Rekonstrukce KD Akord dokončena

Rekonstrukce Kulturního domu Akord v Ostravě-Zábřehu po letech dokončena.

Rekonstrukce Domu kultury AKORD na Náměstí SNP v Ostravě – Zábřehu byla zahájena v polovině roku 2012. Původní předpoklad, že bude provoz uzavřen na šest měsíců v roce 2013, překazily potíže ze strany zhotovitele stavby firmy VOKD, a. s. Přes velké obtíže a se zpožděním byly v říjnu 2013 uvedeny do zkušebního provozu prostory 1. – 5. nadzemního podlaží.

V dubnu 2014, kdy zpoždění na dokončení stavby dosáhlo 139 dní, odstoupil DK AKORD od smlouvy o dílo. Následovalo nové výběrové řízení. Stavbu dokončila firma ZKDesign a. s. Hotel a šatna v suterénu byly zprovozněny na konci roku 2014, klub AKORD a přilehlý salónek pak v červnu 2015.

akord p

Náklady na rekonstrukci představují 128 miliónů korun. Stavbu financovalo město Ostrava. DK AKORD má opravenou fasádu, výrazně se proměnily především  vnitřní prostory. Rozšířily se foyer, shromažďovací prostory a recepce. K restauraci přibyla venkovní terasa, v suterénu nová šatna. Nové interiéry povýšily DK AKORD na moderní společenský prostor.

Při příležitosti dokončení rekonstrukce připravuje DK AKORD Den otevřených dveří na čtvrtek 17. září, kdy si budou moci lidé prohlédnout zákoutí domu i tam, kde se normální návštěvník nedostane. Večer pak bude slavnostní představení Divadla Palace s názvem Rodina je základ státu.

Do krásného, nového prostředí bude připraven i klubový pořad Hudební pohoda s jazzovými a swingovými melodiemi.

zdroj: novinky.cz

Související články


Komentáře

  1. aggu :

    Nejodpornější náměstí na jižáku.

    Thumb up 0 Thumb down 4
  2. balde :

    u Železňáku je horší, a to nemluvím o Venuši, nebo o náměstí před špalíčkem, nebo u La Futury

    Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.