Rekonstrukce historického mlýna v Karviné

Takzvaný Janečkův mlýn v karvinské části Darkov možná v nejbližším období čeká rekonstrukce a nemalé změny. Jak potvrdila karvinská radnice, probíhá v současné době stavební řízení schvalující úpravy stavby.

Předložený projekt se jmenuje Slezské administrativní a vzdělávací centrum. Kdy dojde k zahájení celé akce, její realizátoři zatím upřesňovat nechtějí. „Ten důvod je prostý. Stále zatím čekáme, jak dopadne stavební řízení a další věci okolo. Patřičná povolení se vyřizují na stavebním úřadu od minulého roku, avšak předpokládáme, že bude kladně rozhodnuto každým dnem,“ řekl v úterý jeden ze zástupců realizátora celého projektu.

„Našim cílem je Janečkův mlýn využívat, jak již napovídá název projektu, ke školením, rekvalifikacím a administrativním účelům, což by se mělo odrazit na pomoci v rozvoji města a hlavně vzdělanosti občanů. Jakmile se věci pohnou dopředu a podaří se s realizací skutečně začít, samozřejmě pak budeme včas informovat i veřejnost a tisk,“ doplnili realizátoři prvotní informace.

mlyn karvina

mlyn karvina
zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.