Rozhledna Velký Javorník

Na vrcholu Velký Javorník nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm se staví dřevěná, vícepatrová rozhledna.

„Po dokončení bude rozhledna vysoká skoro 26 metrů. Nyní na výstavbě velmi intenzívně pracujeme, aktuálně rozestavěná rozhledna měří již 15 metrů. Předpokládáme, že ke slavnostnímu otevření dojde už letos v srpnu. Počítáme, že se náklady na výstavbu budou pohybovat kolem částky 3,3 milionů korun,“ poznamenává řízením Lesů ČR pověřený ekonomický ředitel podniku Michal Gaube.

Základová konstrukce stavby je ze železobetonových patek, podlaha z kamenné dlažby. Podlahy na patrech budou ze dřeva. Svislá nosná konstrukce se skládá z dřevěných hranolů, v horních patrech konstrukci tvoří sloupy z dřevěných hranolů.

zdroj: lesycr.cz, magazin.ceskenoviny.cz

Související články


Komentáře

 1. Vojtěch Sadílek :

  Dobrý den!
  Nevím, obracím-li se na správnou adresu, ale rozhledně i jejím návštěvníkům by v blátivém počasí prospělo, kdyby přístup na rozhlednu bylo posypán drobným kamením(jedna vlečka), aby se při zde velmi častém blátivém počasí netrousili turisté blátem a „nevynášeli“ je dovnitř rozhledny.
  Sadílek

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Vojtěch Sadílek: tady opravdu neni spravna adresa, ale zkuste se poptat kam s tim treba
  Zbyněk Boublík
  Tiskový mluvčí Lesů ČR, s. p.
  Tel.: +420 724 813 301,
  E-mail: Boublik@lesycr.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.