Rezidence Keltičkova

Na ulici Keltičkova, Slezská Ostrava, se plánuje výstavba bytového domu s 34 byty. V projektu bylo zahájeno územní řízení.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Oasis :

  Že by to bylo toto: https://www.instagram.com/p/B3vuu9yF78I/ ?

  Thumb up 16 Thumb down 1
 2. aldik :

  Hmm, rezidence.. na Slezské. Takže zase jen předražené byty pro horní vrstvu. A nic pro obyčejné lidi, nedostatek je obecních bytů za slušný nájem, luxus tady nepotřebujeme. A místní komentátoři mají miliony na účtech, takže od nich dostanu palce dolů :D

  Thumb up 8 Thumb down 47
 3. Pepper :

  aldik: Každý další postavený byt / RD teoreticky sníží cenovou hladinu ve městě. Tzn. to pomůže všem.

  Thumb up 23 Thumb down 5
 4. Kuba :

  aldik: Máš ode mě mínus i přesto, že nemám miliony na účtě a tyto byty si nebudu moci dovolit. To že jsi neúspěšný a nemáš peníze, není ale problém developera, ale pouze a jen tebe. Takže pokud ti to vadí, že je tato výstavba jen pro úspěšné a ne pro tebe, tak se sebou začni něco dělat a nereč. Je to jen na tobě. Nikdo jiný to za tebe neudělá.

  Pokud máš pocit, že je nedostatek „obecních bytů za slušný nájem“, tak si stěžuj na své obci. A hlavně neříkej co tady potřebujeme a co ne. Ty evidentně nejsi ten, který by to měl posuzovat.

  Thumb up 25 Thumb down 7
 5. Johnny :

  Mrzí mě, že ty stávající domy (jakkoli jsou ohavné) nabízejí možnost vytvoření blokové zástavby v tomto místě a tento projekt na to úplně totálně kašle.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 6. Jana :

  Kuba: Tak tady se musím Aldíka razantně zastat. I když z duše nenávidím rovnostářství, protože v životě, a to zejména ve zdegenerované (rozuměj zdeformované, ekonomicky pokřivené) Evropě, ZDALEKA (!) úspěch neznamená automaticky peníze. Je hodně profesí, ve kterých lidé dosahují super úspěchů, ale v normálním životě pokryjí náklady a šmitec. Takže příště važte slova. Mimo jiné, z Keltičkovy se pomalu a jistě stává sídliště a stále platí, že kromě několika pěkných prvorepublikových vil kolem současného Metrostavu je Slezská shlukem domkařů, bývalých hornických garáží a v dolní části (z pohledu Moravské Ostravy) i paneláků.

  Thumb up 7 Thumb down 28
 7. Skeptik :

  Bydlení má jistě sociální aspekt a nemůže být jen zcela tržní komoditou. Pasivita státu resp. obcí ve věci nájemního bydlení je dlouhodobý a neřešený problém zcela zásadního významu – v krajní podobě obchod s chudobou. Je to, jako bychom ponechali např. celé školství jen na soukromých zařízeních.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 8. Název :

  Skeptik: Myslím že toto nikdo ale nerozporuje. Jen nechtějme po developerovi aby suploval za své peníze roli státu. Developer má stavět pro majetnější, stát pro chudší.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 9. Tom :

  Slezská byla v minulosti mnohem více osídlená,takže byty tam patří,rozhodně více než garáže a kanceláře. V Ostravě nejdou byty zase tak nedostupné, dá se najít podnájem i ceny jsou nižší než jinde. Neříkám, že jsou byty levné nebo dostupné pro každého. B současnosti bych nechtěl řešit koupi bytu,jsem rád,že už jsem to absolvoval před lety. Na druhou stranu ale v nových bytech na Slezské budou bydlet bohatší lidé, tak už to na světě chodí.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 10. Cyklista :

  Slezská je bohužel část města, která je ideální pro zástavbu byty vyšší cenové hladiny. A soukromý sektor si toho je plně vědom a tak k tomu i přistupuje. Město se rozhodlo postavit byty v centru a pochybuji, že budou s cenou o mnoho níž. Pokud bude město stavět bydlení s nižší cenou nájemného, počítám, že bude výstavbu směřovat do částí jako Hrušov….

