Rekonstrukce nádraží Karviná

Fotografie probíhající modernizace hlavního nádraží v Karviné. Práce finišují v podchodech – zprovozňování výtahů, pokládání obkladů a úprava 1. nástupiště.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Slosor :

  Jen nechápu, že přežil ten přívlastek hl. n., když v Karviné už dávno nejen že není žádná jiná stanice, ale po zrušení Darkova už ani zastávka.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 2. Jirka :

  je fajn, že se to v Karviné docela rozjelo. myslím, že Wolf tomu dává daleko větší impulz než Hanzel

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. KA :

  Slosor : A proč vám to vadí? Počítejte se mnou: Karviná město, Karviná Doly, Karviná má i nádraží Louky nad Olší, + za karvinské nádraží se počítá i Petrovice. Jde i o tradici, označení hl.n. nese to karvinské již téměř 100 let, je v MS kraji nejstarší a nejdéle takto označované.

  Jirka : Tohle není akce města. Je to akce státu/SŽDC. Ale je to opravdu fajn.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 4. Jirka :

  KA: v tom s vámi nesouhlasim. město musí vytvaret tlak. pokud je pasivni nic se nedeje

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. antIkarvinak :

  Taky to nechápu. Jediná stanice, která má v názvu Karviná a má přívlastek hlavní nádraží. To je jako Lhota hlavní nádraží. V Havířově jsou 3 nádraží a ani jedno nemá přívlastek hlavní nádraží. Při rekonstrukci nádraží měli možnost to hlavní nádraží odstranit a neudělali to. Mimochodem Petrovice nejsou součástí Karviné a na území města je ještě jen stanice Louky nad Olší. Karviná ze sebe dělala vždy něco co ani nikdy nebyla. Ale abych taky jen nekritizoval, musím podotknout že Orlová je o pár stupínků horší než Karviná a tedy není Karviná nejhnusnějším městem pro život. Pokud by se ale Darkov s Fryštátem osamostatnil, znamenalo by to pro Karvinou to že se stane stejným městem jako je Orlová.( nic proti Orlové )

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. S200 :

  antIkarvinak: Zapomněl jste na Karvinou-Darkov, Karvinou-Doly a Karvinou město.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Jája :

  S200: Asi nezapomněl, to bejvávalo, zkuste ty nádraží najít na mapě s odkazem, že je to nádraží, ne že tam stojí jen stará opuštěná budova, nebo že je tam někde kus starého opuštěného nástupiště.
  Že to zůstalo jen jedno a je označeno jako Hlavní je mě jedno. Proč pořád něco měnit?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Pavel :

  Co se názvu nádraží – železniční stanice – týče, nedovedete si možná představit jak složitý proces to je – změny zasahují do nejrůznějších systémů, kde se název objevuje – tak asi proto zůstává SŽDC u původního názvu, zvláště pokud jsou s názvem Karvíná ještě minimalně dva dopravní body – Karviná Město, které slouží k obsluze vleček ve Fryštátě a Novém Městě a Karviná Doly, které je ovšem na trati spravované vlečkařem dolů. Vzpomínám si matně jaký rozruch způsobilo přejmenování Ostravy Poruby na Ostravu Svinov, ač o návrat k původnímu názvu nešlo, jelikož ten zněl podle dvou přilehlých měst: Svinov – Vítkovice.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.