Rozšíření závodu Varroc Nový Jičín

Informace k projektu rozšíření průmyslového závodu Varroc v Šenově u Nového Jičína.

Záměrem investora je výstavba nové výrobní a skladovací haly (označované jako M4), která bude umístěna v těsné blízkosti současné haly M2 a M13. V nové hale budou umístěny nové technologie pro výrobu jednotlivých komponentů, montážní linky světlometů a svítilen a v oddělené části pak i sklad hotových výrobků.
V nové hale M4 budou instalovány takové technologie, které jsou již v rámci stávajícího závodu provozovány, lze tedy hovořit o navýšení výrobní kapacity v areálu provozovatele. Záměr je trvalého charakteru, bude se jednat o stavbu trvalou, napojenou na stávající technickou a dopravní infrastrukturu areálu.

Důvodem výstavby nové haly M4 je navýšení stávající výrobní kapacity společnosti a vybudování nových výrobních prostor se stávajícím areálu provozovatele. Vzhledem k umístění stávající výroby ve stávajícím areálu provozovatele a majetkoprávním poměrům je záměr předkládán pouze v této, pro investora optimální variantě.

Z architektonického hlediska se jedná o průmyslovou stavbu jednoduchých geometrických tvarů a linií. Část objektu tvaru obdélníku o půdorysných rozměrech 81,12 m x 23,40 m bude včleněna mezi stávající objekty hal M13 a M2, celoplošným spádováním její podlahy bude provedeno propojení rozdílných výškových úrovní hal M13 a M2 – výškový rozdíl podlah činí 100 mm. Do prostoru mezi výše zmíněným propojovacím objektem a stávajícím objektem hygienického přístavku haly M1 bude včleněn dvoupodlažní objekt (DEA + denní místnost) půdorysných rozměrů 6,50 m x 15,45 m. Hlavní část výrobní a skladovací haly M4 bude tvaru obdélníku o rozměrech 95,95 m x 74,31 m, z jehož jižního průčelí bude vystupovat objekt nákladových ramp a dvoupodlažní část hygienického zázemí půdorysného tvaru obdélníku o rozměrech 39,64 m x 6,00 m.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.