Rekonstrukce zámku Paskov

Rekonstrukce jedné z budov v areálu paskovského zámku je u konce. Nyní probíhají dokončovací práce v přilehlém veřejném prostoru. V objektu vzniklo bydlení pro seniory.

Areál zámku je památkově chráněný objekt. Veškeré úpravy podléhají schválení orgánů památkové péče.  Stavba bude užívána jako bytový dům pro seniorské bydlení s 25 malometrážními sociálními byty. Konkrétně se jedná o 7 bytových jednotek typu 2+KK a 18 bytových jednotek typu 1+KK.

Součástí stavby bude novostavba na místě původního spojovacího krčku, která bude sloužit jako společenská část objektu. Zástupci města také počítají s tím, že objekt bude moci využívat i městský klub seniorů.

V areálu také probíhá rekonstrukce historického skleníku, o kterém budeme publikovat samostatný článek v následujících dnech.

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Tak nějak nevím, jak hodnotit to, co nakonec vzniklo. Proč nemít ta křídla ve stejném duchu jako tu budovu uprostřed? Nicméně je fajn, že to takto nějak dopadlo, taky se mohly do budovy zakousnout bagry a nebylo by nic.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 2. davidb :

  O pár let dříve
  Fotka č. 2- https://www.mizejicipamatky.cz/index.php/zamek-nenakonice/zamek-paskov/zamek-paskov-31-6657#joomimg
  Fotka č. 4- https://www.mizejicipamatky.cz/index.php/zamek-nenakonice/zamek-paskov/zamek-paskov-28-6654

  Dohoda s památkáři nebyla jednoduchá, ale ze mě 1*.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Patrik :

  Podle mě povedené :)

  Thumb up 14 Thumb down 0
 4. balde :

  za mě top, ti co tam budou bydlet tak jim závidím krásné prostředí, snad i interiéry jsou na stejném levelu

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je to fakt pěkné, není to přeplácané, líbí se mi jednoduchost konceptu návratu k původnímu vzhledu, ale bez té nástavby na pravém křídle by se mi to líbilo ještě více. Ovšem je to stále lepší než naroubování nějaké barevné svítící nástavby které jsou dneska v módě.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. VU :

  Pochopil jsem spravne, ze barevna je puvodni budova a bile jeji pozdejsi pristavby?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. davidb :

  VU:
  Podívejte se na moje odkazy výše.
  Mohly se dostavět později, ale i tak už tam stojí dost dlouho- rozhodně nejsou postaveny při této rekonstrukci.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 8. Tom :

  A děje se něco i s hlavní budovou zámku? Toto je boční křídlo, kdysi tam bylo jedno že tři onkologickych oddělení. Celkově byl zámek v hodně špatném stavu už jako nemocnice.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. kletzky :

  Tom: Zámcká budova je částečně zrekonstruovaná a jsou i zpřístupněné nějaké expozice. https://www.mesto-paskov.cz/kultura-a-volny-cas/zamek-paskov/ Aktuálně se pracuje na kapli.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. davidb :

  Tom:
  Děje, ale pomalu. Bo peněz není nikdy dost.
  Postupně se rekonstruuje a až to bude, tak se tam přesune celý městský úřad a pak i knihovna atd.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. zámek Paskov :

  Musím smeknout před těmi,kteří se pustili do tohoto díla,sleduji už delší dobu veškeré dění kolem Paskovského zámku.Vím v jakém katastrofálním stavu zámek a jeho okolí byl.Ano mohlo se vše zbourat,ale díky bohu,že se tak nestalo.Vždyt koliK takových památek v blízkosti Ostravy máme-žádnou.Všem,kteří se na rekonstrukci podílejí přeji, aby se jim ve zdraví a síle dařilo toto započaté dílo dokončit.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. aggu :

  zámek Paskov: Namátkou: Rychvald, Poruba (s přimhouřením oka), Klimkovice, Stará Ves, Slezská Ostrava, Zábřeh, Vítkovice (dejme tomu ;), Raduň, Šilheřovice, Hlučín, Kravaře, Bílovec, Fryštát…
  RIP: Velká Polom, Dolní Lutyně, Moravská Ostrava, Třebovice, Polanka, Kunčice…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 13. zámek Paskov :

  Dobrý den,prosím mohl by mi někdo něco bližšího říci k domu sv.Hedviky,který se nachází za nově zrekonstruovaným domem pro seniory v Paskově,velmi mě totiž zajímá historie zdejších objektů.Ale o této památce nemohu nalézt žádné informace,moc děkuji.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. radar001 :

  zámek Paskov: dům sv. Hedviky? Nemyslíte dům sv. Veroniky? předchůdce dnešního hospice sv. Lukáše v Ostravě? Nyní tam sídlí MAS Slezská brána. Kdysi tam bydlel zámecký zahradník s rodinou. Pokud se zajímáte o historii, obraťte se na pana starostu – jistě vám podá bližší informace – rekonstrukce zámku je jeho „dítě“

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. zámek Paskov :

  Děkuji Vám za radu a přeji příjemný den.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.