Studie mají odhalit bariéry v Ostravě

Ostrava chce nechat zpracovat tři urbanisticko-architektonické studie, které mají zmapovat největší bariéry ve městě. Studie by měly ukázat, kvůli jakým stavbám je město neprůchodné, komplikované nebo až nevhodné k životu. Novinářům to řekl primátor Petr Kajnar (ČSSD).
Studie mapující veřejný prostor by se měly zatím soustředit na tři lokality města, a to na jeho centrální část a pak také na dvě nejlidnatější městské části Jih a Porubu. Město za studie, které by měly vzniknout do konce letošního roku, zaplatí přibližně milion korun.
„Z historického hlediska se mění pohled na funkce města a na to, co lidé potřebují. Jednak dochází v těch místech k vývoji, ale také doprava se stává stále komplikovanější a intenzivnější. Chceme najít problémová místa a právě bariéry, které překážejí k využití města. Chceme je označit a navrhnout jejich řešení tak, aby se město dlouhodobě vytvářelo způsobem, který bude pro obyvatele co nejpříjemnější,“ podotkl Kajnar.
Podle něj je jedním z příkladů bariéry ve městě například Horní ulice v městské části Jih. „To je typická cesta, která je skutečnou bariérou mezi jednou a druhou částí na Jihu, to je, jako kdybyste bydleli v jiném městě,“ řekl Kajnar, který se domnívá, že v Ostravě je těchto problematických míst poměrně hodně. Město jednotlivé studie zadalo odlišným architektům, protože chce získat širší pohled na tuto problematiku.

ostrava centrum

zdroj: archiweb.cz
zdroj foto: Instagram

Související články


Komentáře

 1. aleš m. :

  jj, takhle se legálně odkloňují penízky….. a ejhle jak to jde rychle – milionek do konce roku. Nebo si opravdu někdo myslí, že milionová studie za označení tato stavba jo, tato ne, tato snad…..je k něčemu dobrá???!!!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Tomas T. :

  No zalezi co ty studie budou obsahovat. Pokud pouze adresy objektu ktere jsou problemove tak to je asi k nicemu. Ale pokud budou nabizet i nekolik konstruktivnich variant reseni, tak proc ne. Zmineny priklad horni ulice je pravda, ale co s ni udelat mne jaksik moc nenapada.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. aggu :

  Milí radní, kouknu se na net, kde to mám už pár let „zadarmo“. http://www.ozivenaostrava.cz/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Coppola :

  Hmm, škoda, že se to nesnažili zjistit dřív, než ty bariéry začali sami vytvářet – např. nová Českobratrská od Hornopolní k Poděbradově.
  Další známé bariéry: Předimenzované mosty a silnice na Náměstí republiky, železnice z hlavního nádraží k nádraží střed, zbytečná dálnice na ulicích Frýdecká a Bohumínská…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. aldik :

  Bariéry komplikující život v Ostravě? Kajnar, romové… :-D Ta první by se dala snadno vyřešit… :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Houbelec :

  Se vším respektem k architektům a urbanistům, taková studie nemá smysl. Bude plná irelevatních pseudofaktů a domněnek založených na subjektivním pojetí teorie nesouvisející s praxí. Přitom za milion by se dala udělat užitečná studie (resp. dlouhodobý monitoring), která by nasbírala a racionálně analyzovala reálná data o pohybu desítek tisíc lidí.
  Zjistit kromě toho také, kam by lidé chtěli jít, z jakého důvodu tam nejdou, o co tím přicházejí oni a o co město, by nepochybně stálo mnohem více – od architektů/urbanistů se to s dostatečnou přesností rozhodně nedozvíme.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Michal :

  Nebuďte naivní! Smyslem té studie nebude zjištění stavu a následná náprava, ale protočení veřejných peněz do soukromých kapes. A aby se nejednalo o do očí bijící, zjevnou rozkrádačku, tak se prostě vytvoří nějaká studie.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 8. Rumcajz :

  Další miliony za pitomé stupidní a zbytečné studie! Všecko už je stejně soukromé, nadrobeno spoustu chyb… žádná studie to nezlepší :/

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. Nimrod :

