Střední škola Teleinformatiky

Střední škola Teleinformatiky prošla tzv. „Energetickými úsporami“. Původní břizolitová fasáda s kachlíkovým obkladem byla zakryta zeteplovacím systémem. Ani nově zvolené barvy fasády a oken neodkazují na původní vzhled budovy.

Původní vzhled:

1. MareK :

zase taková tragédie to není, na Porubu dobrý =)

A se zateplením šla ruku v ruce i instalace vzduchotechniky/klimatizace do učeben?

2. David :

Ostrava prý chce kvalitní architekturu… ale že stavební úřady povolujou tyhle omalovánky na jednotlivých fasádách to je už jiná věc.
    Kolik ještě takových budov vznikne než se někdo konečně zamyslí???!

3. balde :

i ta satará neudržovaná budova vypadala lépe.

4. Daniel :

To už není normální. Za to může Kazma, jinak to nemůže být pravda.

5. aggu :

To je tu taková ta tradice u budov, které má na starosti stát. Tady konkrétně Krajský úřad. Myslel jsem, že tradice zmizela, když zmizeli zateplovací ultras Palas nebo Novák. Ale ono se to zjevně drží dál.
    Dříve byly školy výstavní budovy. Dnes jsou to budovy. Výstavnost se vypařila.
    Ale co, je to jedno, proč by měly být školní budovy v Česku výstavné, když stojí za starou belu i to co je uvnitř. Plácáme se po ramenou, jak je Karlova univerzita na výši, MUNI žere miliardy aby se Karlovce podobala, a pak se zjistí, že UK je na úrovni nějaké maďarské univerzity v Szegedu a MUNI ani to ne…. O ty ostatní jsou na tom podobně jako MUNI, akorát bez těch miliard. Muhehe.

6. MM :

No a potom chcete v centru opravit respektive navýšit podlaží u historického domu, který je v totálně žalostném stavu a památkáři vám to zakáží. Co na tom, že okolní budovy jsou řádově vyšší. Musíte nechat původní komíny a dokonce požadují zachovat otočné keramické vypínače. Soukromníka peskují za všechno, ale jakmile se to týká veřejného sektoru, ticho po pěšině. Taková fasáda je v roce 2019 totálně k smíchu a je to zoufalost.

7. koudy :

Ze stavu lajků všech předešlých příspěvků se dá krásně vyčíst jedno.

Valná většina Ostraváků se zájmem o své okolí říká: Tudy ne, přátelé. Tudy cesta nevede.

Kéž by si nás všiml nějaký ten populista. Vždyť je to jedna vyhláška a je klid.