Sídlo firmy Lesy ČR Ostrava

Lesy ČR zadaly veřejnou zakázku na realizaci novostavby sídla firmy v Ostravě.

Stavba je na bázi dřevostavby. Celá konstrukce je navržena jako dřevěný skelet se sendvičovými obvodovými stěnami, ve stejném technickém řešení budou i stropy a střešní konstrukce stavby. V interiéru je přiznání stropních trámu v interiéru kanceláří a všech hlavních místností – zasedačka, foyer. V ostatních místnostech se počítá se SDK pohledem – z důvodu vedení TZB instalací. V části stavby, která má pouze 1NP bude plochá střecha na bázi extenzivního zazelenění – souvrství s izolací a drenážní vrstvou. Budova je nepodsklepená s 2 nadzemními podlažími – zastavěná plocha 490 m2, obestavěný prostor 2629 m3. Maximální výška je +7,250 (výška atiky 2.NP). Oválná dvoupodlažní část má rozměry elipsy 19,0 x 14,2 m, jednopodlažní část (přístavba) je o rozměrech 27,5 x 13,9 m.

zdroj: zakazky.lesycr.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  No pěkně, budova to není marná ale nějak tomu nerozumím. Zajímalo by mě na co státní LS Ostrava potřebuje další budovu. To jim už nestačí stávající na Těšínské v Šenově https://mapy.cz/s/2eWXS a potřebují další nebo se tam přestěhují a původní opustí? Pokud ji neopustí, to si jako pořizují pro své mecheche lepší budovu blíže centra Ostravy. Nezdá se mi, že by ta budova byla dimenzována na větší administrativní provoz a dobře přístupná obchodním partnerům. Spíš mi to připomíná komoušskou zašívárnu co jsem kdysi znal v střeženém areálu u skladů strategických rezerv v bunkrech na Padařově https://mapy.cz/s/2eX81 co tam soudruzi pořádali své proslavené uzavřené mejdany a dnes je z toho http://penzioncertuvmlyn.cz/ To vypadá, že se u státního podniku Lesy České republiky moc nezměnilo, je to stát ve státě a dělají si co chtějí :-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 2. Marek :

  Já spíš nerozumím tomu proč se staví ty válcové budovy? :(…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Třeba pomůže nahlédnutí do interiéru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: No pěkné to budou mít, i s teráskou na střeše, to se to budou podávat pracovní výkony, hned jak si v přízemí zdřímnou :DD Tak doufám,že tam budou mít dostatek parkovacích míst. Ten Burian asi věděl proč se odtamtud zdekoval, už tam ten klid co býval nebude :-)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 5. Summerboy :

  Crazym: Vy jste v nekterych vecech tak strasne negativisticky a tyhlety komentare jsou tak absolutne nicim nepodlozene, ze to az boli.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 6. Davids :

  aneb najdi 10 rozdílů :D http://www.msstavby.cz/rozsireni-hrbitova-v-havirove-sumbarku-2-25-07-2017/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Petr Lesák :

  ZAKÁZKA BYLA VYSOUTĚŽENA A NÁSLEDNĚ ZRUŠENA
  Typický postup státní správy, tak ať jdou k čertu!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.