Rekonstrukce mostu Mošnov

Máte problémy s mostními závěry? Rovnou je zrušte.

Most prochází nad železniční tratí, která směřuje na letiště Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov a byl spolu s ní vybudován. Během pár let po vybudování mostu se začaly objevovat výmoly a praskliny kolem mostních závěr, které slouží k dilataci mostních částí.

Vady kolem mostních závěr byly v nedávné době opraveny doslova Šalamounsky. Při pokládce nového povrchu vozovky byly vrstvou asfaltu překryty i mostní závěry. Most tak o své mostní závěry přišel a ztratil schopnost dilatovat…

Související články


Komentáře

 1. Marek T :

  Na tomto mostě jsou evidentně použity podpovrchové mostní závěry. Vycházím z panoramatického snímku na Mapy.cz https://mapy.cz/zakladni?x=18.1079904&y=49.6869098&z=18&pano=1&pid=49134064&yaw=4.446&fov=1.257&pitch=0.314. V tomto případě je pak provedená oprava v pořádku.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Marek T: Posuny ve vozovce jsou přeneseny konstrukční úpravou mostní vozovky, zálivkovou hmotou nebo proříznutím obrusné vrstvy a následným zalitím úzké spáry. Což se nestalo.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Alcedo :

  Nebyl jsem na místě, ale tu to vypadá na rámovou konstrukci mostu bez dilatačních závěrů. Praskliny vznikaly na rozhraní mostovka-terén. A třeba právě spáry vytvářely slabé místo vozovky….

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. petr :

  Je celkem jedno jaká je konstrukce, hlavní je, že něco takového by se jen pár let po zprovoznění vůbec nemělo stávat. Mosty asi v MS kraji neumí pořádně udělat nikdo, třeba taková D56 ven z Ostravy u Makra se předělávala za posledních 5 let 3x a furt je to na generálku tlumičů… a takových míst je víc.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Alcedo :

  petr:
  Kvalita původních prací je jedna věc, ovšem článek je psán v jiném smyslu a to v duchu značně zavádějícím, protože nyní provedené úpravy nemají na konstrukci mostu žádný podstatný vliv.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Alcedo: Já viděl, jak se most stavěl a od uvedení do provozu po něm projedu i několikrát do týdne. S pravidelností se spáry opravují každý rok.

  Z určitého pohledu to asi zavádějící být může, ale povrch je pevně spojen s mostovkou a pohybují se společně.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.