Rekonstrukce ulice Přemyslovců

Bude zahájena rekonstrukce ulice Přemyslovců, která je místní páteřní komunikací mezi Mariánským náměstím a Novoveskou ulicí. Opraveny budou rozvody kanalizace a vody, chodníky a komunikace, dojde také na obnovu zeleně i úpravu autobusových zastávek.

Stavební práce na rekonstrukci kanalizace budou zahájeny v ulici 1. máje, konkrétně v úseku od ulice 28. října po ulici Martinskou. V tomto uvedeném úseku si práce vyžádají úplnou uzavírku jízdního pruhu ve směru na Vítkovice. Délka uzavírky bude 135 metrů. Tato fáze bude ukončena po téměř dvou měsících, 14. května tohoto roku.

Bezprostředně na zmíněnou fázi prací naváže rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici Přemyslovců. I zde dojde po dobu stavebních prací k úpravám dopravního režimu, a to formou uzavírek jednotlivých pracovních úseků. Těchto úseků bude celkem deset a práce začne od kruhového objezdu, který se nachází na ulici Novoveská. V celkem pěti etapách se bude rekonstruovat pravý jízdní pruh ve směru k ulici 28.října, následovat bude obdobných pět etap v opačném jízdním pruhu, kdy jednotlivé fáze budou realizovány od ulice 28. října směrem k ulici Novoveská.

Na stavbu vodovodu a kanalizace tedy naváže rekonstrukce povrchů ulice Přemyslovců. Časový harmonogram prací bude postupně blíže specifikován. Úprava uspořádání dopravy počítá se snížením povolené rychlosti na 30 km/h, a to v úseku od Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky po Mariánské náměstí. Zklidnění umožní bezpečný pohyb cyklistů v hlavním dopravním prostoru, od úřadu po ulici Novoveskou pak vzniknou samostatné cyklopruhy v obou směrech. Nová parkovací místa jsou situována do úseku domů s obchodním parterem.  Autobusová zastávka Korunní bude přesunuta blíže k úřadu městského obvodu a zastávky budou plně bezbariérové. Rekonstrukce ulice samozřejmě počítá i s novým řešením zeleně a s prvky modrozelené infrastruktury.

Rekonstrukci inženýrských sítí projektuje společnost PIPS SK s. r. o. a zhotovitelem je firma STASPO, spol. s. r. o. Náklady na stavbu vodovodu a kanalizace činí necelých 105 milionů korun bez DPH.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. O. :

  Tak snad to nevydlazdi klasickou zamkovkou. V tom miste asi nemusi byt zadna hogo fogo dlazba, ale od zamkovky uz bychom se konecne mohli posunout dale.

  Thumb up 15 Thumb down 5
 2. thvari :

  To bude takový lakmusový papírek, jestli Ostrava zvládne přijmout moderní trendy a urbanismus.

  Thumb up 12 Thumb down 8
 3. O. :

  thvari: Asi bych napred pockal, jak ta rekonstrukce dopadne, a az pak bych resil, jestli to Ostrava zvladne prijmout. Jak vime, tak ty rekonstrukce v nasem meste vetsinou konci docela tragicky.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. M :

  Chápu to dobře, že těch 30km/h nebude během rekonstrukce, ale až po ní?

  Prvky modrozelené infrastruktury? Dají tam jedno pítko? Doufám, že nezapomenou na štěrkové záhony! :-D

  Thumb up 13 Thumb down 0
 5. Crazym :

  thvari: Tyhle „moderní trendy“ ať si strčí víš kam :D

  Thumb up 8 Thumb down 10
 6. Rdm :

  Já bych jen doplnil, že rekonstrukce už začala (u Billy) a celá ta legrace potrvá až do září 2024.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. ELB :

  Na rozdíl od jiných, investičně degradovaných ulic v Ostravě typu Sadová nebo Zámostní by to s Přemyslovců mohlo dopadnout dobře. Zde asi nelze nic zničit a pokazit s odkazem na extenzivní, byrokraticky alibistické výklady norem.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. Dan :

  Crazym: Naopak, vcera bylo pozde.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. Adam (ten hodný) :

  Nebylo by fajn, kdyby nejdříve skončily práce v Novoveské? Trošku to tam ucpávají :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. davidb :
  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. davidb :

  Pardon.

  https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmesto.ostrava%2Fposts%2Fpfbid02RqX9K7mwDPE1wiZMhCW17tfg8zfAdZMHGX9qhvTu19827Fd98jeEhME6gfcxJyQZl

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Rdm :

  davidb: ty kostky na cyklostezku, to je myšleno vážně? :-D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. davidb :

  Nevím, sdílel jsem zde pouze odkaz z Facebooku.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. davidb :

  Jo a tady je k rekonstrukci nějaký text.
  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/v-srdci-marianskych-hor-vznikne-201czelena201d-ulice-pratelska-pro-chodce-a-cyklisty

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. hugo :

  v neděli by měla být ukončena 1. fáze u Billy. No, zatím to tak nevypadá, ale třeba to o pracovní sobotě doženou a v pondělí bude úsek průjezdný. Cháchá…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.