Přestavba závodu Rockwool

Na základě studie přesunu výroby technických izolací zpracované v květnu až červnu 2012 pro celou společnost Rockwool, a.s. byla zvolena optimální varianta vybudování centra výroby technických izolací pro východní Evropu do závodu v Bohumíně. Tak bude doplněna stávající výroba technických izolací v Holandsku a Německu o chybějící kapacitu.

Posuzovaným záměrem je výstavba centra technických izolací, které bude umístěno v areálu výrobního závodu Bohumín společnosti Rockwool, a.s.
Cílem projektu je nová organizace skladování, výroby a dopravy v rámci stávajícího výrobního areálu. Největší stavebním zásahem jsou nové přístavby stávajícího centrálního skladu. Z centrálního skladu se po realizaci záměru stane výrobní hala Off-Line zvětšená ještě o novou přístavbu na západní straně. Přístavba na jižní fasádě bude sloužit jako nový centrální sklad. K němu bude dále přistavena nová administrativní budova. S touto budovou přímo sousedí nové parkoviště kamiónů. Na nový centrální sklad navazuje velká manipulační plocha, která bude sloužit zejména k nakládce kamionové dopravy. S manipulační plochou přímo sousedí rozsáhlá venkovní skladovací plocha, která vznikne také na místě demolovaných budov v této části průmyslového areálu. Dále dojde k drobným změnám jako je doplnění dvou nakládacích ramp na severu původní budovy centrálního skladu, doplnění dvou filtrů k této budově, přesun čerpací stanice PHM sloužící pro dopravu uvnitř areálu. Dále dojde k doplnění nové přístupové komunikace pro kamiony u haly BOH2, k doplnění komínu na východní straně této budovy, k doplnění kompresorové stanice a v neposlední řadě dojde k rozšíření haly BOH2 v jejím severozápadním cípu.

rockwool

zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.