  Thumb up 12 Thumb down 1
 11. D-r :

  aldik: Podotkl bych že jsou to byty pro střední vrstvu. Doopravdy bohaté lidí v bytech bydlí velice málo.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 12. Aleš :

  Fajn, ze se stavi…jen ceny budou beztak silene. Kdyz by tam byla 3+1 80m2 do 4 mega, tak to beru, ale tyhle pouzitelne byt budou beztak zacinat na 5 mega.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 13. :

  Já bych nechal postavit Luxusní byty, které si může dovolit jen pár vyvolených a pak bych do jejich blízkého okolí sestěhoval korektně a velmi hezky napsáno „nepřízpusobivé“. Pak by šly ceny rapidně dolů a mohli by si je koupit i normální lidé..
  Byty jsou nyní pro normální smrtelníky nedostupné..Průměrná mzda v Ostravě je dejme tomu 32 hrubého, medián ještě níže..Takže pokud je člověk sám, tak má maximálně na garsonku o 25 m2. To už být radši na dávkách a nechat si státem platit bydlení a když si ho vybydlím ,tak si budu stěžovat, že do čunkodomu ne, že chci něco luxusnějšího, tak jak se to děje v Mostě..Tady každý píše, že každý svého štěstí strůjcem, ale pokud bych si měl dovolit, alespoň trochu normálnější bydlení, tak to je byt tak za 5-8 mega či barák za stejnou cenu. Pokud budu sám, tak na 30 let splátka hypotéky tak 30 tisíc a to se budu ještě třepat, aby mi nezvedli úrok (což samozřejmě časem zvednou)..A plat tak 50-60 tisíc..No zajímalo by mě, kolik lidí v Osztravě takový plat má..Kromě manažerů a doktorů asi moc nikdo..Klídně si mínusujte, je mi jasné, že tady budou mínusovat hlavně Ti, co od rodičů zdědili barák či bydlení a nikdy nemuseli řeišt hypotéku, těm se to „zpívá“…Za komanču si lidé mohli z platu dělníka a uklízečky v pohodě postavit byt a dnes ? Nemají ani na „králíkarnu“. kterou ten alkáč Havel kritizoval…A teď do mě :-)

  Thumb up 2 Thumb down 20
 14. Adam :

  : 50-60 tisíc čistého měsíčně v Ostravě vydělávají samozřejmě i různí kvalifikovaní odborníci v průmyslu a IT, kteří v ČR často berou více, než jejich manažeři (kvůli deformaci trhu – manažeři jsou žádaní pouze lokálně, zatímco odborníci jsou silně poptáváni ze zahraničí). Rychlý pohled do distribuční funkce hrubých platů a mezd v ČR z roku 2018, korekce nárustu příjmů v posledních 2 letech, korekce příjmové hladiny v kraji, redukce na čistý příjem, a je zřejmé, že přes 50 tisíc čistého měsíčně pobírají zhruba 1-2 % pracujících v kraji. To dělá nějaké 2-3 tisíce jednotlivců na Ostravu, ale spíše více, protože Ostrava na tom bude lépe, než průměr kraje. Nad 40 tisíc čistého se vejde nějakých 5 % pracujících, a nad 35 tisíc dosáhne už 9-10 %.

  Není zač.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 15. S200 :

  : A to je špatně, že když je člověk sám, tak má na garsonku 25 m2? To se má tedy podstatně lépe než moje pětičlenná rodina v bytě s 85 m2, takže na osobu máme jen 17 m2.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 16. MM :

  : Jak to napsat slušně… Tak nebuďte sám a někoho si najděte. Život v jednom je dražší než když jste na vše dva, to dá rozum. Pokud na to nemám a jsem sám, nedívám se po větších bytech. Platí to od Ostravy po Londýn a ještě dál.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  „Za komanču si lidé mohli z platu dělníka a uklízečky v pohodě postavit byt a dnes ?“

  No jasne, za komanču ses zapsal do pořadníků a čekal, kdy ti byt přidělí. A třeba se ti mohlo poštěstit a dostal ses do znárodněného baráku tvého známého.

  https://www.youtube.com/watch?v=0UM0cb3mtfg
  Tady ty úchvatné králikárny https://www.youtube.com/watch?v=-bGKxXCvL0M&t=318s

  Ono je celkem vtipné, jak se tu řeší cena bytů projektu uvedeného v článku, i když ji nikdo neví. Jsme v tržní ekonomice a developer nepostaví něco, co ví že neprodá. Každý jak umí. A ta cena tam prostě vyšší bude. A co? Byty s výhledem na Ostravu / Moravskou bránu a panorama Beskyd. Navíc kousek od centra.

  A že by veřejný sektor měl zajišťovat veškerou výstavbu bytů? Slušný závan komunismu.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 18. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Chtěl jsem původně něco napsat na jeho příspěvek, ale nakonec jsem to vzdal. Ono hlavně, dokud tady bude pořád hojně v populaci přetrvávat názor, že uklízečka nebo dělník má mít stejný životní standard jako manažer, učitel nebo doktor, bez ohledu na náročnost vzdělání, časovou náročnost či odpovědnost v zaměstnání, tak se nikam nepohneme…

  Thumb up 10 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.