Rekonstrukce zastávky Křižíkova

Rekonstrukce přestupního uzlu Křižíkova včetně okolních ploch a chodníků je hotová. Z důvodu velkého provozu zde byly ostrůvky prodlouženy a zdvojeny přístřešky. Všechny okolní přechody jsou také nově upraveny na bezbariérové.

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  vcera jsem tam stal a trosku by to tam chtelo pritlacit na osvetleni, jsem to moc nezkoumal, ale tusim, ze tam hodili LEDky a pusobi to tam docela ponure. ale to asi nikdo nezachrani, jedine by do tech zastavek dali nejake citylighty..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Marek :

  Fascinuje mě to zúžení zeleného pruhu, pokud není alespoň metr, takhle to o ničem, bude to jen hnědá plocha. Ostatně takový ploch je ve městě docela dost, zvláště tam, kde se dělají nové parkovací místa. Zelená plocha o šířce 20-50cm je podle mne neschopná růstu. Proto buď širší (alespoň ten metr) nebo žádné. Už jen z hlediska údržby je to o ničem. Na vizualizacích to sice vypadá dobře, ale realita, zvláště v českém „velkoměstě“ je úplně jiná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  No s temi zelenymi plochami…. jinde to opravdu je spatne, ale myslim ze tady to bude v poradku. Ja osobne tudy chodim kazdy den, a osvetleni mi projde v poradku. Ty ledky uz tady dali loni nebo predloni, jedine co tady pridali do osvetlieni tou rekonstrukci je zvyrazneni osvetleni prechodu. To tady mam takovy dojem nebylo. Cili svetla by tady melo byt jeste vice. Ale jinak bych rekl ze je to super, konecne to vypada jako u lidi… ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hanys :

  Celkově vzato to není špatné. Je mi jasné, že to zábradlí mě před bláznem, který pojede dvoustovkou nezachrání, ale stejně si tam teď připadám bezpečněji. Hlavně ve špičce musel člověk často stát jednou nohou ve vozovce nebo až na poslední chvíli přecházet ulici. Plus vidím i pro řidiče automobilů. Bývalo to tam jako mraveniště.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aleš m. :

  Osvětlení nemohu posoudit, ještě jsem večer nejel, ale jinak to rozšíření vítám. určitě přispěje k bezpečnějšímu nástupu. Co mne ale taky překvapilo, je ten uzoučký pásek pro zeleň, o kterém píše Marek. taky si myslím, že buď bude zablácený nebo tam poroste plevel. Ale nechme se překvapit na jaře a v létě. Máme přece 3!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. robert :

  V zahranci je takovych zelenych pasu v centech mest mnoho a problem v tom neni. Je to o schonosti dentrologu v technickych sluzbach vybrat vhodnou travni smes nebo jinou zelen s ohledem na charakter a prostor mista a take o udrzbe. V poskedni dobe vidim nejen v centru, ale treba i v porube a na jihu velky pokrok v praci technickych sluzeb, takze snad ro nebude problem ani tady.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. aleš m. :

  robert:
  Ano, v zahraničí problém s udržováním takových ploch problém opravdu není. Ale jestli jste si všiml, tak s udržováním zelených či okrasných ploch v ostravě . a to i v centru problémy jsou. Pochybuji, že příští rok Ostrava bude na tom jako v tom zahraničí, ale jak jsem psla, nechme se překvapit. 3! má v logu jen Ostrava!!! A bude jen příjemné, když se budeme ve městě, které při každé příůežitosti zdůrazňuje, kolik tu je zeleně, procházet kol udržovaných trávníků a v záplavě květin bez plevel a odpadků, tak jako třeba v Drážďanech. To město mne uchvátilo proto, že na konci války bylo skoro zničeno a teď je opět řazeneo mezi nejkrásnější německá města. Ostrava dílo bombardování dokonala v mnohém sama. A proluky tu zřejmě budou ještě x-let. Ostrava bohužel ani před válkou nepatřila mezi nejkrásnější česká města. A proto mne udivuje, že se tak chovala a chová ke svým stavbám, které město krášlily. Po válce třeba známý Německý dům a další poškozené stavby, které mohly být obnoveny, v době soc. celé bloky domů zbourány a nahrazeny panelákovými hrůzami a v dnešní době neuvěřitelný přístup ke stavbám, které hyzdí přímo centrum města, že turista, prvně zavítající do 3. největšího města, jen zírá na ten děs staveb hned u obřího a momentálně několika tisící žárovek ověnčeného nákupního centra. My Ostraváci, bohužel, kol toho všeho chodíme skoro bez povšimnutí, ale kdo tady zavítá, tak si opravdu musí něco pomyslet o Ostravě a 3!, a myslím, že to není nic lichotivého-

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Balde :

  k tomu osvětlení, rozhodně jsem pro to ledkové, protože ten světlný smog v centru je fakt masakr.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: ja nevim, jsem ve meste, prijde mi vhodne, ze v podobnych mistech bude slusne osvetleni. je mi jedno, jestli ledkove nebo neledkove a uprimne, svetelnym smogem se hodlam zabyvat, az se vyresi ten nesvetelny na normy. kdyz stojim 5m od nekoho, mohlo by mu videt do tvare. na me to tam proste pusobi hodne ponure. mozna je to tim, ze osvetleni je na stozarech a clovek stoji pod krytou zastavkou, takze ve jakemsi stinu, ktery je dik tem ledkam ale jiny, nez nekde na osamocene zastavce s jednim vybojkovym osvetlenim. na „dopravni uzel“ mi to prijde tristni. ale mozna to je jen subjektivni pocit z toho LED svetla.

  LED svetla jsou i treba na vitezne a v okoli a tam nic podobneho nepocituju. (oci mam zatim zcela v poradku, plno lidi je na tom hur)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.