Rekonstrukce vily Landek

Aktuální fotografie historické vily na Landeku po celkové rekonstrukci.

landek

landek

landek

landek

Původní stav z Google maps
landek

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  K čemu ta vila slouží nevíte ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thvari :

  jaký to rozdíl oproti nejrůznějším paskvilům. výborné. čtyři palce nahoru, potlesk a poklona

  Thumb up 8 Thumb down 2
 3. Crazym :

  Pěkné a pro zajímavost jedna z historie http://www.imagehosting.cz/?v=vilalandek.jpg a jedna z „budovatelské“ historie http://www.imagehosting.cz/?v=vilalajfj.jpg :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Rýša :

  thvari: Vila vypadá dobře. Škoda, že není vidět skrz lesík.
  Docela ale nechápu, proč jste dostal za Váš příspěvek mínus.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. kdojekdo :

  …. patrně tam bude nové sídlo mnoha desítek lidí oné přebujelé státní organizace SCHKO Poodří…..

  Thumb up 0 Thumb down 9
 6. Xavier :

  Crazym: Ta první fotografie je úchvatná. Díky za její zprostředkování! :)

  kdojekdo: Přebujelé státní organizace? To jste nabral kde? Správa CHKO Poodří má v současné době 21 zaměstnanců. Nerozumím, v čem je tato organizace přebujelá. CHKO Poodří spravuje takřka 100 km2 chráněné oblasti. O jejich činnosti mám poměrně přehled, protože tam dělá někdo z mé rodiny. Pokud 21 zaměstnanců považujete za známku „přebujelosti“, pak vám již asi není pomoci.
  Navíc netuším, proč by vila na Landeku měla sloužit právě této organizaci, ani nevím, kde jste takovou informaci vzal. Nepletu-li se, tato organizace už poměrně dlouho (v Ostravě) sídlí v poměrně malém domě nedaleko sadu B. Němcové a nikde jsem nečetl o nějakém stěhování. V projektu k rekonstrukci vily se navíc píše, že má být využita jako Hotel, Wellness a restaurace. Viz http://barborastefkova.cz/CZ/architecture/landek/ (i když samozřejmě nevím, zda je to aktuální.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. dolil :

  Jako by z oka vypadla vile na 28. října.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. kdojekdo :

  Xavier:

  píšu „patrně“, ale …. hmm, nevíte toho moc.

  Tato organizace má přes tisíc zaměstnanců, kolik lidí mají pobočky na Moravě fakt zjišťovat nebudu.
  AOPK nyní sídlí ve svém domě na Zborovské a stejně i tato rekonstruovaná vila, patří AOPK.
  A opravdu by mě ani ve snu nenapadlo, že na chráněném území, a v kulturní nemovitostní památce, by mohl vzniknout nějaký hotel s wellnessem. … úsměvné. Nicméně v našem státě je možné cokoliv.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Baraba :

  kdojekdo: Nepsal jste o AOPK – agentuře jako celku, ale pouze o CHKO Poodří a to si myslím je opravdu rozdíl….

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. S200 :

  kdojekdo: Pán je zřejmě znalec, plete si AOPK a CHKO. A s čím jste si spletl Zborovskou? Tam totiž žádný dům AOPK není…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. kdojekdo :

  Ano, popletl jsem si název ulice, je to Trocnovská.
  Dům na Trocnovské tedy patří AOPK, sídlí tam nyní ona Správa Poodří a stejné organizaci, AOPK, patří i ona vila na Landeku.

  A nežijte v naprostém omylu v tom, že CHKO Poodří má 21 zaměstnanců. Možná když to vynásobíte dvěma……..
  A také si zjistěte, kdo je vlastně jejich zaměstnavatel……..

  Thumb up 0 Thumb down 2
 12. Rado :

  Vypadá to velice hezky, a když přihlédnu k tomu, že se před pár lety tato vila dlouhodobě neúspěšně prodávala přes RK, výsledek patří k tomu lepšímu, co můžeme v Ostravě vidět. Jen je škoda, že to hezké je schované v lese a to ošklivé je přímo na očích v centru města. To je paradox.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Xavier :

  kdojekdo: Mnohé věci už zde napsali ostatní, nicméně to, co píšete, je dost zvláštní. Původně jste opravdu psal o Správě CHKO Poodří, která má opravdu 21 zaměstnanců (ano, asi lze počítat i s dalšími místy, jako je např. uklízečka (možná půjde spíš o objednání služby nějaké firmy) atd., ale pochybuji, že napočítáte dvojnásobek. Jak jste na něco takového přišel? AOPK je samozřejmě věc jiná, je to nadřazená organizace, a podíváte-li se, kolik je v ČR chráněných území, není se třeba divit tomu počtu lidí. Já bych si spíše zoufal v případě jiných státních firem, než téhle.
  A ano, jde o dům na Trocnovské (na Zborovské bydlím já :-D). Ve svém původním komentáři jsem psal, že je toto sídlo „poblíž sadu B. Němcové, a měl jsem na mysli právě tuto budovu).
  Zda je vila na Landeku ve vlastnictví Správy CHKO Poodří, to netuším. Je to možná (a snad i pravděpodobné). Zajímalo by mě ale, z čeho plyne ona skepse vůči tomu projektu, na nějž jsem odkazoval, dle něhož tam má být hotel, wellness a restaurace. Proč by tomu tak nemohlo být? V rámci Landeku již vznikl kemp, restaurace je tam taktéž. V čem vidíte problém? Úsměvné jsou jen vaše komentáře :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Opravdu nikde v chko nevznikají hotely atp? DO Beskyd a Jeseníků se jezdíte ubytovat kam?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. S200 :

