Komentáře

 1. Boriqua :

  Moc pěkné :). Prosím Vás, vždy mě to zajímalo ale dodnes to nevím. K čemu přesně sloužila ta nejjižnější část Vítkovic, mám na mysli ten červený komplex podél rudné s tím kostkovaným komínek. Ono dle mě by to jako další část Světlíkova plánu bylo vynikající to celé odlesnit od náletové zeleně jenž brání dobrému výhledu z Rudné i Místecké a následně to nasvítit červenými reflektory. Už nyní to vypadá monumentálně, představte si, že jedete v noci po Rudné a celý areál svítí červenou barvou, vypadalo by to pekelně :).

  Thumb up 4 Thumb down 3
 2. PetrP :

  To je bývalá aglomerace…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Rado :

  Neměla tam být ještě skleněná nádstavba? Tuším, že na některých vizualizacích byla a s ní to byla opravdu pecka.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Jp :

  Boriqua: Loni v čt proběhla informace, že (snad kromě komínu) půjdou zbývající baráky dolů. Pokud si dobře pamatuji, tak tam plánovaly Vítkovice výstavbu nějakých nových hal, ale už nevím přesně. My jsme tam kdysi chodili hrát airsoft, do té haly nejblíž Rudné, už tenkrát to bylo v šíleném stavu, takže pochybuju, že Světlík plánuje něco z toho v budoucnu zachovat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Rado :

  Jp: Možná by zachoval, kdyby na to káply kačky z nějaké té dotace, samozřejmě myšleno ironicky, protože bez z nich dneska snad už nikdo nic nepostaví. Jen smrtelníci, kteří si musí na RD našetřit.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Nimrod :

  Boriqua: Hodně naivní a romantická představa – nasvěcovat ruiny. Časem do půjde k zemi všechno, je to závazek státu v rámci sanací z dob privatizace.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Nimrod: Podrobnosti k tomu „času“ by mě zajímaly ;) Sto let? Co je pro tento stát důležitější? Zdraví stovek tisíců lidí z řady znečištěných lokalit, čekajících na „čas“, nebo nová linka metra za 50 miliard, díky které budou lidi v práci a z hospody o 10 minut dříve?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. marek :

  ten „kominek“ je shodou okolnosti nejvetsi(prumerem) v cr.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Alex :

  aggu:

  Ten čas bude nejspíš (jako všude v Ostravě) funkcí nalezení využití pro získané území. A také platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Bude-li žádat o dotaci na likvidaci brownfieldu komerční instituce, bude se její dotace pohybovat kolem 45-55% nákladů. Bude-li žadatelem veřejná instituce a budoucí užití nebude zakládat tzv. veřejnou podporu, bude dotace 85% (aspoň tak tomu v končícím období bylo a příliš se to nezmění).

  Tím nehodnotím, jen konstatuji, že tomu tak je. Tento stát ve všech svých strukturách postupně ztrácí instinkty, jak vyjít za své. A každý záměr, rozvoj, ideu měří dostupností dotace.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. aggu :

  Tady ale přece jde o využití území ale o povinnost státu odstranit svůj bordel. Letitou. Dříve placenou z FNM, dnes MF a dalšími ministerstvy a, samozřejmě, i dotacemi EU.
  http://www.mzp.cz/cz/stare_ekologicke_zateze
  Čas. Třeba na Fifejdách by mohli o čase stráveném s lagunami vyprávět…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Alex :

  Tato povinnost státu odstranit svůj bordel je ovšem povinností zcela abstraktní.

  Ve skutečnosti rozhoduje, kdo je při staré ekologické zátěži povinným a kdo oprávněným, zda se tak děje na základě Zákona o velké privatizaci z r. 1992 nebo na základě privatizace podle Usnesení vlády 51/2001, zda byl zpracován ekologický audit a uzavřena ekologická smlouva etc. etc.

  A právě proto, že okolnosti bývají vždy spletité a ponechávají dostatek únikových cest pro všechny zúčastněné, bývá nakonec podstatné to, co jsem psal na počátku: možnost získané území nějak zhodnotit. To je vždy pro odstraňování starých ekozátěží tím nejúčinnějším impulsem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. balde :

  Alex: tak mame tu i pozitivni priklady, zacla se sanovat Hrabůvka – monžná na ni vznikne to golfové hřiště a snad se do pár let dořeší laguny

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Alex :

  balde:

  Dobrý příklad. Chtěl bych v téhle souvislosti upozornit na oznámení předběžných informací veřejné zakázky na https://mfcr.ezak.cz/form_display_39.html, kde v části II.8), odst. c) je právě zmíněna ona ekologická smlouva mezi oprávněným (Vítkovice a.s.) a povinným (Fond národního majetku ČR) o závazku státu financovat sanaci předprivatizačních ekologických škod. Tato smlouva je pro takové řešení staré ekologické zátěže podmínkou nutnou a ne ve všech případech taková smlouva existuje (pro vítkovickou aglomeraci asi ano).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  aggu: Asi septáte toho nepravého. Já s vámi souhlasím, ale jen jsem poskytl informace. Ten „čas“ je samozřejmě dlouhý, ale proč peníze z MF neplynou tak rychle bychom se měli zeptat spíš Kalouska and his boys…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 15. Nimrod :

  aggu: Jen doplním, že ten závazek státu nelze platit z dotací EU…bohužel pro stát, který by si tak velmi rád ulehčil od svých povinností

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. balde :

  Nimrod: Kalousek chtel vypsat super tendr na odstraneni ekologických skod ne? ale nevyslo mu to takze si kapsu nenamestil

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.