Retail Třinec III. etapa

OC Třinec je rozděleno do tří zcela samostatných etap. První etapa zahrnovala dopravní napojení na přilehlou komunikaci, parkoviště hypermarketu, hypermarket, komunikace a zpevněné plochy související s hypermarketem. Druhá etapa řešila polyfunkční objekt, související parkoviště, komunikace a zpevněné plochy zásobování polyfunkčního objektu. Odstavování a parkování vozidel v rámci areálu je navrženo jako parkování na parkovišti u polyfunkčního domu. Parkoviště jsou navržena v úrovni komunikace. Vchody do hypermarketu a polyfunkčního objektu jsou vesměs orientované do ulice Frýdecké a směrem k převažující ploše parkoviště. První dvě etapy byly již realizovány.
Třetí etapa (řešený záměr) představuje přístavbu polyfunkčního objektu, který byl vybudován jako druhá etapa obchodního centra v Třinci. Dále bude zbudováno parkoviště a obslužná komunikace. Tento obchodní dům bude nabízet zboží nepotravinářského charakteru – nábytek, elektrospotřebiče, oděvy a drogerie.

Kapacita jednotlivých prodejen:
Prodejní jednotka A: 354,6 m2
Prodejní jednotka B: 348,1 m2
Prodejní jednotka C: 834,7 m2
Prodejní jednotka D: 884,4 m2
Prodejní jednotka E: 760,8 m2
Prodejní plocha 3 182,6 m2

Celková plocha objektu 3 995,0 m2

Navazujícími investicemi investora bude parkoviště se 66 stáními pro motorová vozidla (z toho 4 jsou určeny pro tělesně postižené). V rámci stavby je navržen nový sjezd ze slepé odbočky ulice Frýdecké vedoucí k odvalu. Z této navrhované obslužné komunikace je navržen také příjezd k bytovému domu č.p. 509, Dále je navrženo vystavění nových chodníků pro pěší v okolí. Původní příjezd k bytovému domu bude stavbou zrušen.
Zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.