Reko. sport. areálu Baška

Studie revitalizace sportovního areálu v Kunčičkách u Bašky.

Autor: janda:zezula architekti

AREÁL
Nový sportovní areál po rekonstrukci nebude sloužit jen fotbalistům, ale bude doplněn a upraven tak, aby se stal multifunkčním sportovním a nakonec i kulturním centrem. Měl by sloužit velké škále venkovních sportů od fotbalu, přes basketbal a tenis až třeba pro turistickou cyklistiku. Měl by také nabídnout adekvátní zázemí pro nejrůznější kulturní a sportovní akce od obecních slavností až po výstavu psů. Nově bude areál oplocen a to tak, že se do něj bude vstupovat buď hlavním vstupem od východu či vedlejším vstupem od západu. Místo stávajícího škvárového hřiště bude vytvořeno jedno hřiště s umělou trávou pro přípravu fotbalistů a jedno multifunkční hřiště s umělým povrchem, které bude možno rozdělit na tři menší. Obě hřiště budou separátně oploceny. Poslední třetina dnešního stávajícího škvárového hřiště bude ponechána jako rezervní upravovaná travnatá plocha, která bude sloužit jako univerzální plocha během pro pořádané akce či se může v budoucnu stát dalším hřištěm. Tento prostor bude v blízkosti hlavní budovy doplněn hracími prvky pro děti. Jižní strana bude ponechána jako hlavní travnaté fotbalové hřiště. Současné antukové hřiště „v olšině“ bude zrušeno. Prostor mezi fotbalovým hřištěm a budoucím multifunkčním hřištěm bude srovnán. Vzrostlé stromy budou vykáceny. Na jejich místo budou vysazena alej stromů s malými a nízkými korunami, která bude tvořit přirozené vymezení mezi příjezdovou cestou a multifunkčním hřištěm. Parkoviště (cca 12 míst) bude zřízeno v jihozápadním rohu areálu na příjezdové cestě, přičemž vjezd do areálu bude možný pouze pro zásobování a údržbu.

HLAVNÍ BUDOVA
Současný stav hlavní budovy je špatný. Zázemí pro fotbalisty je nedostatečné, zázemí pro návštěvníky takřka žádné a restaurace je umístěna nevhodně do 2.NP. Rekonstrukce objektu bude zásadní, nicméně je to krok, který se pozitivně odrazí ve všech aspektech. Celý provoz restaurace se posune dolů, kdy hlavní místnost orientovaná jak na jih, tak na západ bude mezi provozní zázemím kuchyně (kuchyň, sklad) a servisním zázemím pro hosty (WC). Směrem k tribuně pak bude umístěn bar, který bude moci sloužit i jako venkovní výčep. Z jihu a západu bude kolem restaurace krytá terasa, respektive krytý zásobovací vstup. Do 2.NP, které bude vyhrazeno pro fotbalový klub, se bude vstupovat z venkovního ochozu, který bude sloužit jako vstupní prostor do jednotlivých šaten. Šatny budou 4, přičemž sprchy a WC bude společné vždy pro dvě z nich. V 2.NP se dále bude nacházet klubovna (kancelář pro správce) a zázemí pro rozhodčí. Klubovna má navržené velké okno s výhledem na fotbalovou plochu, vstup do zázemí rozhodčího je řešeno samostatně. Jihozápadně orientovaný ochoz může sloužit také jako balkon pro „VIP“ diváky. 2.NP je s přízemím spojeno venkovním schodištěm. Prostor mezi hlavní budovou a tribunou bude vyhrazen pro rozmístěné stolů se slunečníky.


TRIBUNA
Z tribuny bude zachována pouze její nosná ocelová konstrukce. Hlediště bude vybaveno novými sedačkami a bude upraveno tak, aby bylo zamezeno propadávání věcí skrz konstrukci do prostoru pod ní. Tam budou zřízeny skladovací prostory pro potřeby oddílu včetně garáže pro traktůrek, případně zde můžou být skladovány lavičky a stoly venkovního posezení. Funkce venkovního výčepu bude zachována, avšak nabídne i základní zázemí pro soukromé akce (rodinné oslavy, akce různých spolků apod.) Bude tedy vybaven i dřezem a místem pro vaření. V neposlední řadě zde budou vybudovány toalety, které budou sloužit celému areálu.CYKLISTICKÉ ODPOČÍVADLO
Cyklistické odpočívadlo bude vytvořeno vně areálu, tak aby bylo přístupné nezávisle na jeho otevření. Bude vybaveno jednoduchým přístřeškem a krytým venkovním posezením. Dále bude doplněno a stojan na kola a pítko. Vedle něj bude vytvořeno malé dětské hřiště.

Současný stav:

zdroj: baska.cz

Související články


1 komentář

  1. PetrP :

    V Basce jsem parkrat byl a zázemí je opravdu tristní. Spousta klubu by potřebovala podobnou rekonstrukci zázemí. Jediné co mě však zarazilo je počet míst k parkování. Dvanáct je žalostně málo. Dle počtu hřišť by jich mělo byt k padesáti…

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.