Revitalizace OC Frýdlant nad Ostravicí

Obchodní centrum Albert ve Frýdlantě nad Ostravicí prošlo proměnou fasády.

Záměrem bylo provést revitalizaci morálně i funkčně zastaralého stávajícího objektu obchodního centra. Řešená část je vymezena obvodovým pláštěm stávající budovy – fasádou, včetně výplní otvorů. Původní fasáda z plastových lamel byla demontována včetně doplňkových podkonstrukcí. Na stávající nosné konstrukci byla provedena nová fasáda tvořená kontaktním zateplovacím systémem Baumit Duo s povrchovou úpravou SiliporTop, PuraColor a MosaikTop. Část nové fasády na východní straně objektu byla řešena jako provětrávaná zateplená fasáda s obkladem. Barevnost navrhované fasády vychází z dříve zpracované architektonické studie. Omítka kontaktního zateplovacího systému je bílé barvy v kombinaci s šedými plochami. Provětrávaný obklad na východní straně objektu je navržen hnědý. Část fasády na severovýchodní straně objektu je navržena v souladu se standardy prodejen Albert – prodejna je v této části objektu umístěna. Jedná se zejména o loga prodejny Albert, doplňkový šedý a zelený pruh na fasádě a informační nápisy.

Původní stav

zdroj: fasada-roku.cz

Související články


Komentáře

 1. aladin :

  odporné

  Thumb up 9 Thumb down 16
 2. Jana :

  aladin: Frýdlant měl obrovský potenciál. Je tam čisto, žádní bezdomovci a Romáci, ale jinak noclehárna, bez architektury a to nelepší co tam bylo je nenávratně zničeno – Motel Panorama, Tomisova vila. mlýn, Camping. Snad jen ta rekonstrukce nádraží je více než podařená.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 3. Michal :

  Pěkné.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. aldik :

  aladin: Sám si odporný :-D Jak by si to opravil ty? Náhodou povedené,o několik tříd výš než minulý stav a lepší než obvyklý Lídl barák 😂

  Thumb up 14 Thumb down 7
 5. davidb :

  Neskutečný rozdíl v redukci reklamního smogu.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 6. aladin :

  aldik: původní stav nebyl nic moc, ale pořád lepší, než ten hnus teď

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Michal Vašut :

  Až na to, že je celé první patro prázdné. Teda aspoň bylo, jak jsem tam byl naposledy.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.