Rekonstrukce zastávky Křižíkova

Postup prací na přestavbě tramvajové zastávky na přestupní uzel. Budou vystavěny nové širší ostrůvky opatřené zábradlím, přístřešky i bezbariérovým přístupem. Součástí stavby je i úprava okolních chodníků a části zelených ploch.

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Doufám, že to bude stejný typ zastávky jako na 30. dubna a Nádraží, tedy bezbariérový na obě strany. Když tam jde člověk s kufrem na vlak nebo s kočárem, není to příjemné. Věřím, že to bude vypadat dobře.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Summerboy :

  Já nerozumím tomu, proč se zrovna z Křižíkovy zastávky dělá přestupní uzel, když se zde nabízí nedaleký sad B. Němcové, který by zasluhoval nějakou optimalizaci či rekonstrukci jakožto přestupní uzel, případně Muglinovská. Na Křižíkově pro to myslím nejsou vhodné prostorové podmínky, když je to velikostí obyčejná tramvajová zastávka, na kterou se cpou busy a kapacitně to nestačí…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Jarda :

  Summerboy: To mi také uniká, snad jedině kvůli tramvajím co končí u plynáren? Možná nějaká dopravní vize z radnice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  On už to přestupní uzel vlastně je. Na Křižíkové začínají některé spoje autobusů + projíždějící tramvaj. Proto je rekonstrukce velmi vítaná přes den tam je hodně těsno…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Summerboy: Nevím jak vy, ale večer bych chtěl raději čekat na tramvaj na zastávce Křižíkova než na zastávce Sad Boženy Němcové. Také nerozumím autobusům, které vyjíždí od Penny marketu k zastávce Muglinovská. Na chodníku bez kryté zastávky a laviček se tam tísní desítky lidí. Místo není důstojné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  Summerboy: Jarda: Přesně jak píše Martin. Pochopili jste to bohužel opačně. Přestupní uzel je to už dlouho právě proto že na něm staví nejen tramvaje ale i autobusy. Jeho stav začal být tedy nedostačující a proto prochází touto rekonstrukcí.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.