Rekonstrukce Zámku Paskov – podzámčí

Podzámčí Zámku Paskov projde rekonstrukcí. Byla vypsána veřejná zakázka rekonstrukce objektu, ve kterém vznikne stacionář.

Obecné vymezení předmětu veřejné zakázky
Předmětem plnění je rekonstrukce objektu předzámčí v areálu Zámku Paskov.
Areál zámku je památkově chráněný objekt, který je evidován v Ústředním seznamu kulturních památek ČR pod r.č. 27983/8-692.
Projekt sestává ze dvou částí, a to:
1. etapa – etapa projektu západní křídlo
2. etapa – etapa projektu východní křídlo

Rekonstrukce západního křídla bude spolufinancována z dotačních prostředků, viz článek 5. tohoto dokumentu. Účelem rekonstrukce je vybudování denního stacionáře a dalších prostor pro občanské služby, veřejné WC, prostory pro ostrahu apod.
Rekonstrukcí východního křídla budou vytvořeny prostory pro kanceláře, poštu a další využití. Rekonstrukce východního křídla bude financována z prostředků zadavatele.
Více v projektové dokumentaci a soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, které jsou nedílnou součástí zadávací dokumentace.

Tento projekt je financován za podpory Evropské unie z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Název projektu: Vybudování denního stacionáře v Zámku Paskov
Program 11703 – Integrovaný regionální operační program
Identifikační číslo: 117D03U000369

Dokumentace je součástí veřejně dostupné veřejné zakázky

Současný stav

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. michal :

  Zná někdo onu ing.arch. Adámkovou? Je zajímavé, že při tak rozsáhlé rekonstrukci, při které zůstane místy jen obvodové zdivo, není ve výkazu výměr ani metr fasády či nátěru. A to neberu v potaz to, že současná fasáda byla před léty pouze fušérsky polepena a přemalována. Na kolik tak může vyjít 1000 m2 fasády?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. kletzky :

  Lidem se to asi líbí, viz. výsledek letošních voleb, s tím, kdo je na radnici se bohužel město neposune. Projekty a realizace jsou ve srovnání např. s Palkovicemi naprosto zoufalé.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. paulos :

  kletzky: Žil jsem v Paskově od narození do roku 2010. Měl jsem pocit že kdo tenkrát mohl a studoval VŠ, ten z Paskova utekl…taky se tak v 70% stalo. Jediná věc která tam jakžtakž dožívala bylo kino a v té době náměstí, kde to v pátek sobotu opravdu žilo…a zkrátka se chlastalo. 🤗🤭 Ovšem teď mám dojem, že bych se klidně do Paskova vrátil. To co se podařilo se zámkem je opravdu zázrak. Ano bohužel se tak stalo pozdě, Paskov přišel o několik generací mladých nadejnych lidí… možná proto je teď dojem z Paskova takový. Ale myslím že je to spíš důsledek předchozích vedení. V mých očích se za posledních 20 let přeměnil Paskov z šedé nefunkční díry na poměrně kulturní obec, kde se konečně lidi mají kde potkávat a neco se tam děje. 🙄 Sic samozřejmě vidím taky spousta doposud zanedbaných věci a aktuálně prázdné náměstí, ale to souvisí s tím odchodem mladých…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. paulos :

  Jediné co dávám za pravdu, je novostavba hasičárny. To je opravdu na novou stavbu absolutní promarněná šance ve stylu 90′ let. :(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Kamil Staš :

  V Paskově bydlím necelé dva roky a musím říct, že jsem z toho nadšený. Předtím jsem bydlel v Lískovci, Ostravě. FM znám díky práce skoro do poslední cihly. Všechny místa mají něco do sebe, ale Paskov k tomu dává nadstavbu v komunitním životě. Který těží ze zámku, parku, dalších staveb. Je mi jasné, že na portálu o stavbách lidé moc neocení. Ale já coby otec tří malých dětí volby přestěhovat se do Paskova nelituji. Opravovat zámek, zámecký park je trošku jiný úkol, než zadávat něco k rekonstrukci, kde se to může srovnat se zemí, nebo stavět z gruntu novostavbu. Myslím se že za pár let bude Paskov jasná volba, kde vyrazit na kole, za kulturou. Už teď tomu tak je.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. kletzky :

  Já tedy v Paskově žiji a mimo zámku tedy vidím rekonstrukce typu polystyren a betonová dlažba, žádná nástavba. Uvidíme, jak dopadne rekonstrukce sídliště Papírenská. Na veřejných slyšeních jsem byl a nejsem si jistý, že volání po kvalitním veřejném prostoru a materiálech bude vyslyšen. Komunitní život je ok, ale i tomu může dobrá infrastruktura a architektura jen pomoci.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Míchal :

  Tak ještě že to odporné nádraží Paskov neleží v Paskově. To by asi bylo to hýkání méně nadšené.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Kamil Staš :

  Míchal: Nádražní budova snad spadá pod Správu železnic a je ještě mimo Paskov. Pro váš klidnější život při rekonstrukci trati bude budova sbourána viz https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/zeleznice-nadrazni-budovy-trat-paskov-vratimov-sz.A211203_639852_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. michal :

  Kamil Staš:
  Závidím Vám, že žijete ve sladké nevědomosti. Snad se život v Paskově zlepší, ale dávám tomu tak min. 20 let. Životní prostředí strašné a bohužel se vůbec nezlepšuje. Bohužel spíše opačně. Komunitní život vykoupený několika miliony ročně, podle římského vzoru dej jim chléb a hry a plebs ti dá pokoj. O investičních akcích, stavbách, nějaké reálné vizi a financování, nemůže být ani řeč. Pozor – fantasmagorických vizí má Paskov na rozdávání. Klientelismus, amaterismus a naprosté diletantství nemá v okolí obdoby. Semerák, Matera či Bajgarová jsou proti tomu úžasní, ekonomicky, zdatní vizionáři. Pokud se pohybujete ve stavebnictví, či urbanismu a nahlídnete za oponu, bude se Vám chtít brečet.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. paulos :

  michal: Společenský život vykoupený miliony ročně? 🙈 Takže byste radši dal tyto peníze třeba do „fotbalu“? V jedné takové obci, která to tak dlouhodobě doposud dělala bydlím a dopad to má katastrofální… Ano možné mám/máme na Paskov již jen externí pohled, ale základem obce a města je komunitní život. Ne jen pro „sportovce“.
  Vím že vše není zásluhou aktuálního vedení, ale když vidím dostupnost vlakem, cyklostezku, zámek, obnoveny pivovar (ano soukromý projekt, ale základ je dostatečný počet lidí/turistů v obci který jej navštíví), propojení parku s okolím, obnovené trhy, různé akce. Ano bohužel třeba zastavení nádvoří školy je celkem urbanistická tragédie. :( Ale nemam tak špatný pocit z Paskova, jako jsem jej měl po roce 2000.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.