  Jasně, takže raději si všichni sedneme, založíme ruce a nebudeme dělat nic. Lidi proberte se! Víte co je milion v rozpočtu města? Víte jakým rozpočetem disponuje útvar hlavního architekta a další odbory, které takové studie mohou pořizovat. Je to běžná praxe tak minimálně 10-15 let a najednou to všem vadí. Strašně mi vadí, že ať už město udělá cokoliv, tak to všichni poplivou (ti lepší a osvícenější aspoň přidají svůj pohled a nápad k řešení). Kajnar (ať už je jakýkoliv, a pochybuji, že ho valná většina zde zná osobně) je jednou představitel města navenek, který musí komunikaovat v médiích – to však neznamená, že se vším souhlasí, všechno vymýšlí a všechno dělá. Počkejte až nastoupí parta kolem Palyzy – to bude ještě s láskou vzpomínat.
  Jinak souhlasím s názore, že iniciativě Oživená Ostrava je dobrá alternativa a hybatelem těchto témat. Ale třeba to jsou právě takové iniciativy, které pomáhají politiky tlačit k těmto krokům. Třeba tu zakázku získal právě některý z architektů, kteří do iniciativy OO patří…počkejme si na výsledky a pak suďme.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 10. Houbelec :

  Nimrod: Je rozhodně lepší nedělat nic, než dělat něco neefektivního až kontraproduktivního. Architektura ani urbanismus, stejně jako např. ekonomie, nejsou exaktní vědy. Jejich předpovědi nejsou spolehlivé. A je úplně jedno, jestli ty předpovědi dělají členové nějaké iniciativy. Je principiální chyba nahrazovat reálná data tendenčními odhady.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 11. Jarda :

  Coppola: Naprostý souhlas, zkuste jet od po úseku Místecká II, na úvod vás uvítají dva opuštěné domy se zazděnými okny, naprosto zbytečně předimenzovaná silnice, to samé Frýdlanské mosty to je snad největš humus, který se podařilo komančům narvat do centra.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 12. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: A tuhle teorii odklonu peněz podložíš čím ?

  aggu: Hodně dobré znám, osobně autory. Ale řeší jen centrum. V článku je zmíněna i Poruba a Jih.

  Houbelec: Od architektů a urbanistů se toho moc nedovíme, ale od najatých „úředníků“, kteří budou roky monitorovat pohyb lidí ano ?! Napadlo tě, že architekti a urbanisti mají mozek studie se zakládají na objektivních dojmech po prohlédnutí řešené lokality. Opravdu lepší nedělat nic ?!

  Pro inspiraci tvorba architektů a urbanistů: http://www.youtube.com/watch?v=NTdH8KiTkaQ / http://www.youtube.com/watch?v=RbB5p2KYtyw&list=PLnSVXjwZpDnHkxfKqX8eLe9hOii0dMK0X / http://www.youtube.com/watch?v=rlCo4Mg3Rdk

  Michal: Další tvoje konspirační teorie.

  Jediná nevýhoda úspěšnosti webu, budu si muset zvykat na názory „odpadu“ internetové společnosti…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 13. aleš m. :

  martin [msstavby.cz]:
  a ty ji vyvrátíš čím :-) v tomto zkorumpovaném státě, kde politici si nahrávají jedna radost, kde většina zakázek je předražená a tzv ůsmrdí“. kde Česká republika je ve světě na jednou z posledních příček ohledně korupce atd. atd.
  Vysvětli, prosím, co tato studie za milion přinese Ově dobrého a hlavně kdy??? Copak lidé v Ově jsou slepí a nevidí, které stavby jsou neprůchodné, komplikované, či jakkoli ztěžující běžný život normálního obyčejného občana??? Nestačí názory občanů zadara, ale musí se dělat studie za milion???

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. Martin [msstavby.cz] :

  aleš m.: A ty konkrétně potvrdíš své domněnky u této studie čím ?

  Nejsem pragnostik a také nejsem zapojen do projektu, takže kdy z toho bude Ostrava těžit nevím. Ale tady nejde jen o to, které stavba komplikuje život občanů. Ale také jak minimalizovat účinek této stavby a řešit celou lokalitu a zhumanizovat ji. A teď, si představ, kolik řešení a nápadů občanu by přišlo. Každý by chtěl prosadit svůj. A ví jednotlivý občan jestli jsou to vůbec dobré řešení?
  Pokud chce občan něco zadarmo navrhnout, měl přece možnost poslat svůj nápad do Městských zásahů Ostrava 2013. V třistatisícovém město bylo zasláno okolo 40 návrhů. Tak kde jsou ty nápady zadarmo ?

