Rekonstrukce „Železňáku“ v Hrabůvce

Další část obchodního komplexu na ulici Horní lidově zvaného Železňák prochází rekonstrukcí. Tentokrát se jedná o terasu v patře, která byla v havarijním stavu. V dřívější době prošly rekonstrukcí hlavně obchodní prostory v přízemí.

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  konečne už to potřebovalo jak sůl

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jarda :

  Tak tomuhle nepomůže ani svěcená voda. Hlavně ten ostnatý drát u zástavárny, to je nádhera.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  Škoda, že zatím žádného investora nenapadlo udělat z Hlubiny a Kotvy pořádné obchodní centrum ve stylu Avionu, aby to nějak vypadalo (radši ale bez drahých značkových obchodů, aby tam vůbec někdo chodil :D). Mi třeba vadí, jak jsou tyhle dvě staré nákupní střediska oblebené reklamou bez nějakých pravidel, vypadá to hrozně a celkově nemají ani žádnou koncepci, vizi.. jen staré nákupní střediska z doby minulé. A komu vlastně tyhle nákupáky patří, městu/obvodu nebo to má soukromý majitel?

  Thumb up 0 Thumb down 3
 4. aggu :

  „Rekonstrukce“? To bylo zase keců, „magistře“ Sibinský….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  aldik: Problém asi bude, že majitelem objektů respektive částí, jsou různé firmy a osoby. Je otázka, proč to město takto odprodávalo. Teď už se na ničem nikdo nedomluví. Bohužel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. aldik :

  MM: No, tím právě jsem si nebyl jistý.. i když jsem si to myslel, že nejspíš každou obchodní jednotku vlastní někdo jiný a podle toho to taky vypadá :-/ Tak to se kompletní renovace hned tak bohužel nedočkáme, škoda no..
  Otázkou je, jestli by to šlo(spíš jestli by byl zájem) ještě „slepit“ aby to mělo zase jednoho vlastníka a ten se o to jako celek líp staral ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Balde :

  aggu: aldik: aldik: tak železňák patří soukromé osobě, ne městu, a město chce rekonstruovat okolí źeleznákuz, a vytvořit tam náměstí O- Jih i s rekonstrukcí podchodu, ale chce to zkooperovat s rekonstrukci železnáku, tak snad se něco už pohne

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aldik :

  Balde: A patří celý ten objekt jedné firmě a obchody jsou tam jen v nájmu, nebo každý obchod(prodejní jednotku) má jiný majitel?
  Jinak nedávno jsem se zamyslel, kdy se ten podchod a přilehla plocha s lavičkami směrem k nákupnímu středisku opravovala předtím? Mi nepřijde, že by to bylo nějak dávno, akorát to vypadá na silně zanedbanou údržbu, jinak zrovna podchod u HD Hlubiny by vypadal slušně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Balde :

  aldik: ja myslim tak 10, 15 let, a jeden majitel myslim

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MM :

  Balde: Jen namátkou, majitelem větší části je známý podnikatel Eliáš, dále firma Moravel a další. Podle mého je nereálné aby se domluvili, protože například Moravel tam má zástavu (asi úvěr). Když si to vezmu z pohledu Eliáše, tak proč by investoval, když každý měsíc mu připluje několik desítek možná stovek tisíc na pronájmu. Pokud by byl tlak ze strany nájemců, pak by se něco mohlo změnit. Ovšem podívejte se, co jsou tam za prostory a kdo je využívá…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. aldik :

  MM: Tak to téměř jistě celá Hlubina (Železňák jsem tomu nikdy neříkal) asi nikdy pořádně neopraví..
  Předpokládám, že Kotva v Zábřehu na tom bude s majiteli podobně. A o Výškovicke Odře ani nemluvím, u té je div, že stále stojí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aggu :

  Balde: jj vím, ale proč se to nekoordinuje, na vizualizacích obvodu byly i změny objektu ne jenom parteru… klasické socanské ticho. čtvrť velikosti olomouce, ale ambice a mentalita a kojčic u pelhřimova….

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Možná budoucí podoba okolí domu. http://www.projektstudio.cz/#2876

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Balde :

  martin [msstavby.cz]: vizualizace krasná, ale realita bude bohužel oproti tomuhle hodne blbá D:

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: A proč ne ? Však vizualizace řeší okolí. Ne samotnou budovu :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Myslim si ze je to povedeny navrh a je to i proveditelne. Jde opravdu jen o prostranstvi, ne ten obchodak. Zajimave je i to zastreseni toho U, to by taky bylo zajimave. Trosku me merzi ze vlastne dnesni zelene plochy jsou trosku zmenseny, ale tak chteji z toho udelat namesti, takze je jasne ze tam nemuze byt travnik.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. MM :

  aldik: Odra celá patří firmě E3 PROJEKT podnikatele Eliáše. Co se týče kotvy, tak ta je rozdělena na sekce, které vlastní různé sročka. Stejný případ jako „Železňák“.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.