Rekonstrukce Staroměstského jezu

Aktuální fotografie rekonstrukce Staroměstského jezu

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!


Související články


Komentáře

 1. Marián Kyral :

  Tak na to tak koukám a přemýšlím, k čemu je tam ten jez vlastně potřeba. Kdyby jej zbourali, tak ušetří hromadu peněz a nic hrozného se nestane.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Marek :

  Marián Kyral: Jez ber jako hodně malou verzi přehrady = zlepšování průtoku/zadržování vody v daném místě + možná tam bude i malá vodní elektrárna, ale to je jen moje domněnka.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Marián Kyral: Hele tohle mě taky napadlo ale neznám souvislosti nejsem vodohospodář a taky by mě zajímalo k čemu vlastně takový jez slouží, že trochu zvýší hladinu řeky v místě kde nevidím nějaké využití (jako třeba splavnost) kromě pár „městských rekreantů“ a obligátního a dnes aktuálního „zadržování vody v krajině“. Teď je asi modní dělat něco eko a tak vytváříme třeba přechody pro rybičky jak na běžícím páse navalením dalšího betonu s uměle nastrkanými kameny do koryt řek. Logicky kdyby tam jez nebyl, rybičky by měly volný průchod. Tak osvětlí mi to někdo nebo si mám připouštět ty konspirační teorie o betonové lobby apod.:-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Davidb :

  Tady jsou vizualizace jak by to mělo vypadat- http://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/0696520-rekonstrukce-splavu-u-zida.html

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Davidb :

  Nebo tady :-)
  http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-staromestskeho-jezu-02-02-2017/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Marián Kyral :

  @Marek : Takže si tam staví takový menší rybníček. Elektrárna tam předtím nebyla a zřejmě ani nebude. Při tom průtoku, co tam je většinu léta se to myslím nevyplatí. Navíc kousek po proudu je další jez, kde by se případná elektrárna asi hodila více.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. jirka :

  to proty ryby sem ještě neviděl až to budou mit hotovi příjduse mrknout jakto funguje.jinák robí docela rychle semtám se příjdu podívat par fotek s postupuhttp://bagrista2.rajce.idnes.cz/f-m_spadovy_stupen/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Crazym :

  jirka: Unás už toho je více na různých místech a různých typů, třeba tady https://mapy.cz/s/233Ae Nemohu najít čerstvé foto, tak aspoň tohle http://www.imagehosting.cz/?v=p2283638.jpg , dnes je to už zarostlé a vypadá to ještě lépe. Anebo tady http://www.msstavby.cz/revitalizace-odstavneho-ramene-reky-odry-2-02-10-2015/ je podobný ještě taky ve stadiu výstavby, nezarostlý ale funguje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Davidb :

  Já ty rybochody považuji za doboru věc, ale samozřejmě na každém jezu.
  Když si vezmu Ostravici tak první rybochod je až ve Vratimově, před ním jsou 3 neprůchodné jezy.
  Další bude tady ve FM a před ním jsou další 2 neprůchodné jezy.
  Ale doufám, že Povodí Odry při dalších rekonstrukcích rybochody udělá.
  Teď nevím, zda v Kunčicích bude, jez se opravuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. jirka :

  Crazym díky za info ten u hornického muzea jsem viděl ale asyk zapoměl.ten nati pvni fotce sem iděl jen stavbu ale ne co tam dali ke konci no tet už ví m dík.no kameny sijezd pro ryby tak snad jimto neubliži

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Bobik :

  Zvláštní pozornost byla věnována možnosti vodáckého využití vodního toku,“ informoval Dalibor Kratochvíl, ředitel závodu Frýdek-Místek, státního podniku Povodí Odry – v překladu vytvoříme další jez zabiják, kde není vodácká sportovní propust (resp. kombinovaná s rybím přechodem pomocí kartáčů) a vodáci si mohou namáhavě přenést loď aspoň 100m…takto se podporuje turistika při rekonstrukcích= neschopnost k pláči

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martas :

  Až zde budou další utopení vodáci, tak můžou pozůstalí poděkovat investorovi (Povodí Odry) a projektantovi – vrchol arogance -něco co připomíná vodáckou propust, bude končin přímo ve smrtelném válci vývařiště, stejně tak zátoka pro přenesení při povolené SPA1. Údajně i na přímou intervenci vodáckého sdružení podpořeného hasiči nechtělo Povodí Odry změnu. Tímto je budoucí krev na jejich rukou- chtělo by to hnát k odpovědnosti!!! Je to hnus, jinde to jde, jen Povodí Odry bude mít ruce od krve.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. martin :

  nedostaveny a uz je v databazi smrtelne nebezpecnych jezu… Smutny pocin Povodi Odry a projektanta.
  https://www.raft.cz/Clanek-Novy-nebezpecny-jez-v-centru-Frydku-Mistku.aspx?ID_clanku=1953&edit=3

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Marián Kyral :

  No fuj tajbl. Já tu diskuzi neměl číst :-(
  Ale jinak díky za vysvětlení, jak je to s těmi jezy a zpomalováním toku.

  A jak se tam řeší investor a projektant, našel jsme na disku fotku tabule: http://www.kyralovi.cz/tmp/fotky/20170428_151913_94.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin :

  https://www.raft.cz/Clanek-Novy-nebezpecny-jez-v-centru-Frydku-Mistku.aspx?ID_clanku=1953

  oprava odkazu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Martin :

  https://fm.denik.cz/zpravy_region/bude-jez-po-dokonceni-smrtelne-nebezpecny-20171112.html
  Jakou „pěknou“ past na lidi Povodi Odry vymyslelo – odborníci od Dr. Mráčka..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Jaroslav Krpata :

  Výstavbou jezů berete řece její základní funkci v ekosystému, kterou je unášení sedimentu, migrace ryb a čištění vody. Rozparcelováním řeky na malé rybníčky vytlačujete migrující rybu, hlavně že mají povodí řek dobrý kšeft. Výstavba nesmyslných jezů zabijáků neslouží ničemu dobrému. Mrkněte se na YouTube a zadejte dam removal, jak to dělají v USA a věřte mi, že Vám bude líto proč to tak nejde u nás.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.