  A asi držíš moc dlouho prst na ?…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: „…studie se zakládají na objektivních dojmech po prohlédnutí řešené lokality“ To je zjevně protimluv. Prohlédnutí dané lokality může přinést pouze subjektivní dojmy. V architektuře a urbanismu žádná objektivita neexistuje, ta může ve vědě plynout jen z exaktnosti.
  Studie, o které se tady bavíme, má za cíl vytvořit koncepci a zadání PRO architekty/urbanisty. Ti pak můžou svoje subjektivní dojmy házet v rámci konkrétního zadání, to je jejich úkol. Jestli nám jde o analýzu pohybu lidí, máme zkoumat pohyb lidí, ne to, co si o pohybu lidí myslí architekt.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. Skelet :

  tak o Městských zásazích vědělo relativně málo lidí a neřekl bych, že 40 návrhů v prvním kole je málo ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Jarda :

  Nebudu rozporovat cenu, ale nenašel jsem nikde smysl této studie (neplést s obsahem ). Jasně, je to zabaleno do politických plků o zlepšení života ve městě apod., ale pokud studie popíše stav bariér ve městě, tak to je krok A. A co bude konkrétně krokem B? Město začne vyvlastňovat pozemky a budovy a začne zcela měnit urbanistickou koncepci Ostravy? Budou se měnit hlavní tahy komunikací, stavět tunely, čeká nás budování metra? Obánám se že nikoliv. Spíše se to celé jeví jako „dělostřelecká příprava“ na nějakou novou kampaň,na kterou by se mohlo nabalit čerpání dotací z EU. Holt město kultury nevyšlo, město sportu také ne, tak bude kampaň Ostrava město bez bariér. Obávám se však, že hlavní bariérou zlepšení je malost našich politiků a nezájem široké veřejnosti.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 18. aggu :

  Tahle diskuze má pro mně jeden side effect, znova si uvědomuju jak velká část ostravanů nemá ani páru co se v Ostravě děje. Chybí tu něco jako „Ostravský večerník“, ostravablog je v hibernaci… Zulu bylo kdysi výborné, teď je nový ostravan.cz, ale asi je to málo a penetrace širších mas nic moc. Většina doleze ze svého seznamu tak maximálně na novinky.cz s informační hodnotou pro Ostravu = 0. God save msstavby aspoň za architekturu!

  Thumb up 5 Thumb down 1
 19. mm :

  Nechci moc rozdmychávat zrovna tuto diskuzi, ale martin má pravdu. Když se nic tady nedělá, je to špatně a všichni brblají. Když se začne něco dělat, tak je to zase špatně a zase všichni brblají. Tak co vlastně někteří chcete? Chcete, aby Kajnar jakožto představitel města nic nedělal? No tak je tady studije? Proč si všichni myslíte, že by neměla přinést nic pozitivního. Nějak se začít musí. Když se tady představovali fotky z rekonstrukce přednádražního prostoru, tak místo pochvaly,se tady omývalo, kdo to ošidil, kdo dostal do kapes atd. Tak je to normální? Ať se tady udělá cokoliv, zase je to špatně.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. aleš.m. :

  mm:

  …..zase je to špatně…a není???
  Konečně hotová dálnice přes Ovu – jásalo se, teklo šampáňo a jak to dopadlo, v jakém je stavu a přišla jen na pár miliard, nová porážková – bude se zkoumat, co a jak a kde….Nová Karolina, místo původního projektu – škaredá krabice, nová lávka – místo původní Jiřičné obyčejné přemostění, nové dláždění Masarykáče – zanedlouho zmetek, naproti brány další skelet, …atd. atd. atd. atd.
  mm- napiš, prosím, co se opravdu v Ostravě za poslední roky postavilo bez toho, aby zanedlouho nebyly problémy

