Sídlo firmy Lesy ČR Ostrava

Na ulici Pikartská na Slezské Ostravě by mělo vyrůst nové sídlo firmy Lesy ČR.

Autor: Tomáš Veselý, Břetislav Heczko, Break Point

Stavební parcela je situována v katastrálním území Slezská Ostrava, u ulice Pikartská. Pozemek je podlouhlý, rovinatý o rozměrech cca 85 x 28 m. Osa pozemku je přibližně ve směru severozápad – jihovýchod. Navržený hlavní objekt je obdélného tvaru (10 x 21 m), dvoupodlažní. K němu těsně přiléhá nižší část se zasedací místností, a k ní zase ještě nižší část s inspekčními pokoji a kancelář. Celá hmota je tak výškově rozčleněna na menší jednoduché objemy. Všechny části mají plochou střechu. Při návrhu půdorysu bylo prioritou vytvořit maximálně provozně-efektivní koncept. Povrchovou úpravu fasády budou tvořit latě ze sibiřského modřínu na výšku. Povrch bude ošetřen opálením (Shou Karamatsuban). Tento postup dřevo konzervuje a vytváří přirozenou ochranu proti houbám a mikrobům. Tyto černé latě budou kombinovány se sněhově bílou barvou rámů oken a ostění. Kontrastní částí je hmota zasedací místnosti, která bude obložena dřevem světlým, lakovaným.

Stavba je navržena pro potřeby společnosti LESY ČR, lesní správa Ostrava. V budově jsou navrženy kanceláře, prostorná zasedací místnost a samostatně přístupné inspekční pokoje. Samostatnou stavbou na pozemku je garáž se skladovací plochou.

Objekt je navržen jako moderní dřevostavba. Je založen na jednotlivých betonových patkách, nepodsklepený. Naopak, prostor pod domem je provětrávaný. Všechny části domu i garáž jsou navrženy jako dřevostavba z dřevěných panelů. Podlahy v celém domě budou lehké, nášlapná vrstva marmoleum v různých dezénech a strukturách. Střechy budou zelené. Skladby jsou navržené jako difuzně otevřené.

Související články


Komentáře

  1. via :

    V takových unimobuňkách na konci světa by za trest mělo sídlit i Povodí Odry.

    Thumb up 4 Thumb down 0
  2. Petr Lesák :

    Toto tam nebude, už se naceňuje projekt do VŘ, půdorysně to připomíná vykřičník s tečkou v nožičce, bo Ostrava!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.