Sochařský park Těrlicko

Návštěvníci Těrlicka mají novou atrakci. Po více než dvou letech se podařilo přestěhovat sochy z někdejšího Sochařského parku v Hradišti na nové pozemky. Mnohatunové kolosy z kamene teď dotvářejí krajinu přímo pod Babí horou.

„Proti tomu bývalému parku, který byl na otevřené louce, tak ten dnešní má opravdu parkový charakter. Je to i tou výsečí tvaru parku, ale dělají to i ty stromy,“ říká Martin Kuchař, předseda Spolku pro konání mezinárodních sochařských sympózií.

„Já znám ještě ten původní park, ale toto místo se mi líbí daleko více než ten Horní Dvůr. Je to takové komornější, jsou tady stromy, prostě sochy zakomponované do krajiny,“ hodnotí kovář Jan Guziur, který pravidelně jezdí na sochařská sympozia a v parku stojí také jeho kříže.

Novou atrakci v Těrlicku si prohlíží také zdejší starosta Martin Polášek (nezávislý). „Před dvěma lety tady byl prales a bylo to všechno hodně náročné – spousta papírování, fyzické práce, hodně energie. Ale výsledek je skvělý,“ dodává starosta. Nový Sochařský park v Těrlicku už teď využívají některé páry při svatebních obřadech.

zdroj text: rozhlas.cz

zdroj foto: itras.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  1**

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Svizzera :

  Bod u amerického St. Louis je trošku mimo… Nebo se snad Těrlicko přemístilo na jiný kontinent?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Svizzera: Aspoň něco z naší země směřuje na Západ.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. brzda :

  Byl jsem v původním i tomto novém umístění a těžko říct které je lepší. Osobně se ale také přikláním k tomuto novému. Obci jednoznačně palec nahoru za realizaci.
  Celkově je odtud jedno z nejhezčích panoramat Beskyd, vzhledem k tomu, že výhled není rušen nadzemním vedením VN/VVN. Návštěvu určitě doporučuju….

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.