  Thumb up 1 Thumb down 2
 21. Houbelec :

  mm: A vy si myslíte, že architekti/urbanisti mají dostat milion za tohle? Jestli je cílem studie analyzovat pohyb lidí, architekti a urbanisti k tomu nemají co říct. To není jejich obor. Pokud na pouhém názoru nějakého architekta založí následná politická rozhodnutí co kde a jak stavět a bourat, bude docházet právě k takových špatným a neopodstatněmým stavbám, které se vám nelíbí. Dobrá politická rozhodnutí jsou založena výhradně na holých faktech.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. Skelet :

  Urbanismus je disciplína, jejímž cílem je utvářet a rozvíjet sídelní útvary (města, vesnice) jako funkční a vyvážené celky. Urbanistické projektování navrhuje uspořádání sídel, jejich částí a navazujících částí krajiny a navazuje tak na architekturu, popřípadě krajinnou architekturu. Ve střední, jižní a východní Evropě se pod termín urbanismus zpravidla zahrnuje i plánování sídel, které je složkou územního plánování. Územní plánování se zabývá plánováním a regulací vývoje měst, venkovského osídlení a krajiny. Usiluje o směřování k optimálnímu vývoji sídelních struktur, harmonickému uspořádání území, udržení ekologické rovnováhy a ochraně kulturního dědictví s cílem zajištění udržitelného rozvoje území v environmentálním, sociálním a hospodářském ohledu.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Urbanismus

  tolik k tomu jestli k tomu mají, či nemají co říci. Je to totiž jejich práce – analyzovat a na základě této analýzy vytvářet studie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Houbelec :

  Skelet: Tak pak je to bohužel pseudověda, protože vstupem nejsou reálná data, ale dojmy, procesem analýzy nejsou exatní vztahy, ale názory, a výstupem nejsou předpovědi, ale „poetické“ žvásty typu „tušení centra“ a postmodernistické nesmysly. Ukažte mi jediný urbanistický model se správně stanovenou mírou nejistoty a konzistentními výsledky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. Skelet :

  a kdo by to tedy měl navrhovat? zahrádkáři? Pochopitelně, že u již existujících částí města se musí opírat o dlouhodobý průzkum oblasti, jinak je to o ničem. Zas o něčem jiném to bude u nově vzniklých částí města nebo u částí města, které se přetvářejí v něco jiného (např.DOV.)
  Křičet o něčem, že je to blbost, protože si myslím, že to dopadně blbě, jelikož to tak dopadlo blbě vždy, je prostě hloupé. Doba, kdy politikům procházelo vše pomaličku končí, protože různé zájmové uskupení (jako třeba tato stránka nebo Městské zásahy) nejdou přehlížet jako kdysi.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 25. mm :

  aleš.m.: A za nekvalitní dálnici podle Vás může Ostrava, jo? Kolik je v centru města opravených domů, to jste si nevšiml? Že tady přibyla spousta nových objektů, to také nic není? A problémy, kdyby byly pořádne zákony, tak by nebyly. Každý mluví o problémech, tak proč to neřekne na Policii pokud o nějakých ví. Rozpadá se dlažba, za to však může zhotovitel, že to ošidili. Neříkám, že vše se Ostravě povedlo, ale tady se kritizuje každý krok, který Ostrava udělá a to snad není fér. Studie a jim podobné práce se snad dělají v každém větším, či menším městě, to by snad už mohl každý vědět. A pěkné povedené stavby, pokud o žádné nevíte, tak je to hodně ubohé. Stačí se podívat na Svinovské mosty, vědeckotechnologický park atd. myslím, že je toho více.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. aggu :

  mm: jen poznámku, dálnice má ŘSD v Česku rozdělené, ty na Moravě spravuje i dozoruje nikoliv ostravská, ale brněnská pobočka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Houbelec :

  Skelet: Studie, o které se tady bavíme, má určit bariéry. To nelze provést jinak, než dlouhodobým monitorováním pohybu lidí. To urbanisti neumí udělat. Další krok, pokud bychom chtěli postupovat rozumně, by bylo simulovat případně odstranění bariér. To urbanisti taky neumí. Pak by následovalo politické rozhodnutí, co a kde postavit/zbourat/přestavět. Takovým rozhodnutím vzniká zadání pro architekty a urbanisty.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. aleš m. :

  mm:
  omlouvám se Vám, nechtěl jsem Vám tykat, prostě mi to jen ujelo a myslím si, že máte taky pravdu, já nejsem jen pesimista, ale bolí mne ten nepořádek, který v české zemi nastal…..nepořádek v morálce a nenasytnosti mocných – mocných, které bohužel volíme my, obyčejní občané….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. marian :

