Revitalizace centra Kopřivnice

Aktuální fotografie stále probíhající revitalizace centra Kopřivnice. Fotografie byly pořízeny 21. září 2023.

Centrální plocha

Zpevněné plochy jsou realizovány z betonu, velkoformátových dlaždic a žulové kostky. Pěší tah od městského úřadu směrem k muzeu lemuje nově vysázená alej. Nově je zde vybudované pódium pro pořádání kulturních akcí. Zpevněná plocha před podiem, sloužící k pořádání kulturních akcí obsahuje zabudované vodní prvky.

Zelená plocha / pobytový trávník

Centrální část je tvořena i pobytovým trávníkem, který si rychle našel mezi lidmi oblibu a je využíván k piknikům, k posezení apod. V lokalitě centra byly umístěny dvě podzemní nádrže na dešťovou vodu. Zachycena voda bude sloužit k zavlažování zeleně.

Výstavní pavilon

Nově zde můžeme vidět výstavní pavilon. Stavba má vegetační střechu, což je podstatné i u drobných staveb.

Pod centrem prochází zatrubněný vodní tok Kopřivnička. V jihozápadní část lze vidět začínající zatrubnění. V tomto prostoru jsou umístěny výrazné červené květináče, které jsou umístěny na mlátovém povrchu, který propouští dešťovou vodu.

Okolí komerčních objektů lemují zpevněné povrchy ve stejném duchu, jako centrální prostor. Tedy velkoformátová dlažba v kombinaci se žulovou kostkou v různých formátech. Můžeme zde rovněž vidět pobytová pódia, květináče apod.

Centrum Kopřivnice je pěší zóna. Zásobování obchodů a podniků je z bočních ulic. Prostor pro pěší je zde poměrně velkorysý.

Veřejné osvětlení obsahuje zabudované reproduktory.

Některé neduhy zde najdeme. Minimální vrstva štěrku bet účinnosti na kořenech vzrostlých stromů…

Centrální část je hotová, stále však probíhají stavební práce v okrajových částech centra. V ploše ornice bude vysázena zeleň. V severozápadním okraji vzniká parkoviště.

Původní stav

Související články


Komentáře

 1. Alex :

  Martin Mlčák Máte v textu chybu/Veřejné osvětlení obsahuje zabudované reporduktory.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 2. Alex :

  Martin Mlčák Super,už jste opravil,mám z vás radost:)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. Jarek :

  Horší jak to bylo… nekvalitně udělaný betonový humus…

  Thumb up 2 Thumb down 19
 4. Dan :

  Jarek: Mate zlvastni esteticke hodnoty…

  Thumb up 11 Thumb down 2
 5. Dan :

  Alex: Celkem obdivuji autory webu, ze neustale roky pridavaji obsah, jehoz zpracovani musi zabrat mnozstvi casu, ale zaroven jsou „odmeneni“ korekturou, nadavkami, ozncovanim za egoisty apod.

  Prijde mi, ze si mnozi rychle zvykli na tento denodenni prisun informaci, ale jakasi pokora je opustila. Ale to je asi internet no…

  Thumb up 28 Thumb down 4
 6. Mx :

  Takto založený trávník v Ostravě u staveb a rekonstrukcí nikdy neuvidíme.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 7. abc :

  Udivujou mě zastaralé, vybledlé, špinavé cedule a vývěsní štíty okolo. Všude se mluví o reklamním smogu, a proto utracené miliony nepřinášejí kýžený výsledek, protože Lékárna Dr.Max Lékárna Lékárna Dr.Max Lékárna Lékárna Dr.Max Lékárna Lékárna Lékárna Dr.Max Lékárna Dr.Max Lékárna Lékárna Dr.Max Lékárna a zbytek je ještě horší.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. Dr. Kohn :

  Dan: No zadarmo to úplně nedělají, jsou zde příjmy z reklamy.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 9. Petr Čaník :

  abc: Od letošního jara se rozjel projekt „Estetika centra Kopřivnice / Konkrétní kroky při finalizaci revitalizace centra města ve spolupráci s podnikateli“. Jde o navazující projekt na dokončování revitalizace centra. Klade si za cíl 4 základní okruhy u objektů v centru města: pročištění fasád, práce s výlohami, značení provozoven, restaurační zahrádky. Města v této oblasti vyhlásilo také dotační tituly pro tento projekt. Odkaz na dokument: https://www.koprivnice.cz/assets/File.ashx?id_org=6939&id_dokumenty=76194

  Thumb up 10 Thumb down 0
 10. abc :

  Petr Čaník: Informace o navazujícím projektu jsou potěšující, děkuju. Fasáda s „pepco“ mohla zůstat nedotčená, jako je na dobové pohlednici, nejen budovu by to pozvedlo. Nebo naopak „pepco“ možná mělo být trochu větší, aby se nekrčilo vzhledem k velikosti oken, když už tam má být. Obecně v budoucnu by podobné zásady, jako jsou ty v dokumentu pro centrum, mohly prospět celému městu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Dan: Děkuji!

  Alex: To jsem rád :D

  Dr. Kohn: A kolik mi to tak sype? :D

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.