Rekonstrukce ZŠ Generála Svobody

Autor: OWLS ARCHITECTS GROUP
Architektonická studie: 2016
Předpokládaný rok výstavby: 2017

Tato studie měla ukázat možnosti poměrně běžné rekonstrukce veřejných budov. Měla za úkol veřejnosti dokázat, že rekonstrukce a zateplení lze provézt za stejných finančních možností, avšak výsledek může budovu z pohledu architektonicko-urbanistického zvelebit a nedojde k její formální degradaci.

Tedy že na fasádě nemusí být různé infantilní geometrické tvary, sluníčka, pastelky. Samotná fasáda nemusí vypadat jak vzorník barev či její barevné ztvárnění nemusí vyvolávat nevolnost a dávivé pocity.

havirov

havirov

havirov

havirov

zdroj: owlsarchitects.com

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. thvari :

  super!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Sanju :

  To je tak dobrý, že jsem hledal, kde to lajknout :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Luděk :

  Proč je na jedné vizualizaci generála Svobody a na druhé generála Sochora?

  Thumb up 5 Thumb down 2
 4. riltr :

  super,paráda! jde vidět, že i socialistická architektura má něco do sebe, a když se to veme ze správné strany, tak se ukáže, jak „nadčasové“ ty stavby jsou, v této souvislosti je mi velmi líto, že nedošlo k rekonstrukci oc ODRA ve výškovicích, protože to byl na svoji doby unikátní architektonický počin, který, věřím tomu, by i dnes byl ozdobou místa, škoda…!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. don-tom :

  Luděk: Školy v 80. letech se stavěli systémem „Zkopírovat-Vložit“. V Havířově je to zřetelné právě na základkách „Gen. Svobody“ a „Marie Pujmanové“. Určitě najdete tu školu „Gen. Sochora“, pro kterou je tento projekt TAKÉ určen.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Pepa :

  don-tom: Chtěl bych reagovat na poznámku ohledně kopírování objektu a údajné existence školy Gen.Sochora. Správně pan Luděk zaznamenal nesoulad v názvu školy. Mohu Vás všechny ujistit, že dané ztvárnění fasády je navrženo právě pro tento objekt a žádný jiný. Navrhované řešení má vyvolat hlubokou diskusi nad touto problematikou fasád, zateplování, kultury interiéru města,atd… Má přesah dalece za hranice této osamocené školy a cílí na celou společnost.
  Škola nese název Gen. Svobody. Sochor je pouze pocta našemu žijícímu bubeníkovi kapely PLOP.
  PS: fasáda už se rýsuje…

  Děkuji, Autor

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. talage :

  Pepa: Nepřál bych Vám nic méně, než aby se Váš apel ve společnosti ujal a diskuzi vyvolal. Takto by to mělo vypadat, super.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.