Wow! Parkovací dům na sídlišti. Tohle je věc, která mi chybí. A obecně jsem se s ní ani ve světě nepotkal… přitom ulice zacpané auty, které blokují místo pro cokoliv jiného mě štvou.
  Přitom parkovací domy, jako je ten ve Svinově, můžou vypadat i dobře…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. Marián Kyral :

  Ve studii jsou navrženy dva a vytipována další čtyři možná místa. Bohužel studie není závazná, takže to nakonec může dopadnout jinak. Ale fakt by se hodily. Stačí co nejjednodušší, žádné drahé zbytečnosti uvnitř. Další zajímavá věc jsou zapuštěné kontejnery.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. skelet :

  zapuštěné kontejnery jsou fajn a jsem rád, že se v Porubě rozšiřují.
  Jinak parkovací domy by se měly stavět automatizované. Šetří to prostor,a vyhne se tak i různým, řekněme, sociálním vlivům

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Marián Kyral :

  Automatizace sice možná omezí některé sociální vlivy, ale je násobně dražší a už se vidím, jak budu ráno trpělivě čekat ve frontě na auto, tak jak to občas vidím na Svinově. Byl by dražší provoz, takže by to asi nebylo zdarma a lidé by pak raději volili jiné varianty. Což podle mne není cílem.

  Přidat pár kamer vyjde levněji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Dudíková Iveta :

  No tak pokud to dobře z plánů chápu chcete mi přímo před okna postavit garáže ? Na posledním kousku zeleně kde můžu bezpečně pustit dítě ven, tak abych na něj měla dohled? Hlavně, že jste zakázali na základě stížností obyvatel domu parkování městských autobusů a teď tohle? No to snad nemyslíte Vážně.
  Také předpokládám, že garáže budou placené tak jako na sídlišti Slezská takže si budu za parkování u domu muset ještě zaplatit…..
  A co postavíte místo zbouraného areálu Slezanu vedle domu…. Globus? No to bude perfektní bydlení, to se mohu odstěhovat budky na košíky na parkovišti u Tesca a bzudu to mít stejné a zadarmo. Katastrofa.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 6. FM :

  Dudíková Iveta: podle návrhu je zřejmé, že zeleň je navržena tak, aby byla alespoň z jedné strany domu (+z druhé strany parkoviště). Bohužel sídliště se stavěla v době kdy po silnicích jezdilo mnohem méně aut.. K tomu máte tak 100m od domu Janáčkův park..
  Areál Slezanu byl pokud se nepletu nepřístupný.. Územní plán počítá s občanskou vybaveností. Město bude připravovat studii využitelnosti. Areál se sotva demoluje a vy už tam vidíte Globus.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Dudíková :

  To, že nedakeko domu máme park, nic nemění na tom, že přímo před domem budou garáže. Park je krásný akorát na každé druhé lavičce bezdomovci a v každém druhém křoví jejich obydlí a výkaly. Využité 3 lavičky u hřište, protože dál se matky s dětmi bojí posadit. Samotnou dceru bych nepustila nikdy.Proč hned vidím Globus….co se zbourá je na místě obchodní dům. Kdyby jsme vědeli, že k tomuto dojde, nikdy bychom se tady nenastěhovali a to zde bydlíme 19 let. Stejný názor mají obyvatelé všech vchodů domu kterého se to týká. KOLIK BUDE STÁT TO PARKOVÁNÍ ?BUDE ZDARMA ? PROTOŽE TI, KTERÝM TO PŘED DOMEM STÁT NEBUDE SAMOZŘEJMĚ SOUHLASIT BUDOU. DOKUD NEZJISTÍ CENU…..

  Thumb up 1 Thumb down 3
 8. MM :

  Marián Kyral: Parkovací dům nemůže být zdarma. Jeho výstavba i provoz něco stojí. Parkující mají, ale zvýšený komfort. Myslím, že se musí počítat s tím, že za parkování se platí a to říkám jako motorista. Pokud bych měl před domem možnost garáže za 500-900,- měsíčně, jdu do toho okamžitě.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. thvari :

  Dudíková: Byt na sídlišti je nejnekvalitnější typ obydlí, které si člověk může pořídit, snad s výjimkou dřevěných finských domků nebo bytů v ghettech. Vaše stížnosti mi připadají zvláštní. Zmizí kus zeleně. Tak se přestěhujte na vesnici k lesu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Crazym :

  Jak si dovolujete vůbec uvažovat o tom postavit mi garáže přímo před moje okna? Já chci bydlet ve městě s výhledem do zeleně, parkovat u baráku a zadarmo a v žádném případě tady nechci vidět auta nikoho jiného natožpak garáže a to vše na věčné časy. Kdybych to věděl, že to tak nebude, ani bych se nenarodil. :DD
  Klasika, https://cs.wikipedia.org/wiki/NIMBY :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Dudíková :

  Crazym: no to máte úplnou pravdu klasika. NIMBY. Určite nejste obyvatel ani jednoho z bytů domu,kterého se tato stavba bezprostředně týká. Jinak by jste se v naší situaci určitě nezachoval.Klasika nelíbí se ti odstěhuj se…. hlavně, že já budu mít kde stát a ty se třeba …. zbytečná debata.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Davidb :

  Dudíková:
  Prostě se s tímto stavem musíte smířit.
  Mám 38 let a za dětství jsme si hráli na cestě kde stálo 1 – 2 auta.
  Teď jich tam stojí 100.
  Lidé auta mít chtějí (i 2 – 3 do rodiny) a ty musí někde stát.
  Postavit garáže pro všechny nejde, navíc by do nich všichni nechtěli, protože by museli někde chodit.
  Takže se parkuje kde to jde a města to pomalu začínají řešit.
  A to co vymysleli ve FM je fakt luxus.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Dudíková: Klasika, nikdo Vám neřekl aby jste se odstěhovala, prostě se smiřte s tím, že bydlíte ve městě a tam se holt tohle stává a mmch může se Vám to stát i na vesnici, je jen jedno řešení, kupte si hektarový pozemek u lesa, doprostřed postavte svůj vysněný domeček a budete mít výhled jedna báseň a děti v bezpečí. Ovšem pak si nestěžujte, že ho musíte udržovat, že všude máte daleko a že to leze do peněz :-)
  Jo a máte úplnou pravdu, nejsem obyvatel ani jednoho z bytů domu,kterého se tato stavba bezprostředně týká. Jsem obyvatel města a ne FM :-) Vyrostl jsem tady http://www.imagehosting.cz/?v=obrzek0074.jpg a bydlím tady http://www.imagehosting.cz/?v=pict02pmp.jpg a světe div se přežil jsem to i jako dítě ulice :DD

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Dudíková :

  Nekritizuji nápad, ale umístění, prostě se mi nelíbí…toť vše. Někdo dítě ulice někdo dítě z vesnice proto zřejme ten odlišný názor☺

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. rasta :

  Crazym: hezký foliovník máš! :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Crazym :

  rasta: Co já? Město spolu s balkánci mi tu zvedá kulturu :DD Kdyby bylo po mém, vrátili by se po válce šupito presto zpět hadžidžové :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.