Rodinný dům Bystřice

Autor: Ateliér BMCH s.r.o. | Czeslaw Mendrek, Andrea Šacherová
Realizace: 2012

Navrhovaný dům je umístěn v okrajové části obce Bystřice. Koncepce čerpá z vesnického typu domu, zároveň se mu snaží dát moderní nekonvenční ráz. S umístěním domu do podhorské obce koresponduje také použití materiálu na fasády – přírodní materiál omítky a ve velké míře použití dřeva zapadá do kontextu krajiny. Ze severovýchodní a severozápadní části působí dům uzavřeně, je zde situována garáž, na jihozápadnía jihovýchodní stranu se potom otvírá do okrasné části zahrady moderně členěnými prosklenými stěnami. Současné moderní pojetí se projevuje v použití materiálů- probarvená omítka v šedé barvě, použití dřevěných posuvných venkovních žaluzií a provedení detailů – vikýře, zastřešení terasy, členění prosklených stěn a doplňuje tradiční hmotu rodinného domu.

rodinny dum bystrice

rodinny dum bystrice

rodinny dum bystrice

celý článek: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.