  Proč se tady vlastně řeší nějaké AOPK nebo CHKO, když stačí pohled do katastru. A tam je uveden tento vlastník: Górecki Pavel Bc. Ing., Jurečkova 1165/6, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Xavier :

  S200: Že by GoNet.cz hodlal podnikat i v oblasti ubytovacích a stravovacích zařízení? Nu, je to možné…
  Každopádně „kdojekdo“ je zřejmě troll :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  +článek: Znovuvzkříšení prvorepublikové vily http://goo.gl/pFHD8b

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Škoda, že památkáři, architekti a především zastupitelé Ostravy nevzkřísí i další skvosty Ostravy anebo když už ne skvosty, tak aspoň cenné stavby v Ostravě, které zatím jsou v pomyslném hrobě. A že by to vzkříšení některé potřebovaly jako sůl, ví všichni. Kdyby to fungovalo, tak MOaP by vypadal úplně jinak a bylo by potěším, jak pro nás tak pro návštěvníky Ostravy, procházet a obdivovat znovuvzkříšení Ostravy po době úpadku, borcení celých ulic domů a zanedbávání centra i po stránce estetické. Bohužel to nefunguje….., a tak máme v centru, jak se píše na jiném blogu MSS, dost odpudivých míst,dodně zanedbaných proluk a několik skoro zřícenin přímo v centru.
  Ta vila se opravdu povedla zachránit, a je to opravdu znovuvzkříšený skvost navzdory tomu, co asi musela snášet ze strany minulých uživatelů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Vila a její rekonstrukce je povedená, to je bez debat ale osobně považuji bydlení jedinců na ploše 950m2 za zhovadilost a zaujalo mne, že ten člověk vlastní jen budovu, pozemek pod ní ani menší (1472 m2) parcelu kolem ne natožpak onu zmíněnou zahradu a velikosti skoro 1400 m2. Tak by mě zajímalo jak to má ošetřené když evidentně do té rekonstrukce vrazil hafo peněz. Pokud by tam ovšem vznikla zahrada v budoucnu třeba jen částečně přístupná veřejnosti a ne jen zlatá klec určená pro bydlení elit, tak bych toho majitele považoval za osvíceného :-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 20. Rado :

  Crazym: Já si nemyslím, že musí být nutně zhovadilostí bydlení jedinců na tak velkém prostoru, není to náhodou nějaká paneláková deformace? :-) Jak jsem se dočetl, nakonec se tu vilu podařilo koupit za dva mil. Kč a za tu cenu bych do toho šel i já. Jako investice je to výborné a zda slouží k osobnímu bydlení nebo k podnikání je zcela jedno. Novému majiteli přeji, ať se mu ve vile dobře bydlí a nám ostatním nezbývá nic jiného, než se inspirovat a trošku i závidět. Nicméně já bydlím v RD s 240 m2 a to nepočítám půdu, kde by se dalo bydlet a občas mi to přijde taky málo :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Crazym :

  Rado: Paneláková deformace? :D To už jdeš zase do extrému, naprosto stejného jako 950 m2. Jako fór dobrý, obzvlášť pro člověka, který vyrostl v Krausových domech z roku 1910 v bytě o ploše 113 m2. Takže považuji určité metry za standart, Tvých 240 za nadstandart a 950 za zhovadilost. Asi jsem možná trochu „postižený“ tím v čem jsem vyrostl ale když se nad tím zamyslím, tak ve svém druhém bytě v centru kde v současnosti bydlím z jeho 70 metrů využívám efektivně tak dvě třetiny :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. Boleslav Navrátil :

  Slávek
  K vile na Landeku: nechal si ji postavit ředitel Rothschildova Dolu Anselm. Při stavění tenisového kurtu byla nalezena Petřkovická venuše. Po válce se z vily stal Kulturní dům Dolu Eduard Erx, byl tam divadelní amfiteátr, hrálo se tam a tančila, zvlášť slavné byly Dni horníků, to v Petřkovicích ani nemohli spát. Pak vilu převzalo družstvo umělecké výroby Zlatník Ostrava, měl tu elektrotechnickou výrobnu regulátorů proudu nebo napětí pro vlaky, lodě a stacionární elekrárny, například jako záložní zdroje pro drůbežárny a pro vojenské radary. Vyráběly se tu první počítače pro děti a systémy pro první číslicově řízené automatické soustruhy u nás. Pracovalo tam plno krásných dívek z okolí. Ještě před několika lety byla ve vile firma zvaná Chytré židle s.r.o. Vila skutečně patří Ing. Pavlu Góreckému a její rekonstrukce je ukázková. Líbí se ale jen těm, kterými necloumá nízká sociální závist. 12. 5. 2016

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Datin :

  Co si pamatuju, tak nový majitel měl v době počátku rekonstrukce plán vytvořit uvnitř 4 byty, v jednom sám bydlet a další 3 pronajímat. Měl jsem tu čest být i uvnitř a prostory to jsou opravdu kouzelné, rekonstrukce je hodně podařená a majiteli držím palce ať to vše vyjde.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.