Suchá nádrž Jelení

Fotografie a video dokončené suchá nádrže Jelení.

Suchá nádrž Jelení je realizace retenční suché nádrže za účelem snížení povodňových průtoků, omezení odnosu splavenin a ochrany zástavby obce Karlovice před negativními účinky povodňových průtoků způsobených přívalovými srážkami. Stavba spočívala zejména v provedení terénních úprav, vybudování 16m vysoké nehomogenní hráze s injekční clonou, sdruženého objektu, odpadního koryta, obslužné komunikace, nouzového přelivu, provedení revitalizačních úprav v zátopě a okolí nádrže. Součástí stavby je i přeložka komunikace II.třídy.

zdroj: pohl.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Davids :

    Skvělé! Líbí se mi, že v prostoru nádrže vzniklo hodnotné koryto spolu s menšími tůněmi a mokřady doplněné vhodnými travinami. Ačkoliv nejsem úplně zastáncem suchých poldrů, které obvykle snižují biodiverzitu daného úseku toku, zdá se, že zde se vhodnou revitalizací vodního toku povedlo citlivě skloubit užitečnou věc pro člověka i přírodu.

    Thumb up 11 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.