Rekonstrukce objektu Ostrava-Michálkovice

V Ostravě-Michálkovicích probíhá rekonstrukce zchátralého objektu.

Objekt dostává novou střechu, výplně otvorů. Na fasádu jsou umisťovány historizující prvky.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  no paráda, vypadá to dobře

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. Libor :

  Vlastní to firma TIMO profistavby a po rekonstrukci to budou pronajímat jako administrativní prostory. A mimochodem objekt je ve Slezské Ostravě, nikoli v Michálkovicích.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. kdojekdo :

  Profistavba to určitě není, stačilo úroveň rekonstrukce blejsknout cca o měsíc dřív a to i s rekontrukčními profipracovníky.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Asi takhle?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ty historizující prvky na fasádě původně byly.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  kdojekdo: Máš nějakou konkrétní zkušenost nebo jen pliveš nesmysly kolem sebe? Protože co já jsem jako první zaregistroval když se tam kolem celou dobu rekonstrukce pohybuji bylo, že tady si to někdo rekonstruuje z gruntu a bylo vidět, že nepoužívá vyloženě podřadné materiály. Viděl jsem jak postupovali výměně oken, při zateplení, stavby střechy, přístavby a i trosek bývalého hospodářského zázemí „na dvorku“. Jestli víš něco víc, tak se poděl jinak si ty Tvoje výkřiky nech doma na toaletě :-)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. Rado :

  Staré domy mám rád, takže jsem jenom rád, že nezmizí z mapy, ba právě naopak. Více takových povedených rekonstrukcí.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Byly, přeci jen je to starý barák ale myslím si, že to klidně mohli nechat po zateplení hladké a jednobarevné http://www.imagehosting.cz/?v=1021prosin.jpg , zvlášť když už tam přistavili vzadu tu přístavbu si myslím, že to nemá valného smyslu ale začali dělat ty zbytečné ozdobné prvky a to jsou peníze navíc což oceňuji, já bych to neudělal, ten barák nemá žádnou historickou hodnotu a kolorit okolí tam není třeba zachovávat, žádný tam není, je to tam každý pes, jiná ves :-)
  Počkám si na výsledek a když to nezkazí barevností, může to vypadat dobře.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Rýša :

  Zrovna dnes jsem jel kolem a vypadá to dost dobře. Docela žasnu, co vzkřísili z té ruiny!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Rado :

  Crazym: A když si to řekne každý, jak vy, tak potom se nedivme, že Ostrava vypadá tak, jak vypadá. Neberte mě ve zlém, ale to je právě onen rozdílový přístup, který dělá jiná města pěknějšími a jiná města ošklivějšími. Je to jistá tíha prostředí, která vás nutí dělat věci jinak. Lépe. Já každopádně ty ozdobné prvky oceňuji a jsem rád, že to je pro jiné i jistý příklad, že to opravdu jde. Že ne všechno musí nutně končit jednotvárným, neplastickým zateplením a čau pipi.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Rado: Proto taky říkám, že to oceňuji, jen říkám, že já, který musí myslet ekonomicky bych to v současné situaci neudělal, což nevylučuje opak kdyby byly zbytečné peníze ale dělat to jen proto, abych uspokojil nějaké rádoby estéty mě ani nenapadne. Neberu to ve zlém ale boha, nežerte to tak ten svatý boj za krásnou Ostravu, která mimochodem vypadá naprosto normálně proti jiným městům a nesrovnatelně lépe proti stavu do kterého jsem tu přišel a který pamatuji :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 12. Permonik :

  Crazym: Jak je v tom to případě mamé chápat pojem „myslet ekonomický“?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Permonik: asi ze ted usetris a az to jednou budes prodavat, tak to bude kostka bez charakteru.

  ja bych Crazymu nezazlival jeho pristup. ale taky doufam, ze nic podobneho nechce koupit :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Ono myslet ekonomicky může být i to čím se řídím celý život, tj. : Vyskakuj si do výšky svých příjmů. A zatím to celkem vychází, mám co mám, nic nedlužím, nic nesplácím, důchodové pilíře těch trotlů mě nezajímají a když se dívám na okolí musím se kolikrát smát. A neboj, nic takového si zatím nehodlám pořizovat a když to náhodou nastane, bude to proto, že na to budu mít a v tom případě možná asi zbude i na ty historizující serepetičky :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 15. Permonik :

  Crazym:Mě napadlo více možnosti, tak jsem chtěl upřesnít. Jo ideální je investovat, platit to ze svého. Ikdyž jsem zastáncem, pujčit si pouze v případě, že mi to vydělava. Prstě vezmu půjčku na stroj a ten mi začně dělát o pár měsíců dříve, tak jo.

  Já bych osobně řekl, že ty ozdobné prvky v ceně rekonstrukce nedělají bůh ví jak vysokou částku návic, snad někdo z oboru doplni příblížne ceny. Jsou to prachy na víc. Ovšem na některé lidi to bude mít pozitivní efekt.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Rýša :

  Permonik: Jj, třeba na mne :-), já mám rád ty historizující serepetičky, když jsou vkusné a tady to bude vypadat dobře. Jsem docela rád, že na takovém místě se ta barabizna opravila do takové podoby.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Crazym :

  Tak lešení je už z části dole, do historizujících serepetiček dokonce přibyl i letopočet (tuším 1936) a na fasádě budou rušivé snad jen kamery pro které jsou tam připraveny dráty http://www.imagehosting.cz/?v=2601201864.jpg Tak co estéti, dobrý? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: to je lehka boruvka, anebo opily fotak?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Spíš nekvalitní foťák na stařičkém mobilu ale i tak to nevypadá marně :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.