Rezidence Rooseveltova

Fotografie Rezidence Rooseveltova v Opavě.

Dům je ideálním příkladem, jakým směrem by měla směřovat městská zástavba. Objekt zaplnil proluku v blokové zástavbě. Respektuje uliční a výškovou čáru. Ve vnitrobloku poskytuje obyvatelům soukromí. Kombinuje více funkcí, v přízemí prostor pro obchodní jednotku. V patře posléze byty.

Dům byl sice dokončen již v roce 2013, ale jelikož my z redakce webu se pohybuje většinu času po Ostravě a čtenáři z Opavy se očividně nechtějí podělit o své novostavby se zbytkem kraje, publikujeme článek až nyní.

opava

opava

opava

zdroj fotografií: ekobau-invest.cz

Související články


Komentáře

 1. LoLec.CZ :

  Moc pěkné! Teď už snad jen vyšperkovat tu zastávku a šílený plechový plot. Ale to už jsou zase jiní vlastníci, a tak nezbude, než se s tím smířit.

  Thumb up  Thumb down
 2. LP :

  LoLec.CZ: Můžu se zeptat co se Vám na tom líbí?

  Thumb up  Thumb down
 3. LoLec.CZ :

  LP: ok, uznávám, je to „jen“ hranatý kvádr. Ale do městské zástavby místo proluky? Proč ne.

  Thumb up  Thumb down
 4. LP :

  LoLec.CZ: Je to jen další nevyužitá příležitost, škoda…

  Thumb up  Thumb down
 5. aggu :

  Jednoduchý barák, ale dobrý a městotvorný. Francouzská okna (akorát to zábradlí je až moc „baumaxovské“, a konečně i s obchody v parteru, kdyby byl v přiznané cihle tak slintáte. Takhle nějak bych si představoval že bude stavět Ostrava sociální byty (neplést s ubytovnami). Podobně jako ve Vídni. A klidně by tak mohla vypadat celá čtvrť.

  Thumb up  Thumb down
 6. David :

  Další sr**ka. A průser jsou ty balkony a okna ve dvoře – jsou na sever!!! Tady stará studie PLATFORMY http://www.platformaarchitekti.cz/dobry-dum/

  Thumb up  Thumb down
 7. aggu :

  David: V čem jsou okna a balkony ve dvoře „průser“? Že je tam stín? No a? V ulici by působily imho „podivně“. A na jih mají velká okna do ulice.
  Takhle nějak si představuji levnou městskou, startovací bytovku.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.