Sportovní zázemí Životice

V Životicích u Nového Jičíne bylo postaveno nové sportovní zázemí.

Autor: Janda + Zezula architekti

Ve stávajícím areálu byl v historicky nedávné prostoru umístěno několik mobilních objektů v naprosto havarijním stavu, které měly simulovat sociální a sportovní zázemí. Komu co dosloužilo vše zde bylo během let svezeno tak, aby vytvářely toto zázemí sportovců a návštěvníků areálu. Areál neměl doposud jiného využití, stejně jako sportoviště. V poslední době se nicméně některé z ploch přestavily a mění se tak i jejich účel užívání. Dá se tedy konstatovat, že celý stávající areál prochází v současné době významnou rehabilitací a mění se od čistě sportovního ke společenskému centru obce. Urbanistická koncepce je již daná a vychází ze stávajících prostorových vazeb tohoto území.

Vzhledem k tomu, že se jedná o novostavbu na místo stávajících mobilních zařízení, bude celé území následně doplněno již pouze drobnými kompozičními prvky. Stávající objekty nebylo možno využít a vše bylo nutno zlikvidovat. Po odstranění stávajících objektů došlo k osazení nového objektu šaten, vymezení ploch a umístění jednoduchého átria s pódiem.

Novostavba zázemí sportovců obsahuje jednoduchý provoz rozdělený do dvou základních částí. O společenské zázemí sportoviště, obsahující klubovnu s malou čajovou kuchyňkou a sociální zázemí, a prostory šaten sportovců, opět s plným sociálním zázemím. Dvě šatny budou pro sportovní kolektivy, jedna pro rozhodčí, využitelná i jako kancelář s příručním skladem sportovního nářadí. Všechny tyto provozy jsou navzájem propojeny společnou komunikací, která zároveň vytváří předsíně vlastním šatnám.

celý článek: archiweb.cz

Související články


1 komentář

  1. Davidb :

    Mě se to mic líbí a ani ty barvy mě nevadí.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.