Rekonstrukce podchodu náměstí Ostrava-Jih

Vizualizace nové podoby podchodu.

Předmětem veřejné zakázky je: Rekonstrukce podchodu u náměstí Ostrava-Jih pod ulicí Horní. Jedná se o zesílení a sanaci stávajících nosných konstrukcí, výměnu stávajících dlažby, nalepení nového keramického obkladu na sanované stěny, osazení stropního podhledu z hliníkových lamel, pokládka hydroizolační fólie z PVC, renovace obkladů schodišť, rekonstrukce místností čerpací stanice a rozvodny, rekonstrukce střech schodišťových koridorů, nahrazení stávajících výplní otvorů oken novými, osazení šikmých zdvihacích plošin na schodištích, nové silnoproudé a slaboproudé rozvody včetně nových rozvaděčů, osazení nových stropních svítidel, nové zásuvkové rozvody, osazení orientačních zvukových modulů pro nevidomé, nové vystrojení čerpací jímky pro odvodnění, rekonstrukce stávajících chodníků navazujících na podchod, oprava střešních svodů a odvodnění, kamerový systém, vybudování provizorní tramvajové zastávky.

zdroj: zakazky.ovajih.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  kdyby ty zdi nechali holé, mohli tam aspon nechat free grafitti zónu, takhle to zas bude kachličková sterilita polepená a počmáraná, pro free grafitti optimální místo, stejně to tam počmárají, takhle by to bylo aspon ke koukání

  Thumb up 11 Thumb down 16
 2. aggu :

  Ta invence, ta velkorysost…

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Daniel :

  Ve vedeni Jihu sedi nejaky velky fanda 90’s očividně.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 4. Infoš :

  To dělalo malé dítě starostovy sekretářky? Nechce mi nikdo tvrdit, že to dělal nějaký architekt, že ne? Nebo že by snad Vltavský? Styl by na to celkem seděl… No nic, teď vážně, je to návrat v čase o 30 let a je to to hrozný.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 5. JayZ :

  Tohle je návrh ve stylu „Je to lepší než to co tam je teď, tak buďte zticha“

  Thumb up 10 Thumb down 1
 6. oxygens :

  Mohli prepsat alespon ten nazev Hotel.dum Hlubina kdyz uz zmenili nazev zastavky:) Ale to asi delalo DPO samostatne. A souhlas s tim vyse, zasadni zmenu vubec nevidim. A hlavne pokud to nebudou udrzovat, bude to behem chvilky vypadat stejne hnusne jak ted:(

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Rado :

  JayZ: Bohužel, ale máte pravdu. To není návrat do 90. let, spíše rovnou do 80. let.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Jižan :

  Připadá mi to jako špatný sen, radnice Ostravy Jih vystavěla náměstí, kterému se směje celá Ostrava, tak potom po bujarých oslavách Nového roku se pustila do oprav chodníku či plánování zeleného Savarinu, kterému se občané také pokoutně smějí .. tak teď zase podchod .. no jestli bude podobné kvality jako náměstí tak být starostou Jihu tak se vrátím pískat okresní přebor ..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Oléi z Jihu :

  Super komentáře….Šel jsem okolo před rekonstrukcí a byly tam hotové opravené zastávky ve stylu původních kachliček. Takže co se schodištěm dělat, když už to z 90% bylo dané?!
  .. a Ostravský hlavní architekt Kotek se vyřádil na náměstí.
  Vzal jsem si metr a zjistil, že ten podchod je nižší a menší než pokoje v okolních panelácích – taková hadí díra.
  Prosím diskutující , aby sdělili co by tam dali, aby magoři z Ostravy nezničili podchod za XXX milionu nebyl zase jako veřejné WC?!?
  Ale souhlasím..nabízelo se to vykopat a vybagrovat a pak znovu udělat podchod a na druhé straně třeba výtah apod. Odhadem by toto stálo 25 mega…za podchod??!? Kdo na to dá peníze?!?! A navíc ty zastávky už byly hotové přece opraveny dopravním podnikem!!!!

  Thumb up 3 Thumb down 7
 10. Pája :

  Pár faktů stavby od investorů:
  1) Návrh náměstí od Projekt studia – hotovo před xx roky a nyní se realizovalo – investor Magistrát Ostravy + Ostrava Jih (asi) – stejně to platí ANO-(nisti)
  2) Návrh a Realizace Zastávek a nástupišť – investor DPO – sami si to opravili dle původních zastávek – jejich nápad jejich provedení Jen schodiště už asi nebylo jejich…nebo neměli peníze.
  3) Zůstal spojovací tunel – Proč to nevyprojektovali dle náměstí – tahokov na stěnách by asi nebyl nejlepší nápad na tak malém profilu! nemyslíte?!? A proč to neudělalo DPO, když aktivně dali těm přístřeškům „rustikální “ vzhled?!

