Rekonstrukce křižovatky v Krnově

V polovině srpna byla zahájena úprava křižovatky ulic Říční okruh – Šmeralova – Svatováclavská v Krnově. Práce jsou plánovány do 15. listopadu tohoto roku.

Jedna z nejfrekventovanějších křižovatek ve městě prochází rekonstrukcí s hlavním cílem zvýšení bezpečnosti zejména chodců a všech dalších účastníků silničního provozu. Dojde k vybudování nových dopravních ostrůvků pro zajištění souladu s platnou legislativou a možnost provedení přechodů pro chodce, úpravě chodníkových ploch, které jsou vedeny podél nově řešených komunikací a v návaznosti na zlepšení bezpečnosti pěší trasy v daném místě, doplnění veřejného osvětlení pro nově budovanou stezku pro pěší a cyklisty.

Náklady na realizaci rekonstrukce jsou stanoveny na 7,9 mil. Kč (vč. DPH) a budou hrazeny z rozpočtu města a dotačního titulu IROP – Infrastruktura pro bezpečnou nemotorovou dopravu (ITI) v max. výši 4,14 mil. Kč.

Stav před stavebními pracemi / nový stav

zdroj: krnov.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  tam by krásně sedl kruhový objezd

  Thumb up 8 Thumb down 6
 2. Uvědomělý občan :

  Proč v Česku asfaltujeme tak obrovské plochy, abychom je pak zamalovali bílou zebrou? To je zbytečné plýtvání místem i prostředky. Viz. obchvat Karviné. Prostor pro čtyři pruhy a všechno zamalované, aby se po tom nejezdilo!

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Viktor :

  A kdy Petrovická ul. přijde na řadu?

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.