  Studie je to jistě potřebná. Přichází ale trochu pozdě – když už je vybudovaná čtyřproudovka na českobratrské, prosloužená místecká apod. Ale, ok, do budoucna to snad něčemu pomůže. Další věc je cena. Nevím, jestli se tam bude dělat nějaké matematické modelování, ternénní sociální průzkumy apod., ale pokud to někdo v kanclu nad mapou splichtí – tak je mega moc.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 30. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Tvé tvrzení působí dojmem, že architekti a urbanisté sedí jen v kanclu a tvoří. Když si projdu určité místo podívám se na něj. Je to už pocit objektivní. Nebo si myslíš, že musím několik let sledovat lidi, jak jdou z tramvaje k sídlišti každý den tou stejnou cestou plus jdou vidět vyšlapané chodníčky v trávě. To opravdu potřebuješ rok či více aby jsi došel k závěru ( například ). Taky se mi líbí tvé tvrzení, že cena je velká. Víš co za tou cenou je ? Tohle zatím nikdo neví.

  Tvé slovíčkaření zde již dlouhou dobu nebylo. Tvoje zaujatost jen tabulkovými výpočty apod. je smutná… Chtělo by to životní zkušenosti a selský rozum.

  aleš.m.: V Ostravě se ročně postaví desítky staveb, opraví desítky domů. Ty jsi jmenoval pár projektů stále zmiňovaných v médiích. Zavrhovat něco, co ještě ani pořádně nevzniklo je ubohé. Tragické, že znechucení musíš ventilovat zde.

  Všeobecně mám pocit, že největší problém Ostravy jsou její obyvatelé. Nebojte se Houbelec, Jarda apod. jsou kapkou v moři všech čtenářů webu. Bohužel jen někdy zkazí náladu, nám co výplody jejich fantazie na úrovni článků v Blesku čteme :o)

  Jsem zvědav, co studie přinese.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 31. mm :

  aleš m.: Za tykání se omlouvat nemusíte, klidně si tady můžeme tykat, bude to daleko příjemnější. Ten nepořádek, o kterém tady píšeš, budem si tedy tykat, mě štve stejně tak, jako Tebe a ostatní. Když začal být o Ostravu zájem, tak jsme se tady všichni nabažili studií, která střídala jednu za druhou. Chvílemi to vypadalo, že se tady bude stavět několik mrakodrapů najednou, a když se konečně začalo s oplocením jednotlivých staveb, tak přišla krize a vše padlo na hubu. Jenže každý z nás tu Ostravu viděl právě v tom velkolepém světle, kdy se tady bude stavět a Ostravu za pár let nikdo nepozná. A teď, teď buďme rádi, že při tak velké bídě tady stojí to, co se tady od roku cca 2009,2010 do současnosti postavilo a snad i postaví. Každý znás je teď zklamaný, že ty velkolepé studie, nebo připravované stavby tady nejsou. Proto buďme rádi i z maličkostí, třeba z dostavby další proluky na ul. 28. října – PODA. A ten binec, co tady vládne mě bolí stejně tak, jako to, že ŘSD na Moravě a tedy dálnice na ostravsku dozoruje opět Brno, jak píše Aggu.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 32. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Sousloví „objektivní pocit“ je oxymoron. Dále jsou to jen fabulace: Nenapsal jsem, že je třeba monitorovat rok, ve skutečnosti by k získání relevantních dat stačilo pár typických týdnů. Nenapsal jsem, že „cena je velká“, ale že tato zakázka je zadávána nekompetentnímu subjektu (což, pravda, de facto implikuje předražení o 100 %). A selský rozum? Je sice fajn, ale krajně nespolehlivý, a tudíž nevhodný při posuzování složitých systémů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. marian :

  mm: mě se líbí myšlenka, že město nedělají domy, ale prostor mezi němi. Takže, i kdyby tady stálo co já vím, pět mrakodrapů, tak by to život v Ostravě nijak nezlepšilo. Co by pomohlo víc než prosklené bezduché kancly je např. oprava chodníků (např. katastrofální 28. října nejen v centru), úprava parků (komeňák naštěstí spravený), větší podpora, nebo aspoň míň buzerace zahrádkám kaváren apod. A samozřejmě míň Houbelců a Jardů :-)

