Rekonstrukce zimního stadionu Opava

Do další fáze se posunula zamýšlená obnova zimního stadionu v Opavě. Zastupitelé vybrali její novou podobu. Chátrající hokejovou halu, jež vznikla v 50. letech a slouží v původním stavu, chtějí opravit za necelých 125 milionů.

Z haly by měl zmizet současný vstup, restaurační část a hotel, počítá se i s odstraněním tribun z původně prosklené východní fasády. Kapacita bude poloviční.

„Shodli jsme se, že nepůjdeme cestou nového stadionu v Městských sadech, ale zrekonstruujeme stadion původní. Stanovili jsme body, co by rekonstrukce stadionu měla obsahovat, a oslovili tři architektonická studia,“ popsal primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Vítězní architekti, studio Qarta Architektura, teď budou pokračovat v dalších fázích projektové dokumentace. Jejich návrh mimo jiné počítá s novou vstupní halou s recepcí a fanshopem, samostatnými šatnami pro veřejnost i blokem pro krátkodobé ubytování. Obnažit chtějí východní stranu haly a obnovit její prosklenou fasádu. Kapacita se sníží na zhruba polovinu současných pěti a půl tisíce diváků, třetina bude při zápasech stát.

Vybraná koncepční studie odhaduje celkové náklady na 124,3 milionu korun. To rozporují někteří opoziční zastupitelé. „Už cena za zpracování dokumentace je rizikově nízká a podhodnocená,“ uvedl Jan Zelinka. 

Za koncepční studii architekti získali 90 tisíc korun, její rozpracování město přijde na dalších 180 tisíc. Podle zastupitelů opoziční ODS je i celková cena opravy hokejové haly nereálná a bude výrazně překročena. Rozhodnutí se neúspěšně pokusili odročit.

zdroj + celý článek: idnes.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.