Stezka v korunách stromů, Čantoryje

Po Pustevnách vyroste další stezka v korunách stromů také na Čantoryji.

Spolek, který patří k městu Ustroň, připravil projekt, který chystá stavbu Stezky v korunách stromů. Cílem této stavby je umožnit turistům této trasy edukační vzdělání, které bude zabudováno po celé délce stezky. Součástí bude i vyhlídková věž, výtah pro osoby s omezením pohybu a také plochy a místa určená jak ke vzdělávání tak k odpočinku – informuje spolek Lankovka Čantorie v Ustroni.

Stezka v oblacích i venkovní posilovna

Na Čantoryji, kromě naučné stezky, má vzniknout mezi jinými i venkovní posilovna, místo určené ke grilování a také restaurace. Hlavní atrakcí má být naučná stezka a vyhlídková věž. Na magistrátě města Ustroň proběhlo setkání všech investorů. Plán stezky představil Wojciech Stasica, vedoucí rady firmy Techmaster sp. z o. o z města Žyvěc. Tato firma si vzala na starost vstupní projekt a analýzu přípravy náměstí.

Za pět v korunách stromů

Proces realizace může trvat až pět let. První dva roky jde o všechna stavební povolení a dotažení projektu do konce. Další tři roky jsou určené k samotné stavbě. Ikdyž se může stát, že stavba bude dokončena už v prvních 24 měsících – informoval Wojciech Stasica. Stavba nám umožní obdivovat krásy přírody z plošiny, která bude umístěna na železných sloupech v rozmezí 9 až 20 m od země. Věž má mít až 40 m. Z vyhlídkové věže a celé trasy bude k dispozici výhled na okolní vrcholky Beskyd, a také na celé město Ustroň. Součástí celé stezky budou místa určená ke vzdělávání, různé tématické plochy, které jsou spojené s konkrétním umístěním celé turistické atrakce.

zdroj: mameradibeskydy.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. adélka :

  Rozhledna už tam je, tohle nějak nechápu, poláci asi potřebují vlastní atrakci…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 2. Luděk :

  No sice nejsem nějak zvlášť nadšený z těchto monster na našich horách, ale na rozdíl od té příšernosti co vzniká na Pustevnách tohle působí alespoň trošku elegantně.

  Thumb up 20 Thumb down 1
 3. dispe :

  Me tady ty stezky v oblacich zacinaji pripadat jako mor pro ceske hory:/

  Thumb up 18 Thumb down 0
 4. thvari :

  dispe: hele, je to pro urcitou cast lidi atraktivni a pokud vic lidi prijede do hor na „stezku“, o to lip, aspon lidi pohnou zadkem. ale za chvili abychom to regulovali, kdyz toho bude moc … :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 5. dispe :

  thvari: Ja tomu rozumim a souhlasim, ze primet lidi byt aktivnejsimi nebo v nich zvysit zajem o hory je dobry umysl. Ale nechapu, proc to delat prostrednictvim podpory tady te instantni turistiky, jejiz dopad je na nekterych beskydskych vrcholech uz zrejmy. Prijet nekam na atrakci, idelane a lanovkou a pak zase zpet. Ano, zajmem o hory se to nazvat da…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. Marián Kyral :

  Ta lanovka (z polské strany) tam už je. V tomhle to nebude žádná změna. A čím více bude těhle atrakcí tím méně vzácné to bude a ve výsledku pak snad nebude na hory takový nápor.

  Osobně, i když mám rozhledny a obecně různé výhledy moc rád, tyhle hrůzy se mi nelíbí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. adélka :

  dispe: pokud si myslíte, že to někdo dělá pro to, aby přiměl lidi jezdit do hor, tak jste úplně mimo, je to jenom byznys. Tyhle monstra se dělají zatím v místech kde jsou lanovky, aby to bylo co nejpohodlnější, takže hop do lanovky a potom výtahem na rozhlednu.

  Osobně na Čantoryji nechodím moc ráda, proto mi to zrovna nevadí, ale nerada bych aby se tento mor rozšířil i na další beskydské kopce. Jsem zvědavá jak tyto atrakce budou vypadat, až kůrovcová kalamita postoupí na vrcholky těchto kopců a z údolí uvidíme tuto „parádní stavbu“

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.