  Tak to prostě bude čisté bez … no však víte :-) cypovin no!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. aggu :

  Oléi z Jihu: Víš kolik stály okolní podchody za éry Rykaly? Víš jak vypadají?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Oléi z Jihu :

  aggu: Tak nevím teď nevím na co narážíš?! Na které konkrétně podchody apod. Ale já jen psal, že zastávky – přístřešky a nástupiště už byly opraveny dle DPO a náměstí bylo dáno tahokovem … takže zbýva dle té zakázky opravit strop a stěny podchodu – chodby a pokud se nepletu podchod nemá výšku ani 2,5m a lde mého se podchod měl být zahrnutý do proejktu náměstí, kde na druhé straně ulice mělo místo zeleně vzniknout další výstupní místo s rampou výtahem a nějakým způsobem ten úzký průha udělat. Zastávky dle DPO nebudu raději komentovat, protože Ti si za prachy města -nás dělají co chtějí – prostě prdel!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. aggu :

  Oléi z Jihu: Na cenu „rekonstrukcí“ okolních podchodů a jejich vzhled. No a vlastně i současný stav. Aby toho mrzení nebylo málo :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Oléi z Jihu :

  aggu: Jako , že to je hrozné ty okolní nebo já nevím kam míříš? Nebo drahé? Nebo super a levné?
  Já jen tvrdím, že DPO si ty kachličky a přístřešky opavili sami bez města…bez JIHu a náměstí bylo dáno. Tak proč místo „betonových“ obkladů tam dělat nějaké výstřelky architektury , když tam ani není podchodná výška taková, jakou by si takový komunikační uzel zasloužil. A dle mého zastavit tramvaj na Dubinu a vybagrovat celou silnici , když už tam jsou tu cypaté rezavé kachličky by mohl jen šílenec.
  Mělo se to projektovat celé i s tím náměstím i s těmi přístřešky!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Staré Dacan :

  Mě jen zaráží, že si tam radnice neprosadí normální přechod pro chodce a mrhá peníze za tento obskurní projekt v duchu Mamulovy hry na dálnice a metro let 80 tvých. Problém v jihu je ale opakovaný, Viz také zastávky z ocelových trubek s příhradovou jak pro 3. světovou nebo přistávací dráhu pro Antonov „racionálně“ doplněny zasklením z polykarbonatoveho fajneho a nerozbytyneho skla plastu u kostela a Venuše — s top obklady z Polska alias „chlapy, jestli vám tu něco zbylo, ta si to beru bo rekonstrujemy s mojiu lotžiju“ atd.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 16. balde :

  Staré Dacan: k čemu přechod, když už tam je podchod boha jeho, chodci se bezpečně dostanou přes cestu, auto je nesrazí, a auta mužou je plynule,

  Thumb up 8 Thumb down 1
 17. Pavlína :

  Podle mě jsou podchody ve správě obvodu docela nelogickou záležitostí. Viděla bych to spíš na DPO nebo Ostravské komunikace. Akorát DPO patří jen ty tramvajové zastávky a koleje, co vedou nad podchodem. Je pozitivní, že projekt podchodu aspoň navazuje na zastávku, jen na druhé straně to bude jako pěst na oko. Ale souhlasím s tím, že by třeba dopravní stavby v těchto městech měly zapadat do kontextu veřejného prostoru. Takových míst máme v Ostravě dost, kde místo toho, aby se dopravní architektura stala vkusnou a kultivovanou součástí veřejného prostoru, tak si jede svou linku.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Olé z Jihu :

  Pavlína: Souhlasím… není možné, aby o náměstí rozhodovali na velké radnici, o přístřešcích se bez obalu a jak chtěl rozhodl „jen“ Dopravní podnik, který to przní kde se dá a co se dá…a podchod si nakonec celého měli řešit jen na Jihu… to je prostě celé špatně!!! Navíc na druhé straně podchodu je zelená louka, kde moha být v klidu nástupní rampa jako na náměstí a třeba i s výtahem a pěknou úpravou. A pak by to celé dávalo smysl.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.