Stavební plány v Nové Vsi

Nejmenší ostravský obvod Nová Ves leží na poddolovaném území. Část škod, které zde důlní činnost napáchala, by měla být odstraněna při chystané revitalizaci. Rekonstruovat se bude především hřbitov.

Změny neminou ani novoveské rybníky, které slouží jako klidová oblast a koná se zde mnoho obecních akcí, například rybářské závody pro děti. Rybníky se dočkají odvodňovacího kanálu, odbahnění a zpevnění hrází. Jeden ze tří rybníků bude ponechán ve své přírodní podobě a nebude do něj zasahováno. Cena úprav je odhadnuta na dvanáct milionů korun.

„Oba projekty budou v celé výši hrazeny z rozpočtu meziresortní komise, takže vše jde mimo rozpočet města a obce,“ řekla starostka obce Jana Kubová.

„Probíhá i jednání s firmou Senior Park o výstavbě nájemního bydlení pro seniory. Celý projekt by byl v jejich režii. Jedinou podmínkou je vybudování kanalizace. Dům pro seniory by sem krásně zapadal, protože Nová Ves si udržuje charakter venkovského bydlení a je tady spousta zeleně, která tady zůstane, protože jsme v ochranném pásmu,“ přiblížila plány do budoucna starostka.

Obec podala žádost o dotaci ze Státního fondu životního prostředí na projekt Alej, jehož cílem je nahradit přes šedesát nezdravých topolů, které obci způsobují problémy při silných větrech. Na jejich místě by mělo být vysazeno přes sto třicet habrů. Obec už získala souhlas vlastníků soukromých pozemků a čeká na vyjádření ministerstva životního prostředí.

Zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.