Residence Paleček – foto z výstavby

Rekonstrukce bytového domu na ulici Žofie Podlipské v Ostravě-Přívoze se blíží ke konci. Výsledek působí poměrně pozitivně.

Stav před stavebními pracemi

Negativem oblasti je však neudržovaný veřejný prostor. Podél ulice opravdu vede chodník…

Související články


Komentáře

 1. paulo :

  Na Ostravu paráda, moc krásný dům. Pokud se nepletu památkově chráněný asi není, takže to klidně mohlo dopadnout jako polystyrenové šedá krabice. Timpadem gratulace. 🙏🙏🔥 A veřejné poděkování investorovi. 🤎 Lokalita nic moc..snad ji čeká lepší budoucnost.

  Thumb up 23 Thumb down 2
 2. Michal :

  Pěkná vkusná oprava, název rezidence opět absolutně nesmyslný.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 3. ELB :

  Michal: Proč Paleček ? Dům je na ulici Žofie Podlipské. Usuzuji, že investor je sečtělý :) Podobně citlivá rekonstrukce zaslouží uznání. Snad bude inspirací i pro další rekonstrukce domů v okolní neutěšené krajině Přívozu.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. Dr. Kohn :

  ELB: Pro průměrně inteligentního diskutujícího není problém si zjistit, kdo je investorem. A pak je jasné, proč paleček….

  Thumb up 2 Thumb down 12
 5. M :

  Martine, to jsou přece zelené eko chodníky! 😂

  Rekonstrukce dopadla krásně.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Tak můžeme uzavírat sázky za jak dlouho se to prodá :-) https://www.residencepalecek.cz/wp-content/uploads/2020/10/residence-pale%C4%8Dek_tabulka_bytove-jednotky.png

  Thumb up 0 Thumb down 13
 7. ELB :

  Dr. Kohn: … a nadprůměrně inteligentnímu to dojde rovnou podle názvu ulice, a tak může reagovat na Michalovu zmínku o názvu residence. Jen Dr.Kohnovi to nedošlo, kdo se ptá a kdo odpovídá, a proto musí odvádět téma na inteligenci diskutujících.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 8. aldik :

  Dům pěkný, ale lokalita na dvě věci. Nepřizpůsobivé z okolí jde přestěhovat relativně snadno, ale chemičku, koksovnu či co to tam je vedle už hůře. A ta móda nazvat všechno rezidence je taky zvlástní, asi aby mohli napálit nájem protože to zná honosněji :-D

  Thumb up 2 Thumb down 6
 9. Crazym :

  aldik: Nájem? Je to na prodej… https://www.residencepalecek.cz/

  Dům na ulici Žofie Podlipské

  Žofie Podlipská vytvořila příběh o Palečkovi

  My tvoříme Váš příběh …

  🤭 😍 🤑

  Thumb up 1 Thumb down 13
 10. ELB :

  aldik: To je pravda, koksovna a charakter vyloučené lokality činí tuto část Přívozu ne příliš atraktivní. Škoda, že si Ostrava ponechala z uhelného průmyslu jen koksovnu a odtěžování haldy, tedy dva poměrně „špinavé“ provozy, to bylo značně neprozíravé. Ale v budoucnu to může být atraktivní lokalita kousek od mezinárodního přístavu, pokud Ostravě dojde, jaký by to byl přínos. A bude se opět kvalitně bydlet v Přívozu i v Hrušově s byty rodin námořníků :) Ano, v této chvíli to zní poněkud fantastně, zpět do reality :)

  P.S. Fascinuje mě ten koloběh přesídlování tzv. nepřizpůsobivých obyvatel z místa na místo, resp. jak se z toho stal všeobecně akceptovaný standard řešení, místo skutečné (nejen sociální) práce na řešení tohoto problému. Jeden starosta se dojímá sám ze sebe, jak pro své občany revitalizoval vyloučenou lokalitu vysídlením jejích obyvatel a druhému starostovi v téže chvíli přibudou vrásky na čele z nových, nevítaných sousedů. Taková hra na Černého Petra místo systémového řešení. A zajímavé je, že tuto hru hrají i v rámci jednoho města jeho obvody mezi sebou.

  Thumb up 19 Thumb down 3
 11. aldik :

  Crazym: Já to myslel obecně, kde co se dneska pojmenuje Rezidence.. A tohle na prodej sice je, ale kolik lidí si to koupí pro sebe a kolik jako investici a bude to pronajímat? Mít ty peníze, tak si na vlastní bydlení koupím byt někde jinde, v Přívoze asi ne.

  Thumb up 7 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.