Rekonstrukce nádraží Havířov

Na objektu původní nádražní budovy je již téměř dokončena obnova zasklení. Dále na objektu probíhají dokončovací práce. Předprostor nádražní budovy je již téměř také dokončený.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

  • davidb 10.12.2020  ●  05:42

    Ten napiš na boku je skvělý.
    Teď jsem hledal, zda je původní. A je. 👍

    To se mi líbí 28 To se mi nelíbí 0
  • Honza 10.12.2020  ●  08:21

    davidb: nenapadlo by mě, že půjdou do takového detailu

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 0
  • adamous 10.12.2020  ●  08:36

    Moc hezke, tim padem budu zahr. kolegy odkazovat vedle Svinova i do Havirova s tim, ze pro ne pripadne dojedu.

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 4
  • Ic540 10.12.2020  ●  09:45

    Opravdu hezké včetně nápisu.
    Doplněny budou i hodiny.
    Chybět mi bude už jen směrník.
    Pokud by z nějakých důvodů nemohl být v původním místě. Mohli by jej dát třeba do prostřed nového kruháče který vzniká i na opačné straně terminálu.

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 1
  • aldik 10.12.2020  ●  09:53

    Krásné! Ještě tak ty Vítkovice.. bůh ví ale co v té hale vznikne (Lídl? :D), v přístavbě se mají nastěhovat úředníci z FÚ.

    Do haly bych dal Galerii Plato, plýtvat pro ně lukrativní adresou v centru v právě opravovaných Jatkách není dobré nápad, to by šlo jistě využít komerčně.

    To se mi líbí 18 To se mi nelíbí 4
  • D-r 10.12.2020  ●  10:08

    Nevypadá to špatně.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 1
  • Rado 10.12.2020  ●  10:19

    Z ošklivého káčátka se stala pěkná slečna. Nečekané, o to zase příjemnější zjištění :-)

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • davidb 10.12.2020  ●  11:04

    Honza:
    Takové detaily to posouvají do topu.
    Fakt skvělé. Podobně doufám, že dopadnou i Vítkovice.

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 0
  • Tom 10.12.2020  ●  11:36

    Krásná budova. Havířov se překonal.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • MareK 10.12.2020  ●  12:13

    Povedena vstupní brána do města. Ještě, aby to podpořily vnitřní prostory s nástupištěm a Havířov se má čím chlubit.

    Jediná výtka je snad u zámkovky na parkovišti, mohli ji udělat s mezerami pro vsak.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • balde 10.12.2020  ●  12:24

    zeptám se je součástí rekonstrukce podchod k Lidlu?

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • LK 10.12.2020  ●  13:14

    Tom: nejsem si jistý – neplatí opravu haly Správa železnic a předprostor Havířov? V daném případě se podle mě překonaly obě organizace.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Neon Havířov 10.12.2020  ●  13:40

    davidb:
    Font písma je původní, ale nápis byl nahrazen kopií. Měl být repasován původní, ale byl ve špatném stavu a tak v rámci změnového řízení šli do repliky. Viz https://www.facebook.com/photo?fbid=3499694276787810&set=a.331692493588020
    Jan Szturc

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Prodloužený podchod 10.12.2020  ●  13:46

    balde:
    Podchod k Lidlu bude prodloužen v rámci 3. etapy rekonstrukce. Ta se týká 4km dlouhého úseku trati. Rekonstruováno bude celé kolejiště nádraží, instalovány budou také výtahy. Komplet realizace má proběhnout v letech 2022-2024 za cca 2,9 mld. Kč.
    Když to ještě vlastnily České dráhy, namítali že prodloužení (za 50 mio), prodloužení s prohloubením (za 75mio) nebo ražba nového hlubšího podchodu (za 100mio) je neúměrně drahá + 30mio poplatky za výluku. No, s novým vlastníkem a jeho strategií to najendou jde, napravit urbanistický nedostatk z 60. let a propojit sídliště Šumbark podchodem a oživit tak prostor nádraží korzujícími návštěvníky.
    Jan Szturc

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • balde 10.12.2020  ●  14:56
    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • riltr 11.12.2020  ●  12:20

    Božíííí!!!! snad všem těm zmetkům, kteří to chtěli bourat došlo, jaký skvost tam mají

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 0
  • Honza T 13.12.2020  ●  22:27

    Tak to vypadá že to nebude jen výkladní skřín města Havířova, ale i České železnice
    Po tom co bylo před lety vlaky Regio Jet obnoveno přímé spojení na Prahu
    Přichází další zázrak v podobě rekonstrukce vstupní brány do města Havířova

    https://www.youtube.com/results?search_query=hav%C3%AD%C5%99ovsk%C3%A9+vlakov%C3%A9+nadra%C5%BE%C3%AD

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Honza T 31.12.2020  ●  19:04

    Ten nápis Havířov byl zrekonstruovám včetně neonové trubice jako Labužník v Centru
    Jeden starý pán mi řikal, že nepamatuje dobu kdy ten původní neonový svítil .
    Neonové trubice jsou krásné, ale také velmi drahé na realizaci a mají omezenou životnost
    http://www.neon-reklama.cz/

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • dan 07.01.2021  ●  12:06

    MareK: Přesně tak, vůbec nechápu to řešení ploch bez vsakování. Totální diletnatismus. Stát dává obrovské peníze přes dotační programy na tyto parkovací plochy, aby z nich neodtékala voda do lapolů a pak do řek, ale aby se vsakovala. Vůbec nechápu přístup města, že to takhle řešilo.
    Tím, že tam je cca 200x50m betonové plochy před prosklenou plochou, se v létě nebude možno vyhnout hroznému vedru. To tam fakt nemohl být nějaký úsek s nízkou zelení – asi se v těch 130mil nenašlo pár tisíc na kvalitní návrh zahradního architekta.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • dan 07.01.2021  ●  12:09

    LK: JJ máš pravdu. SŽDC to celkem zvládlo, ale město fakt ne.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 1
  • Honza T 07.02.2021  ●  16:47
    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Rado 07.02.2021  ●  18:11

    Honza T: Fajné. A hned si vzpomenu na terminál Hranečník, který je starý 5 let, ale stylem jak vyšitý ze sedmdesátek :-(

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • aggu 07.02.2021  ●  18:30

    dan: K tomu „diletantismu“, je možné tam vsakovat z hlediska přírodních podmínek?

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 1
  • davidb 08.02.2021  ●  09:23

    Já jsem nadšen z košů, které jsou umístěny ve sloupech.
    Vidět jsou hned v úvodu videa od Honza T, když je tam ještě moderátorka.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • MareK 08.02.2021  ●  10:51

    aggu: není myšlen vsak přívalového či dlouhotrvajícího deště, ale normálního deště a na to ty podmínky v dané lokalitě určitě jsou. Takhle vše odteče do kanalizace / řeky.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.