Rezidence Petruškova

Na ulici Petruškova probíhá demolice budovy školy. Na jejím místě by měl vyrůst nový oplocený bytový dům.
Fotky demolice pořídil čtenář za což mu děkujeme.

Na google se prezentují textem: „byty s nadstandardními podmínkami pro bydlení vhodné pro seniory, manažery singls ale i novomanžele.“

Více info o stavbě na: rezidencepetruskova.cz

Související články


Komentáře

 1. David :

  je to pěkný koncept novodobé ubytovny :)

  Thumb up 7 Thumb down 15
 2. Martin [msstavby.cz] :

  David: Nerozumím. Vysvětlíš?

  Ale i objekty s byty s malými dispozicemi mohou být fajn https://www.archiweb.cz/b/bytovy-dum-na-slovanech

  Thumb up 6 Thumb down 8
 3. Josef :

  Opravdu nemám rád takové to instantní hejtování a pokud si to najde kupce tak fajn. Ale 2+KK za 3.500.000,- v Ostravě….

  Thumb up 10 Thumb down 2
 4. MareK :

  Martin [msstavby.cz]: Mám dojem, že to David myslel tak, že nějaký „investor“ nakoupí byty a do nich pak naláká důchodce s tím, že mu nájem (značně přemrštěný) zaplatí stát. Jako business plán super, ale je z toho na zvracení, tak jako z „ubytoven“ pro chudé.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. MareK :

  Josef: v té ceně jsou velkorysé terasy, tipuji, že bez nich by cena byla o 1/5 nižší, což na novostavbu není žádná raketa. Já tohle vnímám jako investorský projekt, kdy kupující tam bydlet nebudou (a pokud ano, tak ve výrazné menšině) a dané byty budou v pronájmu. Což není nic proti ničemu, tedy pokud se nebude „ždímat stát“, viz. příspěvek výše.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 6. Josef :

  MareK: Díky za reakci a máte pravdu. Nicméně třeba v Rezidenci Hrabůvka, která tu nadávno byla prezentována je 2+KK za 2mil. Pak si říkám i kdyby byl nájem v bytě za 3,5mil 10.000,- tak návratnost je více jak 30 let a to nevím, jak moc je pro investory lákavé. Ale jak jsem psal, když se to prodá, tak v pořádku.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 7. MareK :

  Josef: Ceny u Hrabůvky a Petruškovy jsou víceméně stejné, cca 45000,-/m2. Vyšší ceny u Petruškovy jsou právě díky těm terasám, které mají plochu 10-40m2 oproti 4m2 balkónů u Hrabůvky. Dále je zde fakt, že zde jde o novostavbu, kdežto v Hrabůvce o rekonstrukci, což má také určitý vliv na cenu.

  Co se týče návratnosti, je třeba na to pohlížet tak, že jde spíše o „uložení/zhodnocení/vyprání“ peněz s nějakým pravidelným výnosem (hrubě u 3,5M, při čistém nájmu/zisku 10k/m, to jsou cca 3% a to se držíme při zemi) než o nějakou návratnost. Takže ano, investor na pronájmu nezbohatne, ale rozhodně to pro něj může být zajímavá investice. Jde jen o to, co hledá a jaké má k tomu prostředky.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 8. oxygens :

  Tam jsme travili 3roky na VOSce.. Koukam, ze AHOL prodal, kdyz dostavel budovu pobliz Vit.nadrazi.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  MareK: Třeba nám to David někdy osvětlí, jak to myslel.

  Upřímně nerozumím paranoidní pseudo představě, že každá novostavba je automaticky ubytovna nebo dojná kráva na dávky…

  Thumb up 5 Thumb down 3
 10. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  velice rád… ten komentář se vztahoval pouze na vzhled toho objektu. Pokud se prezentuje jako luxusní bydlení pro singls a manažery pak je to asi vtip. Který manažer by si koupil byt v domě plném důchodců a sousedit ještě vedle dalšího Domova Důchodců?? Popis pro důchodce by seděl bez debat ale jestli se tohle většině líbí, pak se už nedivím co se v té Ostravě stavělo a co zdejší učí na té architektuře. Já si pod pojmem rezidence představuju něco co se nepodobá ubytovně nebo domovu důchodců, ale tady se už nedivím ničemu. Rovněž by te estetice měla odpovídat i cena, ale dát 4.5 mega za 2kk a bydlet v něčem takovém…
  Takže koncept ubytovny na jedničku, koncept luxusní rezidence už opravdu bez debat a autora který toto sdílí blokovat za sprostý spam!

  PS: Kolik důchodců má na Ostravsku 3-4 mega v kapse?

  Thumb up 1 Thumb down 6
 11. Martin [msstavby.cz] :

  David: Je to prostě dům s byty s nižším počtem obytných místností. Početnou rodinu tam nezaparkuješ, svobodné, seniory nebo manažery ano. To vše okolo jsou pak marketingové kecy. Jako u každého projektu.

  Prostě to je fajn dům, co vyroste místo nevyužité budovy. Proč by bytový dům nemohl stát vedle domova pro seniory? Trochu hyenismums ne?

  „a co zdejší učí na té architektuře“ ??? Člověk vystudovaný v Praze může navrhnout dům v Ostravě a naopak, už nejsou komáři, aby každý okres měl svůj projekční úsek…

  Kolik důchodců má pár mega? Poměrně dost, stačí aby prodali dům s pozemkem, o který už nejsou schopní se starat.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 12. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  z vlastní zkušenosti a zkušenosti druhých vím, že 70ti letý důchodce který prožil 50let na baráku nepůjde na byt a ty 4mega radši nechá dětem a vnukům…. A souhlasím s tvým pozměněným jménem Luxusní Rezidence na Bytový dům (dle mého dojmu spíše ubytovna) – tady už je opravdu jedno kde to bude stát.
  Ale jestli by opravdu někdo toužil bydlet v té údajné luxusní rezidenci, pak fandím s úsměvem :)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 13. Ukázková rezidence na Petružkové ulici :

  To, co máme před okny, se dá omluvit stavbou.Ale ty blátivé kaluže na líhnuti komáru už ne. Investor by se měl postarat o odstranění.-Kdy začne pokračovat? Nebo stačilo rozvrtat a čeká až mu to rozkradou? Co se dalo zpeněžit je pryč.Zbylo jen rumoviště.Fotky dokazují vše.

  Thumb up 1 Thumb down 10
 14. balde :

  už se zase brečí

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-jih-problemy-projekt-rezidence-petruskova-protesty-2021.html

  Thumb up 1 Thumb down 2
 15. aggu :

  balde: Hlasuji proto, aby na Masarykovo náměstí byl přivezen pranýř a aby novináři za titulky typu „Lidé v nejlidnatější části Ostravy zuří“ dostávali týden nepodmíněně.
  Jasně, lži se onen novinář nedopustil. Protože „lidé“ už jsou i dva. Magoři. Zjevně. Jen magor z gauče v paneláku může vymyslet tohle: „Objekt v navržené variantě zcela zásadním způsobem změní kvalitu života obyvatel protější řadové zástavby a přilehlého rodinného domu i části nájemníků ve čtyřpodlažním domě na ulici Volgogradská, který je projektované rezidenci nejblíž“.
  Pokud to teda nevymyslel sám novinář.
  Běžtě někdo těm pošukům vysvětlit, že nová výstavba jejich okolí může jen zkvalitnit, zabránit vzniku ghetta v jejich okolí a zvýšit cenu jejich nemovitostí.

  Thumb up 7 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.