Rekonstrukce ulice 28. října

Rekonstrukce sítí byla dokončena a nyní na řadu přichází pokládka dlažby a výsadba vzrostlých stromů.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
28 rijna

28 rijna

28 rijna

28 rijna

28 rijna

28 rijna

Související články


Komentáře

 1. soso :

  nádhera

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Danek :

  Tato ulice v minulosti vypadala tak hrozně, že podle mě tato vstupní brána do centra spoustu lidí od návštěvy odradila.Po dokončení rekonstrukce očekávám výrazné zvýšení počtu lidí,nové obchody a služby.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Summerboy :

  Danek: Netroufam si tvrdit, ze odradila ci neodradila, ale opravdu to bylo priserne. Ocekavam totez, co Vy, snad se nemylime :-)!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. dan :

  Dnes jsem se byl v centru projit, prosel jsem ho kompletne, pac jsem hledal volne prostory. A musim rict ze jich zas tak moc neni. Takze ocekavat nové prodejny atd. asi nebude tema. Po tom co jsem videl mam za to, ze lidi z centra zmizeli diky naprosto katastrofalnim obchodům co se tam vyskytují. Hromada sekáčů, realitek, obleceni ze fakt netusim kdo to muze kupovat, ponožkové zboži, mezitím par kaváren, restaurací a kadeřnictví. Přišlo mi to šílení, tam snad je naprosté minimum zajímavých obchodů a to se nezmeni dokud centrum nepadne na uplnou hubu. Vubec nerozumim tomu jak se tam nektere obchody muzou uzivit, hlava mi to nebere.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 5. Martin [msstavby.cz] :

  dan: Hmmmm a já zrovna začal připravovat další článek o nových obchodech.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Alex :

  Že by kvalita dlažby nebo tvar kandelábrů (nebo jejich nepřítomnost) někoho do centra města přilákaly nebo jej naopak odradily od vstupu do něj, to se myslím nedá říci. Povaha centra města Ostravy není a nebude taková, že by pouhá přítomnost v něm vzbuzovala esteticky libý zážitek, jak je tomu dejme tomu v Praze, Olomouci, Telči. Hodnota Ostravy je v něčem jiném, v jiných tématech. A práce s nimi je, pravda, náročnější, než ve spoléhání na to, že středověká, renesanční a barokní zástavba udělá svou práci. Snad proto samotné město s těmito tématy téměř vůbec nepracuje. Takže, krátce řečeno, kdo má v centru co dělat, ten tam doškobrtá po čemkoli. A kdo tam nemá co na práci či k vyřízení, nepáchne tam, i kdyby tam vedla mramorová Placa jako v Dubrovníku. Nemá totiž proč: přirozená spontánní hravost romských dětí ve vodotryscích není kupodivu za atraktivitu považována a nic zajímavějšího se v centru neděje a dít nebude.

  Neuskuteční se snad nejsledovanější mediálně popkulturní událost sezóny – otevření Nohavicovy Heligónky – nějakých 1,5 km jihozápadně odsud?

  Thumb up 7 Thumb down 3
 7. aggu :

  Alex: „Nemá totiž proč: přirozená spontánní hravost romských dětí ve vodotryscích není kupodivu za atraktivitu považována“. To je pořád v módě, „vtipně“ urážet děcka jiné rasy?
  „a nic zajímavějšího se v centru neděje a dít nebude.“ Tak trochu výmysl, jako obvykle. To chce do centra chodit. V posledních letech v centru vyrostlo mnohé (i přes úpornou snahu radnice).
  Kdo nechce vědět, neví a hejtuje. Co mu zbývá, že.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 8. Alex :

  aggu:
  To se tedy mýlíte, jako nejednou a hned v několika věcech.

  Jsem v centru Ostravy přinejmenším jednou týdně, většinou častěji. A romská děcka ve vodotryscích se mi líbí, pokládám jejich řádění za jediné skutečně spontánní, nikým neorganizované, komerčně nevykalkulované, blekotajícím moderátorem neznehodnocené, vstupným neposvěcené, záštitami nepožehnané a sponzorskými billboardy a bannery neoflastrované užívání veřejného prostoru ze strany ostravského obyvatelstva. Tohle měl tvůrce nejspíš na mysli a je jen chybou těch, kdo se k romským děckům nepřipojí. Sám jsem tam nejednou smočil nohu, i když poskakovat a pokřikovat u toho se už přece jen – ke své škodě – stydím.

  Takže ano – více takových zařízení a lokalit, které pracují s veřejným prostorem a dávají impuls kolemjdoucím, aby jej sdíleli a užívali pocitu jedinečnosti a pospolitosti. Ostrava, její unikátní uspořádání a historie k tomu dává nesčíselně námětů, jenže – jak jsem psal výše a jak píšu často – není ani schopnost, ani ochota s nimi pracovat. Já s odpuštěním nepovažují za parametr atraktivity centra města počet kaváren a restauračních zahrádek na běžný metr chodníku. A když, tak jako sekundární efekt skutečnosti, že se v tomto prostoru pohybují lidé, kteří možnost občerstvení a posezení přivítají.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Počet zahrádek na metr čtvereční asi ukazatelem možná není, ale počet romských dětí ano?

  Thumb up 1 Thumb down 4
 10. Alex :

  martin [msstavby.cz]:

  Martine, odpusťe mi, že to píšu tak na plnou hubu: tím, že se svými kolegy shromažďujete a zveřejňujete množství informací o stavebních projektech a událostech z tohoto oboru, děláte mnoho užitečné práce. Ale jsem si podle vašich reakcí v debatách jist tím, že ve vašem konkrétním případě je to bezděčné: vy jste prostě lidsky blbý.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Alex: Viz aggu.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 12. Oasis :

  +článek: „Rekonstrukce 28. října: práce prodlouženy až do konce roku“ na moravskoslezsky.denik.cz: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/rekonstrukce-28-rijna-prace-prodlouzeny-az-do-konce-roku-20150905.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.