  Thumb up 1 Thumb down 3
 34. Jarda :

  marian: Hmm míň Houbelců a Jardů? Tak to by se ti hošánku líbilo? A uliční výbor, co by je vybíral a pak nějací soudruzi, co by je likvidovali vidˇ?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 35. aleš m. :

  marian:
  Že město nedělají domy, ale prostor mezi nimi je zajímavá myšlenka, ale dle mého názoru tomu tak není. Město přece dělají především domy a stavby, které jsou vizitkou pro to které město. Ať už honosné nebo docela obyčejné.
  A docela souhlasím s mm, že pár mrakodrapů,(i když stavby, které tak nazývali, měly k mrakodrapům dost daleko)by tak velkému a na památky chabému městu dodaly přece jen trochu „lesku“ – mně se sklo líbí :-) a bezduchost? Kolika stavbám ta „bezduchost“ přímo číší z opuštěných někdy rozbitých oken přímo v centru města…..a to jsou stavby bez betonu a bez skleněných fasád.
  Mimochodem: skleněná kanc. budova ss podchodem se mi líbí oproti kostce OC. Přitom kancle jsou prázdné a nepřipadají mi bezduché a OV je obleženo davy kupujicích a ta budova mi přesto připadá bezduchá…..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 36. Tomas T. :

  aleš m.: Ktere kacenlare SS s podchodem mate namysli? Gestapo bylo v budove na namesti republiky, ale o SS nevim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. aleš m. :

  Tomas T.:
  …ss byl překlep, omlouvám se!!!
  Jinak jsem myslel samozřejmě Nová Karolina Park.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Houbelec :

  Jarda: Jejich diskusní postupy mi silně připomínají náboženství.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 39. aggu :

  btw k těm ulicím a cestám a bariérám a… ;) http://tech.ihned.cz/hnfuture/c1-61315830-dopravu-nevyresi-miliardove-projekty

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Tomas T. :

  aleš m.: aha, tak to mne mrzi ze to byl preklep. Myslel jsem ze se dozvim neco zajimaveho z historie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 41. aleš m. :

  aggu:

  Díky za odkaz. No, hlavně, že problémové stavby v Ově vyřeší cca milion :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 42. aleš m. :

  Tomas T.:
  …už včerejší den je historie

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. marian :

  aleš m.: ok, záleží, co by se postavilo a kde. o obchodních centrech nebudem diskutovat, to je kapitola sama pro sebe.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 44. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Kdyby jsme v redakci byli soudruzi. Veř, že zrovna ty jsi mezi prvními,co by již zde nemohli vyjadřovat svůj názor ( blokli bysme tě ). Což se nestalo, každý má právo vyjádřit svůj názor. Tak si toho važ!

  Houbelec: Ne, nenapsal jsi konkrétní časovou jednotku. Přesněji si napsal tohle:“Studie, o které se tady bavíme, má určit bariéry. To nelze provést jinak, než dlouhodobým monitorováním pohybu lidí. To urbanisti neumí udělat.“ Člověka s tak osekaným vlastním myšlením jsem snad ještě nezažil.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 45. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Pokud nemáte alter ego pod diskutérem marian, tak nechápu proč se do toho mícháte, že by osobní antipatie?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Jarda :

  Houbelec: To raději ani nepiště, budete mít stigma heretika ;-). Jinak souhlas.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Aha. Takže já mám „osekané vlastní myšlení“ (ať už to znamená cokoliv) protože vy si domýšlíte věci, které jsem nenapsal? Znamenitě.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 48. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Jen reaguji na tvé výplody. Ano, osekané. Tak dogmatickou ulpělost na tabulkách, zkoumáních jsem ještě nezažil. Už to, že označuješ diskuzi za „náboženství“ ( tedy diskuzi ve které se my ostatní diskutujeme objektivně k tématu atd. ) je vypovídající samo o sobě. A dávej si pozor. Tohle není poprvé, co se ztrácíš v tom co napíšeš. Tohle se ti už stalo při diskuzi k VTPO.

  Jarda: Mohu se míchat do čeho chci, je to můj web a s marianem souhlasím. Což je pochopitelné.

