Úpravy třídy Osvobození v Karviné

Užší cesta, která nebude šoféry už tolik lákat dupat na plynový pedál, parkovací místa, jiná koncepce zeleně, přechodů pro chodce a další. Takové jsou představy karvinské radnice o jedné z hlavních páteří centra města, třídě Osvobození. Ta se má příští rok začít měnit v moderní a funkční městskou ulici podle současného střihu.  Třída Osvobození začíná u křižovatky u obchodního domu Prior a protíná celou část Nové Město.

„Dnes tam ale prakticky není možné pohodlně ani zastavit, což vadí nejen nakupujícím zákazníkům, ale také nájemcům a vlastníkům tamních obchodů a provozoven,,“ uvedla tisková mluvčí karvinského magistrátu s tím, že příští rok tam město zúží široké dva jízdní pruhy a vybuduje podélná parkovací stání.

„Rekonstrukce nebude jen o zřízení parkovacích míst, ale o komplexní úpravě ulice včetně zeleně, přechodů pro chodce nebo chodníků. Široké ulice uprostřed města už jsou dnes přežitek, i naše třída Osvobození se tu stavěla například pro prvomájové průvody, doba je jiná, takže ulici upravíme do moderního kabátu,“ řekl primátor Karviné Tomáš Hanzel.

 

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  super

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. aldik :

  Ale stejně to bude pořád ta samá Karviná plná nepřizpůsobivých, takže se zas až tak moc nezmění :D

  Thumb up 1 Thumb down 4
 3. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Aha. A tenhle projekt řeší rekonstrukci ulice nebo sociální poměry a složení obyvatel Karviné…?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Danek :

  aldik: Dej pozor jak vyslovíš slovo nepřizposobilý, je to pro Martina jak hadr na býka….a už je to tady.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Nad tímto by se pozastavil každý rozumně smýšlející člověk. Opravdu nevím, kde se v textu o úpravách třídy Osvobození píše o sociálních změnách ve městě. Můžeš mi to prosím najít?

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Máš pravdu nic takového tam není.Nicméně nevidím důvod, proč by aldik nemohl komentovat, jak chce..nemusí se to vždycky ve 100% hodné tématu…Již jsem si několikrát všiml ,že autoři webu jsou až chorobní sluničkáři….a ptám se proč?

  Thumb up 2 Thumb down 5
 7. thvari :

  Danek: nejsem autor webu, ale s chorobnými xenofoby se přu velmi rád :-D a ptám se proč? i když v tomto případě to nebyla xenofobie, ale navážení se do nejchudších vrstev obyvatelstva, tedy sociální nesnášenlivost. aldik může komentovat, co chce, jak chce, jen nechápu proč má někdo problém s tím, že bude za to, že komentuje, co chce a jak chce, konfrontován jinými, kteří taky mohou komentovat, co chtějí, jak chtějí? :-)

  Thumb up 3 Thumb down 3
 8. aggu :

  Danek: Ano, proč? Kdo za tím stojí? Kolik bere peněz? Od koho?
  Za prvé, xenofobie není nic jiného než strach. Kdo se takto vyjadřuje, je slušně řečeno, bázlivý. Ne každý jde se svými „strachy“ na veřejnost, toho je nutné si u aldika cenit. ;)
  Za druhé, každý, včetně aldika, by se měl, pokud je toho schopný, vyvarovat argumentačních failů. Není jich až tak moc. Aldik právě jeden předvedl a to mezi rozumnými lidmi nedělá.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Může si komentovat jak chce, ale aspoň z části by to k tématu snad být mělo. Pokud by byl text článku o nějakém sociálním projektu, který by opravdu vliv ba strukturu obyvatel Karviné měl, tak proč ne. Jediný podobný vliv stavba vyvolá tím, že zaměstnanci stavební firmy budou mít práci.

  Mohl bys definovat „chorobní sluníčkáří“ ať vím, o čem se bavíme?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Ingrid :

  Nevím, proč řešíte karvinské nepřizpůsobivé… Jsou přece i v Ostravě, v Brně a i v Praze a není jich tam zrovna málo. Tenhle projekt úpravy tř. Osvobození se stejně v roce 2018 nekonal, jak sliboval magistrát. Projekt je velmi důležitý a protože jak vidno zkrachoval, za nepřizpůsobivé lze označit i úředníky, kteří slibují, ale skutek utek…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.