  To je z mé strany k této nepodstatné diskuzi všechno.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 49. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Takže osobní antipatie.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 50. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Za ekvivalent náboženských fanatiků jsem vás označil proto, že vy mě, který jsem otevřený každému empiricky ověřenému faktu a každé opodstatněné hypotéze, označujete za dogmatika. Což je extrémně mimo mísu a přesně odpovídá diskusním praktikám apologetiků. Vy se nebavíte objektivně, ale naopak čistě subjektivně (a stále více mi připadá, že nechápete význam těchto dvou slov). Pokud vám vadí, že jsem právě teď off-topic, viňte sám sebe, důkaz je celá předchozí diskuse. Ačkoliv ve vaší interpretaci to zřejmě bude právě naopak.
  Mimochodem, jaké tabulky a zkoumání? Máte na mysli sběr dat, testování, racionální analýzu a empirické predikce? Tomu se, pro vaši informaci, říká vědecká metoda. Jedná se o jediný prostředek v historii lidstva, který byl úspěšný v rozšiřování vědomostí. Je to pravý opak dogmatu. Máte něco proti?
  Z mého pohledu je dogma to, co předvádíte vy. Vaše bezmezná víra v pravdivost kanonické nauky architektury a urbanismu, přestože jim nebyla prokázána jakákoliv schopnost předpovědi. Vaše artikulovaná tendence nepotřebovat důkaz. Ano, jistě, „pan umělec“ to vymyslí, a realita se zcela samozřejmě přispůsobí jeho vůli, protože „pan umělec“ je vševědoucí. Pokud se vám nelíbí přirovnání k náboženství, mám jich více – stejné praktiky používají i konspirační teoretici, okultisté, stoupenci alternativní „medicíny“, astrologové… Netuším, proč svými výroky do této zavrženíhodné skupiny zařazujete i uměleckou disciplínu architektury s její fenomenologickou berličkou urbanismem.
  A nejsem si vědom, že bych se v této nebo jiné diskusi v čemkoliv ztrácel. Jsem dostatečně konzistentní vzhledem k charakteru komunikace. Aha, ovšem. Ztrácím se v tom, protože mám jiný názor. Opět znamenitě.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 51. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: :D :D
  Já tleskám, dlouho mne tak nic neunavilo a zároveň nepobavilo. Problém bude v tom, že ty jsi v režimu „off topic“ víceméně pořád.

  Kanonické nauky…. Pokud se vám nelíbí přirovnání k náboženství, mám jich více – stejné praktiky používají i konspirační teoretici, okultisté, stoupenci alternativní „medicíny“, astrologové… Netuším, proč svými výroky do této zavrženíhodné skupiny zařazujete i uměleckou disciplínu architektury s její fenomenologickou berličkou urbanismem…. Opravdu ?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 52. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Bez urážky, až na to , že jste napsal, že jste unavený a pobavený a nic netušíte nic rozumného nevypadlo. Tohle je diskuze?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Ano, opravdu. Ale to vy nemůžete posoudit, protože jste se téměř jistě nikdy teoreticky, ani prakticky nepotýkal s příčinami, projevy a důsledky iracionálních názorových soustav.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 54. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Bez urážky. Dá se na něco takového odpověď. A bez urážky. To píšeš zrovna ty ?

  Chápu vy dva asi rádi diskuzi na téma, kdy se v kostela pominou a budou odstřelovat gynekologickou kliniku :o). Promin, k tomu fakt nespadnu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Já si myslím, že se dá polemizovat. A váš odkaz na humorně myšlený příspěvek v úplně jiné diskuzi a jeho následná dehonestace je pouze trapná snaha vyhnout se přímé odpovědi. Vy prostě neumíte racionálně argumentovat, jenom haníte druhé s odlišným názorem nebo povýšeně poučujete.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 56. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Ano Jardo, máš pravdu. Prokoukli jsi mne. Doslova odhalil ! Co teď budu dělat ….?!

  Děkuji za psychologické ohodnocení mé osoby. Rád čtu o sobě výmysly ;).

  Thumb up 0 Thumb down 2
 57. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Na to že máte Aspergerův syndrom se ještě držíte dobře, měl jsem si to uvědomit dříve, sorry.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 58. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Synku, synku.. ty máš dost.

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.